Jocuri educaţionale

Înghetata crescătoare
Formarea numerelor alcătuite din sute, zeci, unităţi
Matematica Clasa a III-a

Una din trei
Apele curgătoare şi vegetaţia României
Geografie Clasa a IV-a

Armonia culorilor
Fracţii egale
Matematica Clasa a IV-a

INTAI INVATA SA FII OM!

Perioadă înscriere: 30.11.-0001

Perioadă desfăşurare: 30.11.-0001

Acest concurs vine din nevoia de a-i obişnui pe elevi să respecte bunele maniere în împrejurări diferite, să adopte un comportament civic bazat pe respect, consideraţie şi sinceritate. Într-o lume invadată de o explozie a cunoştinţelor este foarte important ca noi, educatorii, să situăm pe primul loc preocuparea de a forma „oameni adevăraţi” cu principii şi valori solide de viaţă.

Învăţământ primar | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: simona_tanase2001 | 26.01.2009 21:06 | 2361 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Abilitati emotionale

Echilibrul emotional

Un exercitiu care dezvolta autocontrolul

Independenta
Impulsivitate

Comentarii (8)

0 0

27.01.2009 13:50 inteleapta

FELICITARI!

excelenta idee... am facut si eu astfel de concursuri cu elevii de liceu...

cred ca este necesar ca fiecare scoala sa faca asa ceva caci codul bunelor maniere ar trebui sa-l cunoasca si sa-l aplice fiecare din membrii acestei societati!

0 0

27.01.2009 14:49 mhojda

Felicitări! Foarte bună idee!

0 0

27.01.2009 14:49 grigore_geta

Felicitari! Un concurs care ar merita cuprins in programul MEC! Sa aveti succes imediat, dar si pe termen lung: copii educati, OAMENI adevarati!

0 0

27.01.2009 18:03 ionela_din

foarte frumos! Felicitări!

0 0

27.01.2009 22:10 simona_tanase2001 - Autor

Va multumim pentru aprecieri si ne dorim ca in anul urmator sa putem organiza acest concurs nu numai la nivel judetean.

0 0

28.01.2009 15:26 sarkica

Sincere felicitări echipei de organizatori!

Vă doresc mult succes!

0 0

28.01.2009 19:02 ulpiamaniu

Consider ca este initiativa deosebita si are toate sansele de succes. Felicitari.

0 0

01.02.2009 20:23 danaz

Felicitari! E intr-adevar o initiativa laudabila. Pacat ca nu voi putea participa si eu cu elevii mei! Din pacate este prea departe (Olt -Braila)!!! Oricum, mult succes si putere de munca organizatorilor!!!