OMUL DRAG DE LA CATEDRĂ, ediția a VI-a

Concurs internațional pentru elevi și elevi cu CES, activități pentru cadre didactice și consilieri școlari

Nume proiect: OMUL DRAG DE LA CATEDRĂ, ediția a VI-a

Organizatori: Școala Gimnazială ”Vasile Alecsandri”, în parteneriat cu Inspectoratul Școlar Maramureș, Colegiul Național ”Gheorghe Șincai” și Grădinița ”Otilia Cazimir”

Perioadă înscriere: 18.05.2022 - 01.07.2022

Perioadă desfăşurare: 01.04.2022 - 31.08.2022

Vă invităm să participați la a VI-a ediție a proiectului ”Omul drag de la catedră”, proiect încadrat în CAER, cu participare internațională.

Interes general | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: adinaiosif | 18.05.2022 22:56 | 5696 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Povestile ajuta copiii sa isi dezvolte inteligenta emotionala

Echilibrul emotional
Lectura suplimentara

Exercitii inteligenta emotionala

Echilibrul emotional

Comentarii (13)

0 0

20.05.2022 14:28 elenush88

Bună ziua!
Îmi puteți spune care este data limită de trimite a lucrărilor. În regulament nu este specificat.
Să aveți un weekend frumos/

0 0

20.05.2022 16:10 adinaiosif - Autor

Buna ziua,
Termenul limita este 01.07.2022.

0 0

06.06.2022 18:24 chirtanraluca

Bună ziua! Creaţiile plastice cum le etichetăm? Mulţumesc de răspuns.

0 0

06.06.2022 22:00 adinaiosif - Autor

Buna ziua
Creatiile artistice se eticheteaza pe spatele lucrarilor. In cazul elevilor cu CES, se va specifica acest lucru.

0 0

07.06.2022 23:51 612501

Creatiile literare cum vor fi etichetate ? Sau se trimit doar in format electronic ?
Multumesc !

0 0

08.06.2022 06:22 adinaiosif - Autor

Creațiile literare se trimit lectric, în plic, conform regulamentului. Sub titlul creației literare, veți scrie datele de identificare ale copilului (nume și prenume, școala, localitatea, județul, clasa, cadrul didactic îndrumător). Dacă elevul este cu CES, se va specifica acest lucru.

0 0

22.06.2022 16:02 simonastupcanu

Buna ziua lucrarile ppt cum le trimitem?

0 0

22.06.2022 18:10 adinaiosif - Autor

Ppt-ul se trimite pe email, alaturi de materialele dumneavoastra.

0 0

25.06.2022 15:54 teacher_meli

Buna ziua! Oare in cadrul activitatilor pentru cadre didactice exista un numar limita de pagini (minim/maxim)? Se trimite lucrare separata pentru simpozion, separata pentru atelier si separata pentru ghid? Se pot trimite si planuri de lectie/ planuri remediale? Va multumesc!

0 0

26.06.2022 16:50 adinaiosif - Autor

Buna ziua
Nu exista numar minim/maxim de pagini. Puteti participa cu lucrari la toate sectiunile. Puteti trimite orice tip de materiale doriti.

0 0

03.07.2022 12:12 sircuanda

Buna ziua! Când se face jurizarea și când putem intra in posesia documentelor/ diplomelor? Menționez că am trimis plicul pe data de 20.06.2022, expeditor Sîrcu Anda Elisabeta. Mulțumesc anticipat!

0 0

03.07.2022 16:59 adinaiosif - Autor

Buna ziua
In luna septembrie se vor trimite toate materialele catre participanti.

0 0

03.07.2022 17:19 sircuanda

Mulțumesc pt răspuns!