Jocuri educaţionale

Liliacul somnoros
Ordinea operaţiilor
Matematica Clasa a III-a

Duelul primăverii
Probleme care se rezolvă prin 1-2 operaţii
Matematica Clasa a II-a

Podul
Adunarea şi scăderea fracţiilor cu acelaşi numitor
Matematica Clasa a IV-a

Concursul de Creatie ,,Din suflet, pentru mama!"

Concursul este cu participare nationala, se afla la a treia editie si este propus pentru CAERI 2018.

Nume proiect: Concursul de Creatie ,,DIN SUFLET, PANTRU MAMA!"

Organizatori: SCOALA GIMNAZIALA ,,SILVANIA" SIMLEU SILVANIEI, JUDETUL SALAJ

Condiţii de participare: Concursul se adreseaza elevilor din invatamantul prescolar si primar. Nu se percepe taxa de participare!

Perioadă înscriere: 16.01.2018 - 02.02.2018

Perioadă desfăşurare: 16.01.2018 - 31.05.2018

STIMAŢI COLEGI,

    Vă invităm să participaţi  la a treia ediţie a Concursului ,,Din suflet, pentru mama!”, propus pentru CAERI, 2018.

    Concursul se adresează elevilor din învăţământul preşcolar şi primar. NU SE PERCEPE TAXĂ DE PARTICIPARE!

    REGULAMENTUL CONCURSULUI, ACORDUL DE PARTENERIAT şi FIŞELE DE ÎNSCRIERE le găsiţi în ATAŞAMENT. Lucrările copiilor vor fi trimise, până în data de 14 februarie 2018,  pe adresa:

            Şcoala Gimnazială „Silvania”

            str. 1 Decembrie 1918 nr. 14

            loc. Şimleu Silvaniei

            jud. Sălaj

            cod 455300

cu menţiunea: Pentru concursul „Din suflet, pentru mama!”

Propus de: 8101961 | 16.01.2018 18:14 | 3614 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Gestionarea esecului

Increderea in sine

Rutina de dimineata in vacanta

Vacanta in familie

Comentarii (13)

0 0

17.01.2018 18:34 nata333

din Republica Moldova se poate de participat?

0 0

17.01.2018 18:40 8101961 - Autor

Sigur ca da! Va asteptam cu mare drag!

1 0

17.01.2018 21:02 131969

Nu-l puteti posta si in versiunea doc,eu nu pot sa-l descarc.As vrea sa particip cu elevii mei.

0 0

18.01.2018 18:39 8101961 - Autor

Imi pare rau, dar nu lucrez cu aceasta versiune! Va rog sa ma contactati pe adresa de mail mariachereji@yahoo.com si va voi trimite separat fiecare document.

0 0

17.01.2018 21:46 mirelaj77

Daca se poate ,va rog sa il postati in versiunea Word pt ca nu se dechid fisierele .Multumesc!

0 0

18.01.2018 18:39 8101961 - Autor

Va rog sa ma contactati pe adresa de mail mariachereji@yahoo.com si va voi trimite separat fiecare document.

1 1

29.01.2018 18:58 Ana-Mary27

Am participat anul trecut . Nu am primit nimic din cele promise.Nu ati fost seriosi.
Ati dezamagit niste copii.

1 1

30.01.2018 11:12 8101961 - Autor

Buna ziua, stimata doamna! Anul trecut ati avut 2 lucrari pentru care ati primit o diploma de participare si un premiu 3. Diplomele impreuna cu revista concursului au fost expediate pe adresa dumneavoastra de mail, pana la sfarsitul lunii mai. Daca nu ati primit materialele, trebuia sa ne contactati la momentul potrivit, asa cum au facut cateva colege din tara. Nu este o scuza, dar la numarul mare de participanti, se puteau strecura mici scapari.
E foarte usor sa ne faceti neseriosi, dar vazand profilul dumneavoastra de pe DIDACTIC, am constatat ca nu aveti nici macar un material postat. V-ati propus doar sa ii criticati pe altii ???
Va propun sa initiati dumneavoastra un concurs, sa vedeti volumul de munca pe care il implica, iar noi vom participa cu mare drag!
Va urez o zi frumoasa si succes in activitate!

1 1

31.01.2018 19:36 Ana-Mary27

Ceea ce am scris eu reflecta realitatea. Da ,realitatea este dura si nu se poate accepta.Este mult,mult mai usor sa desfiintezi orice,oricum.

0 0

01.02.2018 10:50 lumi80

Pana la ce data trebuie expediat plicul cu lucrarile cfopiilor?
Multumesc!

0 0

01.02.2018 18:21 8101961 - Autor

Plicul cu lucrările se expediază până in 14 februarie, data postei.

0 0

07.06.2018 15:06 MiriamMihail

Va rugam dacă puteți face un efort, sa transmiteți rezultatele. Anul școlar, pentru elevi, se termina săptămâna viitoare, iar noi nu știm ce sa le spunem. Va mulțumim.

0 0

07.06.2018 15:52 8101961 - Autor

Ne cerem scuze pentru intarziere! Suntem constiente ca anul scolar se termina saptamana viitoare, insa a durat mai mult timp pana au fost semnate diplomele. Cand am generat programul pentru completarea lor cu datele elevilor si cadrelor didactice, am constatat ca multe fise de inscriere nu au fost completate corect. Spre exemplu: au fost folosite prescurtari, nu s-au folosit semnele diacritice in scrierea judetelor, iar completarea tabelului Excel s-a facut intr-o singura celula.
Va multumim pentru intelegere!