Jocuri educaţionale

Încurcatura geografică
Harta fizică a României. Puzzle
Geografie Clasa a IV-a

Ispita fructelor
Ordinea operaţiilor şi folosirea parantezelor rotunde în exerciţii
Matematica Clasa a III-a

Foca la distracţie
Adunări şi scăderi în concentrul 0-10000
Matematica Clasa a III-a

Rezultatele Concursului Național ,,Ion Creangă" Brăila, ediția a XIII-a, 2018

rezultate

Nume proiect: Concursul Național ,,Ion Creangă" Brăila

Organizatori: I.Ş.J Brăila, Şcoala Gimnazială ,,Ion Creangă" Brăila

Condiţii de participare: elevi

Perioadă înscriere: 01.12.2017 - 31.05.2018

Perioadă desfăşurare: 01.02.2018 - 15.03.2018

Mulţumim tuturor participanţilor!

Propus de: sagetator | 24.05.2018 17:09 | 1696 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Pasiunile si interesele din copilarie

Curiozitatea
Motivatia pentru invatare

Cum invata adolescentii violenta fata de fete

Valorile morale
Violenta la scoala

Comentarii (8)

0 0

29.05.2018 11:08 lilisor_adr

FELICITARI TUTUROR.PENTRU CEI CARE DOAR AU PARTICIPAT SI NU AU LUAT NICIUN PREMIU SE ATRIBUIE O DIPLOMA DE PARTICIPARE SAU PTR COORDONATORI VREO ADEVERINTA>
MULTUMESC

0 0

29.05.2018 16:15 sagetator - Autor

Sunt aproape 800 de participanti din toata tara si din Republica Moldova, este un concurs fără taxă, reuşim să trimitem prin poştă doar diplomele elevilor premiaţi.
De altfel, şi eu am trimis prin ţară, la diverse concursuri, lucrări ale copiilor mei şi am primit diplome doar atunci când am avut premii. Am înţeles că nu e corect/ legal să se posteze adeverinţa semnată ,,în alb", pe care fiecare cadru participant să şi-o printeze şi să o completeze ulterior.

0 0

29.05.2018 17:29 lilisor_adr

multumesc de raspuns.nu va suparati pe mine era doar o intrebare nevinovata.Succes.vom participa si la anul p[oate avem mai mult noroc

0 0

29.05.2018 17:43 sagetator - Autor

Nu este vorba de supărare sau deranj. Este primul an când mă ocup de semnarea diplomelor, in relatie directa cu Inspectoratul. Acestea sunt regulile si incerc sa le explic in mod cât mai obiectiv. Pana anul trecut s-a ocupat colega mea, Olaru Angela, tânără pensionară. Știu că într-un an s-a postat o diplomă de participare ,,în alb", dar acum nu mai este posibil.

0 0

29.05.2018 14:57 nastyC

Acordați și premii speciale?

0 0

29.05.2018 16:21 sagetator - Autor

Pentru secţiunea de interpretare critică - liceu, dl. Băciuţ Nicolae, în colaborare cu diverse instituţii din Tg. Mureş, va acorda câteva premii speciale, dar acele diplome nu sunt semnate de niciun inspector şcolar, sunt pur onorifice. Acei elevi vor fi contactaţi direct de scriitorul Nicolae Băciuţ. Concursul nostru se află în Calendarul MEN doar pe secţiunea de gimnaziu. Noi suntem o şcoală gimnazială, de aceea am putut extinde participarea şi la nivel primar, dar de la anul nu cred că vom mai avea secţiune şi pentru nivelul liceal.

0 0

30.05.2018 09:59 nastyC

Mulțumim pentru detalii.
Și elevii de gimnaziu și-ar fi dorit premii speciale!
O încurajare printr-o diplomă ar fi fost o dorită și frumoasă răsplată.
Nu au văzut nici clasamentul final....
Poate reveniți, când vă permite timpul!

0 0

21.06.2018 09:42 prof13

Daca nu ne-am regasit nici macar in lista, inseamna ca nu facem parte dintre castigatori, nu? ...vreau sa ma asigur ca este asa si ca nu exista posibilitatea ca lucrarile sa nu fi ajuns unde trebuia.
Vacanta placuta!

Comentaţi