Jocuri educaţionale

Pericol de explozie
Adunări şi scăderi în concentrul 0-10000
Matematica Clasa a III-a

Încurcatura geografică
Harta fizică a României. Puzzle
Geografie Clasa a VIII-a

Întrecerea
Folosirea parantezelor în exerciţii
Matematica Clasa a III-a

Concursul National de Creatie Literara Ex libris

Acest concurs se adresează elevilor de liceu și celor de gimnaziu. Premierea elevilorconstă în diplome. La concursul nostru nu se percepe taxă de participare pentru elevi, iarparticiparea oricărui elev este liberă și nediscriminatorie. Profesorii participanţi la acest concursnaţional vor realiza un acord de parteneriat cu liceul nostru în numele şcolii pe care o reprezintă,iar modelul se găseşte în ultima anexă a regulamentului. Acordul de parteneriat va fi atât pentruanul în curs, cât și pentru ediția următoare.

Nume proiect: Concursul National de Creatie Literara Ex libris

Organizatori: Prof. Cristian Alexandrescu, Colegiul Energetic Rm VâlceaProf. Mirela Uţă, Colegiul Energetic Rm VâlceaProf. Cătălin Bîrzescu, Colegiul Energetic Rm VâlceaProf. Marius Ionescu, Colegiul Energetic Rm VâlceaProf. Florin Cîrciu, Colegiu

Condiţii de participare: Profesorii participanţi la acest Concurs Naţional vor realiza un acord de parteneriat cu liceul nostru în numele şcolii pe care o reprezintă,iar modelul se găseşte în ultima anexă a regulamentului. Acordul de parteneriat va fi atât pentru anul

Perioadă înscriere: 01.03.2017 - 31.03.2017

Perioadă desfăşurare: 01.03.2017 - 15.05.2017

Profesorii participanţi la acest Concurs Naţional vor realiza un acord de parteneriat cu liceul nostru în numele şcolii pe care o reprezintă,iar modelul se găseşte în ultima anexă a regulamentului. Acordul de parteneriat va fi atât pentru anul în curs, cât și pentru ediția următoare.Concursul Național de Creaţie   Literară  Ex   libris  este înregistrat cu cod CAER819/2017 și are participare națională. Participanţii vor trimite în plicul cu propriile creaţii şi unplic A4 timbrat şi autoadresat, pentru a putea primi înapoi documentele de participare la concurs.În acest plic, profesorii îndrumători vor introduce şi acordul de parteneriat, semnat de şcoala participantă.FIECARE   PROFESOR   COORDONATOR   POATE   PARTICIPA   LA  CONCURS   CU MAXIMUM 5 (CINCI) ELEVI. ACEŞTIA SE POT ÎNSCRIE LA UNA SAU MAI MULTE SECŢIUNI.

Propus de: florincirciu | 13.03.2017 13:43 | 1846 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Asertivitatea

Comunicarea parinte - copil

Creativitate copii

Metode alternative de educatie

Comentarii (3)

0 0

19.03.2017 23:36 olivia1

Buna seara, eu nu vad restul comunicatului si nu pot descarca nimic.

0 0

20.03.2017 17:00 lizlizliz

Aş dori să particip. Unde găsesc regulamentul?

0 0

11.07.2017 18:45 lilisor_adr

am primit diploma elevei si ptr mine.Multumim frumos si vom colabora si pe viitor cu mare bucurie.

Autentificaţi-vă pe site pentru a putea publica un comentariu.

Azi: 16 evenimente

«IANUARIE 2021»
LuMaMiJoViSaDu
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Toate evenimentele

Fotografia zilei


Travelling in a yellow submarine

Propus de: rgvcorina

Sondajul zilei

Despre activitățile remediale . Credeți că elevii dvs. au nevoie de ele? Comentați!

181 voturi | 1 comentarii Vedeţi rezultatele
Propus de: emil Propuneţi un sondaj

Nou pe didactic.ro

Descoperiţi secţiunea Lecţii online! Mii de resurse create de colegi cu tool-uri online!