Jocuri educaţionale

Una din trei
Apele curgătoare şi vegetaţia României
Geografie Clasa a IV-a

Întrecerea
Folosirea parantezelor în exerciţii
Matematica Clasa a III-a

Testoasa
Elemente intuitive de geometrie. Forme plane
Matematica Clasa a III-a

Proiect zonal arte plasice

ARIPI DE ANOTIMP EDIȚIA IV 2019-2020 Inscrierea participanţilor fişa de înscriere-anexa 1 şi expedierea lucrărilor în perioadele ; A)ARIPI DE TOAMNA 18 NOIEMBRIE2019 Jurizarea va avea loc pe 25.11.2019 B)ARIPI DE ZAPADA 6 DECEMBRIE 2019 Jurizarea va avea loc pe 13.12.2019 C ARIPI DE FLORI SI FLUTURI 15 MAI 2020 Lucrările se vor trimite pe adresa; ṢC. GIMNAZIALӐ NR.1 POARTA ALBӐ STR. CALEA BUCUREṢTI NR.19 LOC. POARTA ALBӐ JUD.CONSTANȚA COD 907245 Cu menţiunea PENTRU CONCURSUL” ARIPI DE ANOTIMP

Nume proiect: Aripi de anotimp

Organizatori: SCOALA GIMNAZIALA NR 1 POARTA ALBA CONSTANTA

Condiţii de participare: PRESCOLAR SI PRIMAR

Perioadă înscriere: 15.10.2019 - 01.06.2020

Perioadă desfăşurare: 15.10.2019 - 26.06.2020

ANEXA 2 ȘCOALA GIMNAZIALӐNR.1POARTA ALBA UNITATEA ȘCOLARĂ STR.CALEABUCUREṢTINR.19 STR……………………………… COM.POARTA ALBA LOC……………………………… JUD.CONSTANȚA JUD……………………………… TEL.0241/853753 TEL……………………………… NR………./………………… NR……./………………………… ACORD DE PARTENERIAT Încheiat azi…………………… 1. Părțile contractante: • ṢCOALA GIMNAZIALӐ NR.1 POARTA ALBӐ , reprezentată prin prof. Mangri Florentina în calitate de director și prof. înv. primar Mija Daniela Adina, - coordonator al proiectului educativ ”Aripi de anotimp”, în calitate de Aplicant și • Unitatea de învățământ……………………………………..……localitatea…….…………………reprezentată de director …………………………….. și cadrul didactic…………………………………, în calitate de Partener. 2. Obiectul parteneriatului: Obiectul prezentului acord de parteneriat îl reprezintă colaborarea dintre coordonatori şi parteneri în vederea organizării şi desfăşurării de activităţi extraşcolare în instituţiile coordonatoare Ṣcoala gimnazială nr.1 Poarta Albă –concursul zonal de creaţie artistico-plastică ” ARIPI DE ANOTIMP”. 3. Grup țintă: Copiii preșcolari și școlarii din ciclul primar precum și cadrele didactice îndrumătoare din judeţul Constanţa şi din ţara. 4. Obligațiile părților: Coordonatorii se obligă: • Să informeze unitățile şcolare despre organizarea concursului; • Să organizeze expoziţia cu lucrările primite; • Să respecte termenele concursului; • Să asigure o organizare eficientă și o jurizare obiectivă a concursului de către profesori de specialitate. • Să distribuie diplomele tuturor participanților în termenul stabilit. Partenerul se obligă să respecte următoarele condiții: • Să mediatizeze concursul în şcoala; • Să pregătească copiii pentru concurs; • Sa respecte regulamentul de desfășurare a concursului. • Să selecteze şi să expedieze lucrările care participă la concurs; . 5. Durata acordului: Acordul se încheie în două exemplare, câte unul pentru fiecare parte și intră în vigoare la data semnării de catre ambele părți a acestuia fiind valabil pe durata anului școlar 2019- 2020. DIRECTOR, DIRECTOR, PROF MANGRI FLORENTINA PROF. ANEXA 1 FORMULAR DE ÎNSCRIERE CONCURSUL ZONAL DE CREAȚIE ARTISTICO-PLASTICӐ ARIPI DE ANOTIMP EDIȚIA IV 2019-2020 UNITATEA ṢCOLARӐ: ADRESA: TEL.UNIT. ṢCOLARӐ : NUME PRENUME CADRU DIDACTIC: SPECIALITATEA : ADRESA E-MAIL ; ADRESA UNDE SE VOR TRIMITE DIPLOMELE: ELEVII PARTICIPANȚI NR.CRT Nume şi prenume elev/preşcolar Clasa/grupa Secţiunea Titlul lucrării 1. 2. 3. 4. 5. REGULAMENT DE PARTICIPARE CONCURSUL ZONAL DE CREAȚIE ARTISTICO-PLASTICӐ ARIPI DE ANOTIMP EDIȚIA IV 2019-2020 Inscrierea participanţilor fişa de înscriere-anexa 1 şi expedierea lucrărilor în perioadele ; A)ARIPI DE TOAMNA 18 NOIEMBRIE2019 Jurizarea va avea loc pe 25.11.2019 B)ARIPI DE ZAPADA 6 DECEMBRIE 2019 Jurizarea va avea loc pe 13.12.2019 C ARIPI DE FLORI SI FLUTURI 15 MAI 2020 Lucrările se vor trimite pe adresa; ṢC. GIMNAZIALӐ NR.1 POARTA ALBӐ STR. CALEA BUCUREṢTI NR.19 LOC. POARTA ALBӐ JUD.CONSTANȚA COD 907245 Cu menţiunea PENTRU CONCURSUL” ARIPI DE ANOTIMP

Propus de: daniela35 | 14.10.2019 08:00 | 1556 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Dintii sparti la copii

Educatie pentru sanatate

Parintii si temele copilului

Temele pentru acasa

Nu-ti lasa copilul sa ramana in urma la scoala

Note mici la scoala
Metode de invatare

Comentarii (31)

0 0

15.10.2019 18:12 floriconstantin

Buna seara. As dori sa imi trimiteti pe email acordul de parteneriat . floriconstantin76@yahoo.com. Vreau sa particip cu clasa mea . Va multumesc .

0 0

15.10.2019 18:31 alina-ionela

Bună seara! Aș dori, dacă se poate, să îmi trimiteți acordul de parteneriat pe adresa cocoreanua@gmail.com. Mulțumesc!

0 0

16.10.2019 08:25 paradox7

Buna ziua! Si eu doresc sa particip ,DACA IMI TRIMITETI SI MIE ACORDUL ,va rog !aaneiangel@yahoo.com

0 0

16.10.2019 11:10 simlau

Buna ziua 1 As vrea si eu sa particip ! Imi puteti trimite va rog acordul pe email simo_irina2007@yahoo.com

0 0

16.10.2019 12:24 mariachelaru

Bună ziua! Aș dori și eu dacă se poate acordul de parteneriat pe e-mail pe adresa gradirozaven.pildesti@gmail.com. Mulțumesc!

0 0

16.10.2019 12:45 Kamika

Buna ziua! Doresc sa primesc si eu acordul de parteneriat, va rog, pe adresa de e-mail : carmen.maldea@gmail.com. Multumesc!

0 0

17.10.2019 06:15 chimpyke_89

Buna ziua! As dori documentele pe adresa chimpyke_89@yahoo.com
Va MULTUMESC

0 0

17.10.2019 08:53 Adelina-Carmen

Bună ziua ! Doresc să primesc şi eu documentele pe adresa de e-mail : carmenbelea@yahoo.com. Mulţumesc !

0 0

17.10.2019 13:13 asterix13

Bună ziua, doresc și eu acordul pe adresa petronelaburaga@yahoo.com.

0 0

17.10.2019 13:38 mariabn

Bună ziua! Aș dori și eu să primesc acordul de parteneriat pe adresa de e-mail marianegrusa2007@yahoo.com. Va multumesc!

0 0

17.10.2019 17:12 dana60

Buna ziua! Sunt interesata de proiectul d.vs. Daca se poate, as vrea si eu un acord de parteneriat pe adresa patrascu_dana_dana@yahoo.com. Va multumesc si va urez succes!

0 0

17.10.2019 18:09 bogyorbetti

Bună seara! Aș dori, dacă se poate, să îmi trimiteți acordul de parteneriat pe adresa orbanbeatka@yahoo.com. Mulţumesc!

0 0

18.10.2019 11:34 lum2766

Aș dori să imi trimiteți acordul de parteneriat pe adresa luminita.dulgheru@yahoo.com Multumesc!

0 0

19.10.2019 02:10 abe2458

Judetele din nordul tarii,de exemplu,pot participa?

0 0

22.10.2019 00:03 daniela35 - Autor

Da

0 0

20.10.2019 08:08 radulescu

Buna ziua,
As dori acordul de parteneriat pe adresa renatacristinaradulescu@gmail.com
Multumesc mult! Spor in toate!

0 0

20.10.2019 19:42 raduionela30

Buna seara!Doresc si eu acordul de parteneriat pe adresa:raduionela30@yahoo.com

0 0

20.10.2019 19:57 Paulaonesti

Bună seara! Aş dori să ştiu dacă acest concurs este înscris în CAER, în anul şcolar 2019-2020. Mulţumesc!

0 0

21.10.2019 16:48 Musuroi

Buna seara!As dori si eu sa particip:mariastanciu22@yahoo.com.Multumesc!

0 0

21.10.2019 16:50 Musuroi

Daca se poate as dori sa particip si eu.Sunt din Buzau:mariastanciu22@yahoo.com

0 0

21.10.2019 17:35 olguta81

Și eu as dori, va rog! olguta.nicula@yahoo.com

0 0

24.10.2019 19:24 ramiuti_29

Buna seara! As dori sa particip, va rog daca se poate sa-mi trimiteti regulamentul si acordul de partenriat. sofia_utica@yahoo.com
Va multumesc!

0 0

26.10.2019 09:39 anaalexia

Buna ziua! Va rog sa-mi trimiteti acordul de parteneriat, chifu.crina@yahoo.com. Va multumesc!

0 0

29.10.2019 11:37 giculina

Buna ziua! Doresc sa particip,va rog sa imi trimiteti documentele aferente concursului pe adresa de mail:gica_negrisan@yahoo.com.Va multumesc1

0 0

30.10.2019 07:57 danyde

Buna ziua!Va rog sa-mi trimiteti si mie regulamentul concursului si acordul de parteneriat pe adresa de mail danielad75@yahoo.com. Va multumesc!

0 0

31.10.2019 16:05 violetta2012

Buna seara!Va rog sa-mi trimiteti regulamentul concursului si acordul de parteneriat pe adresa de mail: carlescuviorela@yahoo.com.Va multumesc!

0 0

05.11.2019 13:34 aureliagabriela283

Buna ziua!Va rog sa-mi trimiteti si mie regulamentul concursului si acordul de parteneriat pe adresa de mail gabi283&yahoo.com Va multumesc!

0 0

05.11.2019 17:11 Otilia1234

Buna ziua! As dori sa particip si eu, va rog sa-mi trimiteti si mie documentele necesare inscrierii pe adresa de mail manzurotilia@yahoo.com. Va multumesc!

0 0

06.11.2019 13:06 simionnina17

Buna ziua! Doresc sa particip si eu cu clasa, va rog sa mi trimiteti documentele necesare inscrierii , acordul de parteneriat, etc. pe adresa simionnina17@yahoo.com. Va multumesc si mult succes!

0 0

12.11.2019 18:51 afumatis

Buna seara!Doresc sa particip cu elevii mei,va rog sa-mi trimiteti documentele necesare inscrierii pe adresa jeaninemitu@yahoo.co.uk.
Va multumesc!

0 0

13.11.2019 14:43 marocani

Bună ziua! Vă rog frumos să-mi trimiteți și mie acordul de parteneriat pe adresa cristinatrasca2002@yahoo.com
Mulțumesc anticipat!

Comentaţi