Jocuri educaţionale

Înghetata crescătoare
Formarea numerelor alcătuite din sute, zeci, unităţi
Matematica Clasa a III-a

Girafa la dietă
Aflarea termenului necunoscut. Metoda balanţei
Matematica Clasa a III-a

Joc de colorat
Joc de colorat. Culori calde-reci etc.
Matematica Clasa a II-a

PROIECT-SIMPOZION CU PARTICIPARE JUDEȚEANĂ dedicat SĂPTĂMÂNII EDUCAȚIEI GLOBALE

PROIECT-SIMPOZION CU PARTICIPARE JUDEȚEANĂ dedicat SĂPTĂMÂNII EDUCAȚIEI GLOBALE cu tema O PLANETĂ SĂNĂTOASĂ , O VIAȚĂ MAI LUNGĂ / SCHIMBĂRI CLIMATERICE , organizat de CCDR Buzău ( asociație educativ-comunitară ) Vă invităm să participați la Proiectul-Simpozion județean , Ediția I , din cadrul asociației CCDR Buzău ( Centrul Comunitar de Dezvoltare Regională ) . NUME PROIECT : O PLANETĂ SĂNĂTOASĂ , O VIAȚĂ MAI LUNGĂ ORGANIZATORI : CCDR Buzău CONDIȚII DE PARTICIPARE : Cadre didactice , elevi SECȚIUNI CADRE DIDACTICE : 1. Comunicări științifice și referate ale cadrelor didactice 2. Parteneriate educaționale în sprijinul atitudinii de respect pentru diversitate și abilități de comunicare SECȚIUNI ELEVI : 1. Concurs de desene cu tema : LUMEA MEA DEPINDE DE NOI * Lucrările se vor publică în Revista online cu tema O PLANETĂ SĂNĂTOASĂ , O VIAȚĂ MAI LUNGĂ-SCHIMBĂRI CLIMATERICE , care va avea ISSN * Cadrele didactice vor primi revista în format electronic și cele 5 documnte necesare pentru completarea dosarului personal . * Regulamentul proiectului simpozion îl găsiți în documentul atașat .

Nume proiect: PROIECT-SIMPOZION dedicat SĂPTĂMÂNII EDUCAȚIEI GLOBALE cu tema O PLANETĂ SĂNĂTOASĂ, O VIAȚĂ MAI LUNGĂ/SCHIMBĂRI CLIMATERICE

Organizatori: CCDR Buzău

Perioadă înscriere: 18.10.2019 - 18.11.2019

Perioadă desfăşurare: 18.11.2019 - 22.11.2019

PROIECT-SIMPOZION CU PARTICIPARE JUDEȚEANĂ dedicat SĂPTĂMÂNII EDUCAȚIEI GLOBALE cu tema O PLANETĂ SĂNĂTOASĂ, O VIAȚĂ MAI LUNGĂ/SCHIMBĂRI CLIMATERICE , organizat de CCDR Buzău (asociație educativ-comunitară)

 

 

Interes general | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: CCDRBuzau | 18.10.2019 12:12 | 1113 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Dintii sparti la copii

Educatie pentru sanatate

Nevoia de atentie

Comunicarea parinte - copil

Parintii si temele copilului

Temele pentru acasa

Comentarii (7)

0 0

28.10.2019 16:20 AncaPatriche

Bună ziua, o fi de la mine, dar eu nu văd niciun document atașat...

0 0

28.10.2019 16:39 CCDRBuzau - Autor

Buna ziua. Documentul este incarcat, nu stiu de ce nu merge sa il descarcati. Nu am mai avut aceasta problema. Trimiteti-mi un email la ccdr2018buzau@gmail.com si o sa vi-l trimit. Seara buna

0 0

28.10.2019 16:39 CCDRBuzau - Autor

Buna ziua. Documentul este incarcat, nu stiu de ce nu merge sa il descarcati. Nu am mai avut aceasta problema. Trimiteti-mi un email la ccdr2018buzau@gmail.com si o sa vi-l trimit. Seara buna

0 0

28.10.2019 16:56 AncaPatriche

Am reușit, mulțumesc, cred că a fost o eroare de moment! Mulțumesc încă o dată pentru promptitudinea răspunsului! O seară cât mai frumoasă și dvs.!

0 0

28.10.2019 17:47 CCDRBuzau - Autor

Cu placere. Seara buna

0 0

28.10.2019 22:23 sandaghira

Pot participa cadre didactice din alte județe?

0 0

30.10.2019 11:06 CCDRBuzau - Autor

Buna ziua. Da pot participa. Va asteptam

Comentaţi