Jocuri educaţionale

Testoasa
Elemente intuitive de geometrie. Forme plane
Matematica Clasa a III-a

La loc pe hartă
Harta administrativă a României
Geografie Clasa a VIII-a

În căutarea morcovului
Adunări şi scăderi în concentrul 0-1000
Matematica Clasa a III-a

Proiect ,festival international -editia a XII-a,2020

Intre sectiunile editiei de anul acesta nu se mai regaseste Concursul de interpretare in direct ,din cauza pandemiei de Covid 19.Celelalte sectiuni se vor desfasura on-line.Am pastrat activitatile ce au prezentat interes din partea participantilor si le-am adaptat la nevoile reale ale sistemului educational.

Nume proiect: ``Taina povestii mele-cheia sansei tale``

Organizatori: Asociatia CEDP Tr.Magurele, Scoala /GPN Islaz, Teleorman, Gradinita nr.5 Tr.Magurele, Liceul Teoretic``Marin Preda`` Tr.Magurele

Condiţii de participare: Festivalul se adreseaza cadrelor didactice/didactice auxiliare, prescolarilor,elevilor,parintilor,oricarei persoane interesata de problemele educatiei.Fiecare participant isi alege sectiunea si etapa care doreste.

Perioadă înscriere: 18.05.2020 - 30.06.2020

Perioadă desfăşurare: 02.06.2020 - 05.06.2020

Am pastrat intre activitatile festivalului Proiectul interscolar si ,prin contributia partenerului extern ,Cursul de formare ce vizeaza formarea de abilitati educative la pariniti precum si cel ce se adreseaza  personalului didactic auxiliar. Materialele didactice creative, inovatoare vor fi premiate si anul acesta cu diplome/medalii de excelenta/premii speciale si vor fi publicate cu ISSN si ISBN. Fiecare cadru didactic poate publica materiale in Revista scolara(cu ISSN)  sau in publicatia educativa``Trepte de urcat``(cu ISBN).Sectiunile/activitatile festivalului vizeaza nevoile comunitatii locale ,eradicarea abandonului scolar,inlaturarea diferentelor semnificative dintre diferitele categorii de copii si gasirea unor solutii de grup pentru problemele ce confrunta invatamantul.Intre sectiunile festivalului se regaseste si Concursul international de creatie.Mai multe detalii se gasesc in fisierul atasat.

Interes general | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: maguraflorica | 18.05.2020 00:03 | 2040 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Programe clasa a V-a romana si matematica

Adaptarea la clasa a cincea

Comentarii (8)

0 0

21.05.2020 22:14 maguraflorica - Autor

Stimati participanti,
Daca doriti sa deveniti membrii ai Asociatiei CEDP(asociatie de cadre didactice-Asociatia Continuam,Exersam,ne Dezvoltam si Performam)o puteti face completand o adeziune pe care v-o trimitem pe adresa de e-mail. Calitatea de membru va da dreptul sa va implicati in activitatile asociatiei ,inclusiv in cele ale festivalului,potrivit optiunilor fiecaruia si a posibilitatilor .Va puteti implica in activitatea de organizare/desfasurare ,in Comisia de jurizare,intocmirea Regulamentului si metodologiei concursurilor ,in echipa de voluntariat....Calitatea de membru e o optiune personala.Va asteptam pe adresa de e-mail a festivalului!

0 0

20.06.2020 11:14 samoila75

Buna ziua! Atasamentul nu poate fi deschis.Va rog frumos daca puteti sa trimiteti pe adresa de email: trancamaria03@yahoo.com
Va multumesc!

0 0

22.05.2020 00:39 tatu_claudia

Din păcate atașamentul nu poate fi deschis! Trimit adresa mail pentru mai multe detalii. Mulțumesc frumos! tatu_claudia76@yahoo.com

0 0

21.06.2020 10:37 maguraflorica - Autor

Va vom trimite documentul pe adresa de e-mail indicata.

0 0

21.06.2020 19:23 miresileo

Bună ziua!
Doresc și eu documentul pe e-mail "mirelailie2003@yahoo.com"
Multumesc!

0 0

21.06.2020 20:50 maguraflorica - Autor

Da,va trimitem documentul la adresa indicata.

0 0

24.06.2020 22:44 ibolya78

Doresc și eu documentul pe e-mail viboferenc@yahoo.com

0 0

27.06.2020 20:06 alina_ianet

Doresc si eu doc pe email!
Multumesc!
alina_ianet@yahoo.com