Jocuri educaţionale

Podul
Adunarea şi scăderea fracţiilor cu acelaşi numitor
Matematica Clasa a IV-a

Duelul primăverii
Probleme care se rezolvă prin 1-2 operaţii
Matematica Clasa a II-a

Încurcatura geografică
Harta fizică a României. Puzzle
Geografie Clasa a IV-a

Simpoion judeţean cu tema "Cartea - fereastră spre Lumină"

Seminarul teologic Liceal "Sf. Gheorghe" Botoşani organizează în perioada 7-9 aprilie 2009 Simpozionul "Cartea-fereastră spre Lumină"

Perioadă înscriere: 30.11.-0001

Perioadă desfăşurare: 30.11.-0001

Cei care doresc să participe se pot înscrie în perioada 23 martie-3 aprilie 2009.Acţiunea se adresează atât profesorilor cât şi elevilor din învăţământul liceal şi gimnazial. Profesorii şi elevii care doresc să participe cu lucrări sunt rugaţi ca, până pe data de 3 aprilie 2009, să ne comunice titlul lucrării,tipul de prezentare pentru care au optat(Word, ppt, pps, înregistrare video etc.)şi să descrie în maxim 15 rânduri conţinutul materialului destinat prezentării la adresele: tifcori@yahoo.com,dana75daniela@yahoo.com Nu este necesară o taxă de participare. Vă mulţumim şi vă aşteptăm!

Învăţământ gimnazial | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: olimpius | 23.03.2009 14:08 | 1306 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Sanatatea emotionala in vacanta de vara

Echilibrul emotional
Vacanta in familie

Calitati pozitive ale unui copil

Comunicarea parinte - copil
Increderea in sine

Copil responsabil

Responsabilitatea

Comentarii (7)

0 0

24.03.2009 15:57 toniq51

Simpozionul se adreseaza numai cadrelor didactice din Botosani?

0 0

24.03.2009 18:12 feliwhy

Se poate participa si indirect?

0 0

25.03.2009 15:49 olimpius - Autor

pentru toniq51 acceptăm participări şi din afara judeţului pentru o secţiune specială

0 0

25.03.2009 15:50 olimpius - Autor

feliwhy, poţi să ne detaliezi la ce anume faci referire?

0 0

27.03.2009 16:04 olimpius - Autor

este necesa să revenim cu câteva precizări:deşi iniţial am proiectat o acţiune cu caracter judeţean , am primit acceptul I.S.J.şi C.C.D.Botoşani ca simpozionul "Cartea - fereastră spre Lumină" să aibă caracterul unui simpozion naţional datorită solicitărilor de participare pe care le-am primit din diferite colţuri ale ţării.Cadrele didactice sau elevii din alte judeţe care doresc să participe indirect(prin trimiterea lucrării sau a altor materiale corespunzătoare temei propuse)pot să se înscrie folosind fişa din documentul ataşat ştirii;lucrarea cu care vor să participe va trebui să fie întocmită după condiţiile comunicate şi să ne fie trimisă în format electronic(document Word sau Power Point)până la data stabilită.Este necesară completarea corectă a datelor de contact(Nume/Prenume/Şcoală/Liceu/Disciplină/Titlu lucrare)deoarece se doreşte editarea lucrărilor în cadrul unui volum.Cei care doresc să participe cu lucrări în alte limbi vor ataşa obligatoriu şi un rezumat în limba română al lucrării lor.Nu este necesară taxă de participare. Vă aşteptăm şi vă dorim succes!Organizatorii

0 0

29.03.2009 19:23 andreasfloroae

învăţătorii pot participa?

0 0

29.03.2009 22:16 olimpius - Autor

da, pot participa şi învăţătorii

Comentaţi