Jocuri educaţionale

Înghetata crescătoare
Formarea numerelor alcătuite din sute, zeci, unităţi
Matematica Clasa a III-a

Provizii
Factor comun
Matematica Clasa a III-a

Fagurele
Noţiunea de fracţie
Matematica Clasa a IV-a

CONCURS NAȚIONAL FĂRĂ TAXĂ DE PARTICIPARE ”ALTE MĂȘTI, ACEEAȘI POVESTE...” - EDITIA a IV-a, 2016

Va reamintesc ca ne aflam la activitatea a treia din cadrul proiectului ”Alte masti, aceeasi poveste...” - Concurs national inscris in CAER (fara taxa). Pentru cei care nu au trimis inca Fisa de inscriere sau nu li s-a confirmat inscrierea in concurs, fac precizarea ca, odata cu trimiterea lucrarilor, sa anexeze, din nou, fisa de inscriere. Pentru orice alte detalii, nu ezitati sa ne contactati! Va asteptam cu drag!

Nume proiect: CONCURS NAȚIONAL ”ALTE MĂȘTI, ACEEAȘI POVESTE...” înscris in CAER 2015, poziția 1061

Organizatori: Scoala Gimnaziala, Comuna Baltatesti, Judetul Neamt

Perioadă înscriere: 11.01.2016 - 31.05.2016

Perioadă desfăşurare: 11.01.2016 - 30.06.2016

Va reamintesc ca ne aflam la activitatea a treia din cadrul proiectului ”Alte masti, aceeasi poveste...” - Concurs national inscris in CAER (fara taxa). Pentru cei care nu au trimis inca Fisa de inscriere sau nu li s-a confirmat inscrierea in concurs, fac precizarea ca, odata cu trimiterea lucrarilor, sa anexeze, din nou, fisa de inscriere. Pentru orice alte detalii, nu ezitati sa ne contactati! Va asteptam cu drag!

Învăţământ primar | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: anarob | 14.03.2016 00:29 | 1229 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Piramida lui Maslow

Motivatia pentru invatare

Minciuna frecventa la copii

L-am prins cu minciuna. Ce fac acum?

Cum sa iesi din zona de confort

Independenta
Increderea in sine

Comentarii (5)

0 0

20.03.2016 18:17 viocro

Bună ziua! Regulamentul prevede data ultimă de înscriere ca fiind 29 februarie. Dar dumneavoastră ați postat pe 14 martie!
Ați greșit?! Că este un proiect frumos și aș dori să încerc să particip și eu.
Menționez că sunt din Suceava și aș dori un răspuns lămuritor.
Sănătate multă vă doresc!

0 0

20.03.2016 21:05 anarob - Autor

Buna seara!
Au existat cateva probleme in legatura cu publicarea anuntului pe didactic. Termenele sunt cele din proiect. Insa, daca doriti sa participati, va rog sa trimiteti, online, mai intai fisa de inscriere completata, apoi, pana la sfarsitul lunii mai, lucrarile copiilor.
Pentru alte informatii, nu ezitati sa ma contactati la adresa alinarobangheorghiu@yahoo.com!
Cu pretuire, Alina G.

0 0

20.03.2016 21:59 liviap

Perioada de inscriere este pana in 31 mai?

0 0

20.03.2016 22:06 anarob - Autor

Buna seara!
Fisa de inscriere se trimite, cat mai curand posibil, prin email, iar pana la sfarsitul lunii mai, lucrarile copiilor.
Pentru alte informatii, nu ezitati sa ma contactati la adresa alinarobangheorghiu@yahoo.com!
Cu pretuire, Alina G.

0 1

20.03.2016 22:03 liviap

Perioada de inscriere este pana in 31 mai?