Jocuri educaţionale

Podul
Adunarea şi scăderea fracţiilor cu acelaşi numitor
Matematica Clasa a IV-a

Girafa la dietă
Aflarea termenului necunoscut. Metoda balanţei
Matematica Clasa a III-a

La loc pe hartă
Harta administrativă a României
Geografie Clasa a IV-a

OMUL DRAG DE LA CATEDRA - Ed. a III-a Simpozion international, Concurs elevi, Curs profesori, inscris in CAERI

Proiectul este inclus în CAERI, Anexa 09 din OMEN nr. 3016/09.01.2019, poziţia 1518 Destinat cadrelor didactice şi elevilor, Concursul şi Simpozionul ”OMUL DRAG DE LA CATEDRĂ” se doresc a fi un eveniment complementar manifestărilor de amploare naţională organizate în ţară cu ocazia ZILEI ÎNVĂȚĂTORULUI, în data de 5 iunie. Este totodată o modalitate prin care elevi și dascăli vibrează la unison, își împărtășesc unii altora gândurile, sentimentele și, de ce nu, dorințele sau așteptările. Este, în egală măsură un benefic schimb de experiență din care ne ”îmbogățim” cu toții .

Nume proiect: OMUL DRAG DE LA CATEDRĂ - ediţia a III-a

Organizatori: Şcoala Gimnazială Vasile Alecsandri, Baia Mare

Perioadă înscriere: 02.05.2019 - 23.06.2019

Perioadă desfăşurare: 15.04.2019 - 15.09.2019

            SECȚIUNI

1.CONCURS INTERNAȚIONAL – ELEVI

TEMA CONCURSULUI – ”Dascălul prin ochi de copil”

2. SIMPOZION INTERNAȚIONAL

Simpozionul se adresează tuturor cadrelor didactice, din orice instituție de educație (grădiniță, școală, liceu), indiferent de arie curriculară, precum și consilierilor școlari.

Tematica simpozionului

  1. Proiecte didactice inovatoare
  2. Reviste şcolare şi de specialitate în format electronic
  3. Mijloace didactice inovatoare
  4. Expoziţie internaţională „Dascălul şi elevul de ieri şi de azi”

 3. CURS DE FORMARE

Competențe-cheie prin activități nonformale și extracurriculare – cursul este acreditat prin OMEN Nr.3019/08.01.2018 și are 24 CTP (credite profesionale transferabile).

Cursul se adresează tuturor cadrelor didactice din învățământul preuniversitar, indiferent de disciplină.

 

Interes general | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: adinaiosif | 02.05.2019 10:54 | 2733 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Comentarii (13)

0 0

06.05.2019 17:36 mihaim

Nu exista fisa inscriere pentru simpozion.

0 0

06.05.2019 18:08 adinaiosif - Autor

Trimiteti materialul pentru simpozion si acordul de parteneriat completat, semnat, stampilat si scanat. E suficient pentru a va inscrie si a participa. Va asteptam cu drag.

0 0

08.05.2019 13:10 molosag2000

Pentru expoziția internațională Dascălul și elevul de ieri și de azi, ce putem trimite?

0 0

08.05.2019 17:26 adinaiosif - Autor

La aceasta sectiune puteti trimite desene, picturi, caricaturi, colaje, machete.

0 0

08.05.2019 13:22 bianca_igf

Declaratia parintilor trebuie sa aiba numar de inregistrare, stampila scolii si semnatura directorului? Pentru ca apare rubrica pt nr de inregistrare. Multumesc!

0 0

08.05.2019 17:26 adinaiosif - Autor

Da.

0 0

11.05.2019 13:21 dumitru_florinadaniela

Buna ziua! As dori sa stiu daca pentru participarea la simpozion cu un proiect didactic inovator, se accepta si scenariul didactic sub forma unui tabel in word. Va multumesc!

0 0

11.05.2019 18:34 adinaiosif - Autor

Da.

0 0

14.05.2019 08:34 dorina zimbilschi

Cum ma pot inscrie la curs si daca pot participa si profesori din alte judete ale tarii ? Multumesc anticipat!

0 0

18.05.2019 05:05 vvintila

Buna ziua! Sunt din Braila si as dori sa ma inscriu la simpozionul organizat de dvs. cu un proiect de lectie inovator. Care sunt datele de contact si unde gasim fisa de inscriere.Multumedc.

0 0

03.06.2019 17:46 maci79

Bună ziua. Întrebarea mea este dacă trebuie neapărat să participăm la toate secțiunile sau de poate numai la secțiunile 1și2?

0 0

19.06.2019 15:58 luminitamorosanu2

Pot participa doar la curs?

0 0

20.06.2019 14:56 dumboo

Buna ziua! Fisa de inscriere pentru simpozion nu se regaseste in documentele descarcate.Am nevoie pentru inscriere.
Multumesc!

Comentaţi