Jocuri educaţionale

Înghetata crescătoare
Formarea numerelor alcătuite din sute, zeci, unităţi
Matematica Clasa a III-a

Girafa la dietă
Aflarea termenului necunoscut. Metoda balanţei
Matematica Clasa a III-a

Joc de colorat
Joc de colorat. Culori calde-reci etc.
Matematica Clasa a II-a

Simpozion Național_ediția IV 2016.

,,Alimentația sănătoasă este cel mai bun medicament,,

Nume proiect: Simpozion Național ,,O viață sănătoasă printr-o alimentație adecvată,,

Organizatori: Liceul Tehnologic Brătianu Drăgășani în colaborare cu I.S.J. Vâlcea, C.C.D. Vâlcea, Universitatea Constantin Brâncoveanu Rm. Vâlcea, Direcția de Sănătate Publică Vâlcea, D.S.V.S.A.Vâlcea, Primăria Municipiului Drăgășani și Spitalul Mun

Condiţii de participare: Participare indirectă - Fără taxă de participare.

Perioadă înscriere: 22.03.2016 - 10.04.2016

Perioadă desfăşurare: 18.04.2016 - 22.04.2016

Participarea la simpozion se face pe baza fișei de înscriere și a lucrării trimise prin e-mail până la data de 10.04.2016. la adresa simpozion_dragasani@yahoo.com. Pot participa cadre didactice și elevi din învățământul gimnazial și liceal.

Învăţământ profesional şi tehnic | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: arapalea | 22.03.2016 21:23 | 1367 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Comentarii (9)

0 0

23.03.2016 14:15 mihaelamartalogu

DID AUX POT PARTICIPA?

0 0

23.03.2016 17:07 arapalea - Autor

Da!

0 0

23.03.2016 17:07 arapalea - Autor

Da!

0 0

23.03.2016 16:34 caty64

Se acceptă şi lucrări în Word 2007 ?

0 0

23.03.2016 17:06 arapalea - Autor

Sigur ca da!

0 0

23.03.2016 21:10 irina1980

Profesorii din învățământul primar nu pot participa?

0 0

28.03.2016 17:37 arapalea - Autor

Pot participa cadre didactice și elevi din învățământul gimnazial și liceal.

0 0

27.03.2016 16:57 Cactusflower

Acordul de parteneriat este obligatoriu?

0 0

28.03.2016 17:33 arapalea - Autor

Nu!

Comentaţi