Jocuri educaţionale

La loc pe hartă
Harta administrativă a României
Geografie Clasa a IV-a

Dale
Forme geometrice în plan
Matematica Clasa a VI-a

Cutremur
Unităţi de măsurat lungimea
Matematica Clasa a III-a

STOP EVAZIUNII FISCALE! SOLICITATI BON FISCAL!

Proiectul STOP EVAZIUNII FISCALE! SOLICITATI BON FISCAL! isi propune informarea si educarea elevilor despre evaziune fiscalasi importanta bonului fiscal. Obiective generale : · conștientizarea de către elevi a importanței bonului fiscal; · furnizarea de informatii care sa-i ajute pe elevi sa inteleaga necesitatea solicitarii bonului fiscal; · incurajarea implicarii parintilor ca parteneri în educarea elevilor în vederea respingerii intentiilor agentilor economici de a promova elemente necinstite legate de o imbogatire frauduloasa; · asumarea rolului activ si pozitiv al profesorilor si parintilor implicati totalmente in educatia copiilor

Nume proiect: Proiect educational: STOP EVAZIUNII FISCALE! SOLICITATI BON FISCAL!

Organizatori: LICEUL TEHNOLOGIC ION BARBU, GIURGIU

Condiţii de participare: Conditiile de participare sunt mentionate in regulamentul simpozionului si concursului.

Perioadă înscriere: 01.05.2017 - 20.05.2017

Perioadă desfăşurare: 01.05.2017 - 20.05.2017

Liceul Tehnologic Ion Barbu din Giurgiu va invita sa participati la simpozionul si concursul din cadrul proiectului educational "STOP EVAZIUNII FISCALE! SOLICITATI BON FISCAL!".cuprins in CAERI - 2016, pozitia. 867.

Învăţământ liceal | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: nicol_twins | 01.11.2016 13:08 | 792 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Cum ajutam copiii sa comunice cu incredere in limba engleza

Increderea in sine
Metode alternative de educatie

Cursuri de Engleza si Germana pentru copii

Metode alternative de educatie

Cum cresti un copil diferit fata de tine

Comunicarea parinte - copil

Comentarii (8)

1 0

01.11.2016 19:16 fergie

Parteneriatele sunt necesare in maxim 10 zile pentru inscriere in CAEN!!!!

0 0

05.11.2016 18:32 florinavlasceanu

Fergie, adica pana pe 10 nov. tb sa-ti trimitem acordul de parteneriat? e prea repede, eu abia azi am aflat de concurs. sper sa putem rezolva, totusi.

0 0

05.11.2016 19:20 fergie

Buna seara,stimata doamna
Da, doresc parteneriatul pana joi,consider ca aveti timp, am termen de depunere a proiectului( pentru inscriere CAEN), de aceea e urgent.Sa imi dati o adresa de e-mail pentru a va trimite acordul de parteneriat.Repet, doar acordul il vreau, lucrarile le puteti trimite in mai 2017.Am vazut ca sunteti din jud.Arges,deci avem nevoie de parteneriatul cu dvs.Va astept cu mare drag.

0 0

07.11.2016 14:33 florinavlasceanu

Buna ziua! Va multumim pentru invitatie! Va rog sa-mi trimiteti acordul de parteneriat pe adresa de e-mail: val_badea@yahoo.com. O zi cat se poate de frumoasa!

0 0

07.11.2016 20:39 fergie

V-am trimis,multumesc!

0 0

07.11.2016 20:41 fergie

Mai am nevoie de parteneriate din Cluj,Sibiu,Bihor,Botosani,Tulcea,Alba,.//va rog, daca sunteti interesati, vreau doar acordul acum, pentru inscriere in CAEN,pana joi,10 nov.
Multumesc anticipat!

0 0

09.11.2016 20:16 iri_bio

Buna seara! Acum am vazut anuntul si mesaju dvs. Sunt interesata de concurs si simpozion. Va pot trimite parteneriatul semnat scanat pe e-mail? Sunt din judetul Cluj?

0 0

09.11.2016 20:33 fergie

Buna seara,
Sigur ca puteti sa imi trimiteti pe e-mail parteneriatul , am nevoie urgent de el, chiar maine daca puteti...restul, in mai 2017.
Adresa mea de e-mail: mfeliciacorina@yahoo.com
O seara buna!

Comentaţi