Jocuri educaţionale

Pinguinii
Înmulţiri în concentrul 0-1000
Matematica Clasa a III-a

Înghetata crescătoare
Formarea numerelor alcătuite din sute, zeci, unităţi
Matematica Clasa a III-a

Ispita fructelor
Ordinea operaţiilor şi folosirea parantezelor rotunde în exerciţii
Matematica Clasa a III-a

SIMPOZION ȘI CONCURS INTERNAȚIONAL

SCOP: realizarea unui schimb de informaţii, de experienţe şi de exemple de bună practică atât între elevi, cât şi între cadrele didactice. Afirmarea, cunoaşterea şi stimularea potenţialului literar şi plastic al copiilor de ciclul primar, gimnazial și liceal.

Nume proiect: SIMPOZION ȘI CONCURS INTERNAȚIONAL CREATIVITATE ȘI INOVAȚIE ÎN EDUCAȚIE EDIȚIA II 8 IUNIE 2018

Organizatori: Școala Gimnazială ,,Vasile Pârvan’’ Bârlad și Liceul Teoretic ,,Mihai Eminescu’’ Bârlad

Condiţii de participare: GRUP ŢINTĂ: pt. concurs – elevi din ciclul primar, gimnazial și liceal; pt. simpozion- cadre didactice învățământ preuniversitar.

Perioadă înscriere: 04.05.2018 - 06.06.2018

Perioadă desfăşurare: 08.06.2018 - 09.06.2018

SECŢIUNILE SIMPOZIONULUI ȘI CONCURSULUI:

Secţiuni simpozion pentru cadrele didactice:

Secțiunea I:Metode creative folosite în procesul de predare-învăţare-evaluare-referat;

Secțiunea II: Parteneriatul şcolar,mijloc eficient pentru stimularea creativităţii, asigurarea progresului şcolar şi integrarea tinerei generaţii pe piaţa muncii-prezentare proiecte educaționale/europene;

Secţiunea III: Resurse ale stimulării creativităţii şi priorităţi ale inovării în învăţământ-dezbatere.

 

 

Secţiuni concurs pentru elevi: concurs pe tema: ,,Tărâmul magic al copilăriei’’, ,,Școala între identitate și imagine’’

       Secțiunea I : Artă plastică(desene, picturi, colaje, machete) – maxim 3 materiale pentru un cadru didactic îndrumător ;

       Secţiunea II: Creaţii multimedia (website, afişe, prezentări în format ppt, prezi, videoclip)- maxim 3 materiale pentru un cadru didactic îndrumător ;

.

Propus de: marymm | 04.05.2018 22:00 | 3101 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Copilul perseverent

Independenta

Cum cresti un copil care se simte in siguranta

Increderea in sine
Siguranta copilului

Comentarii (14)

0 0

06.05.2018 13:33 olteanlarisa

Pentru romani taxa, pentru colaboratorii din alte tari, nu! Foarte frumos!!! Sa va si felicitam???

1 0

07.05.2018 13:17 arhi_s

Concursul este aprobat în CAEN sau CAERI?

0 0

08.05.2018 21:42 Benutu

E chinuitor cu aceste parteneriate/documente,mai ales in situatia in care directorul e satul de semnat zeci de parteneriate despre care stim cu totii ca nu functioneaza ca atare!
Daca tot platesc o taxa, as prefera o cale mai simpla, trimit materialul cu datele de identificare si gata! Timpul e pretios! Succes!
p.s. Deci e aprobat concursul?

0 3

13.05.2018 08:17 marymm - Autor

ASTEPTAM CU INTERES LUCRARILE DVS

0 0

10.05.2018 17:22 iLoveMaths

Fara incheierea acordului de parteneriat nu se poate participa?

0 0

13.05.2018 08:18 marymm - Autor

DACA VA ESTE NECESAR SI DVS SE POATE INCHEIA ACORDUL. NU SETE OBLIGATORIU

1 0

11.05.2018 12:05 emmadol

Dacă participantii primesc diplomele online , pentru ce trebuie trimis plic timbrat autoadresat ?

0 0

14.05.2018 19:14 caty64

Pot participa si prescolarii la concurs?

0 0

29.05.2018 08:27 marymm - Autor

La Simpozion pot participa cadrele din inv. preuniversitar. La concurs nu.

1 0

16.05.2018 19:01 smaranduca

Nu ati specificat daca acest concurs este inclus in CAEN! ASTEPT RASPUNS ! Multumesc!

0 0

28.05.2018 21:32 iulia1

Daca la simpozion lucrarea este realizata de 2 cadre, trebuie sa plateasca ambele cadre?

0 0

30.05.2018 14:18 iulia1

Va rog sa-mi raspundeti!

0 0

29.05.2018 00:43 doinasuciu

Data limită de trimitere a lucrărilor este 02.06. sau 06.06.2018?
Fișa de înscriere se poate trimite scanată?
Vă mulțumesc!

0 0

29.05.2018 08:28 marymm - Autor

E bine sa ajunga prin posta materialele pana pe 06.06. Asteptam cu interes participarea dvs.

Comentaţi