Jocuri educaţionale

Joc de colorat
Joc de colorat. Culori calde-reci etc.
Matematica Clasa a II-a

Cutremur
Unităţi de măsurat lungimea
Matematica Clasa a III-a

Provizii
Factor comun
Matematica Clasa a III-a

Concursul national MAGIA IERNII

CONCURS NAŢIONAL6,Ediţia a IV a SCOPUL CONCURSULUI : Afirmarea, cunoaşterea şi stimularea potenţialului artistic al copiilor din învăţământul preşcolar, primar și gimnazial. OBIECTIVE SPECIFICE: - dezvoltarea dragostei pentru frumosul din natură în anotimpul de iarnă; - dezvoltarea şi stimularea expresivităţii şi creativităţii copiilor; - cultivarea sensibilităţii artistice a copiilor preşcolari şi şcolari; - descoperirea şi dezvoltarea aptitudinilor plastice; - valorificarea experienţei pozitive a cadrelor didactice în abordarea educaţiei artistico-plactice. GRUP ŢINTĂ: copii şi cadre didactice din învăţământul preşcolar, primar și gimnazial din ţară.

Nume proiect: CONCURS NAŢIONAL DE CREAŢIE PLASTICĂ ,, MAGIA IERNII” 2015-2016 Ediţia a IV a

Organizatori: ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 BICAZU ARDELEAN

Condiţii de participare: SECŢIUNEA I: PICTURĂ ŞI COLAJ  înscrierile se fac în perioada 15 ianuarie -15 februarie 2016 pe baza următoarelor documente:  formularul de înscriere, aflat în Anexa 1 se va trimite numai prin e-mail la adresa: suciualina2007@yahoo.com

Perioadă înscriere: 15.01.2016 - 15.02.2016

Perioadă desfăşurare: 15.12.2015 - 29.02.2016

Va invitam sa participati la a IV-a editie a concursului national de creatie artistica MAGIA IARNII, concurs  propus pentru CAER 2015-2016.

Învăţământ primar | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: liviatepes | 17.01.2016 00:12 | 2914 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Jocuri educative pentru perioada pandemiei

Metode alternative de educatie

Teama de incertitudine

Echilibrul emotional

Drepturile Copilului

Valorile morale

Comentarii (8)

0 0

20.01.2016 10:53 ileana61

Va multumesc. Acum totul este in regula. Nu gasisem initial acordul si fisa de inscriere.

0 0

09.04.2016 18:04 marcela66

NU AM PRIMIT DIPLOMELE.

0 0

09.04.2016 18:06 marcela66

● trimiterea diplomelor: 29 februarie -4 martie 2016
Diplomele copiilor si adeverintele de participare vor fi trimise pe adresele de Email indicate in fisele de inscriere.

0 0

23.04.2016 20:48 mih_sarbu

Nu am primit nimic pana in acest moment. Sunt din Fetesti, Ialomita.

0 0

10.05.2016 20:20 eduaetzicu

NICI EU NU AM PRIMIT DIPLOMELE!
MULTUMESC!

0 0

18.05.2016 22:57 anicristea

Nu am primit diplomele elevilor nici pana acum.Ce se intampla? Elevii intreaba ,iar eu ca invatator, ce sa le spun? Lucrati cu elevii, dati-mi, va rog un raspuns pentru ei!
Sunt din Braila si inca mai sper in seriozitatea organizatorilor.

0 0

22.05.2016 21:57 anicristea

Se termina anul scolar si diplomele copiilor nu au ajuns inca!
Anul scolar urmator veti mai organiza acest concurs, nu- i asa, sau depuneti dosarul de gradatie si nu mai aveti nevoie ?
Va fi invatatura de minte pentru noi, care va trimitem lucrari la concurs...

0 0

09.05.2017 22:13 mariabujorean

Din pacate nici eu nu am primit nimic....si am asteptat un an!!Sunt curioasa daca a primit totusi cineva !:(