Jocuri educaţionale

Încurcatura geografică
Harta fizică a României. Puzzle
Geografie Clasa a VIII-a

Cutremur
Unităţi de măsurat lungimea
Matematica Clasa a III-a

Curcubeu
Elemente intuitive de geometrie. Forme spaţiale
Matematica Clasa a III-a

Concurs Regional de Reviste Scolare ,,Taramul cuvintelor,, CAERI 2018, pozitia 875

Concursul Regional de Reviste Scolare "Taramul cuvintelor" este aprobat in CAERI 2018, poz. 875 si se adreseaza elevilor din clasele I-VIII si coordonatorilor de publicatii scolare. Tipul de educaţie în care se încadrează: cultural-artistic, literaturǎ, jurnalism şcolar

Nume proiect: "TĂRÂMUL CUVINTELOR" - Proiect de comunicare interculturalǎ, în parteneriat local, judeţean si national

Organizatori: Scoala Gimnaziala "Duiliu Zamfirescu" Focsani in parteneriat cu Inspectoratul Scolar Judetean Vrancea

Condiţii de participare: Concursul Regional de Reviste Scolare "Taramul cuvintelor" se adreseaza elevilor din clasele I-VIII si coordonatorilor de publicatii scolare. Conditiile de participare, fisa de inscriere, acordul de parteneriat, dar si alte detalii le gasiti in atasament.

Perioadă înscriere: 01.02.2018 - 25.05.2018

Perioadă desfăşurare: 26.05.2018 - 08.06.2018

Concursul are patru sectiuni:

I. Sectiunea invatamant prescolar/primar;

II. Sectiunea invatamant gimnazial;

III. Secţiunea invatamant liceal;

IV. Sectiunea reviste specializate.

Sunt acceptate in concurs publicatiile cu ISSN la nivel de unitate de invatamant, insotite de fisa de inscriere din anexa.

 

Propus de: codina2007 | 27.01.2018 09:27 | 2749 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Drepturile Copilului

Valorile morale

Comentarii (8)

0 0

09.02.2018 18:29 Crina2015

Nu pot descarca. Imi puteti trimite toate documentele pe un.crin@yahoo.com

0 0

25.03.2018 13:18 simona_dds

Sunt acceptate numai revistele cu ISSN,la ciclul primar?

0 0

25.03.2018 14:57 codina2007 - Autor

Puteti participa la concurs si daca revista nu are ISSN. Acesta reprezinta doar unul dintre criteriile de departajare. Succes!

0 0

16.02.2018 15:00 codina2007 - Autor

Am trimis documentele. Succes!

0 0

19.03.2018 17:13 dorly31

Buna ziua. Se admit si reviste realizate in limba franceza/ engleza?

0 0

20.03.2018 06:40 codina2007 - Autor

Da, la sectiunea reviste specializate.

0 0

16.06.2018 15:23 micutzaalexandra

Buna ziua! Cand putem vizualiza rezultatele la concurs? Multumesc frumos

0 0

14.07.2018 22:05 codina2007 - Autor

Toate diplomele au fost trimise in termen. Multumim tuturor pentru participare! Felicitari premiantilor!