Şcoala cu
bune practici

36 şcoli
Şcoli înscrise Înscrieţi o şcoală Precizări

CONCURS NAȚIONAL DE CREAȚIE PLASTICĂ ,, E IARNĂ ȘI SUNT SĂRBĂTORI..."

ȘCOALA GIMNAZIALĂ CRUȘEȚ ORGANIZEAZĂ CONCURSUL NAȚIONAL "E IARNĂ ȘI SUNT SĂRBĂTORI..." ÎN ANUL ȘCOLAR 2016-2017. CONCURSUL NAȚIONAL SE ÎNCADREAZĂ ÎN CATEGORIA DOMENIULUI CULTURAL ARTISTIC ȘI ARE CA OBIECTIV PRINCIPAL ANTRENAREA ȘI STIMULAREA IMAGINAȚIEI CREATOARE, PRECUM ȘI CONSOLIDAREA CUNOȘTINȚELOR ELEVILOR DESPRE OBICEIURILE DE CRĂCIUN ȘI ANUL NOU.

Nume proiect: CONCURS NAȚIONAL DE CREAȚIE PLASTICĂ ,, E IARNĂ ȘI SUNT SĂRBĂTORI..."

Organizatori: ȘCOALA GIMNAZIALĂ CRUȘEȚ, COMUNA CRUȘEȚ, JUDEȚUL GORJ

Condiţii de participare: Concursul se adresează elevilor din ciclul primar din țară, dar și cadrelor didactice care îi îndrumă în realizare lucrărilor. Compozițiile plastice/desenele vor fi realizare pe suport A4, în tehnica de lucru la alegere respectând tema concurs

Perioadă înscriere: 04.12.2016 - 31.12.2016

Perioadă desfăşurare: 04.12.2016 - 31.03.2017

ȘCOALA GIMNAZIALĂ CRUȘEȚ ORGANIZEAZĂ CONCURSUL NAȚIONAL "E IARNĂ ȘI SUNT SĂRBĂTORI" ÎN ANUL ȘCOLAR 2016-2017. CONCURSUL DE ÎNCADREAZĂ ÎN CATEGORIA DOMENIULUI CULTURAL ARTISTIC ȘI ARE CA OBIECTIV PRINCIPAL ANTRENAREA ȘI STIMULAREA IMAGINAȚIEI CREATOARE, PRECUM ȘI CONSOLIDAREA CUNOȘTINȚELOR ELEVILOR DESPRE OBICEIURILE DE CRĂCIUN ȘI ANUL NOU, PRECUM ȘI SIMPOZIONUL ,, TRADIȚII  ȘI OBICEIURI DE IARNĂ

Propus de: cristi112 | 04.12.2016 11:04 | 2279 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Rolul de frate mai mare

Rivalitatea intre frati

Comentarii (10)

1 0

04.12.2016 17:47 alexandrumihaela10

POT PARTICIPA SI PRESCOLARII?

0 0

04.12.2016 18:09 cristi112 - Autor

Da, la ambele secțiuni, dar avem rugămintea de a respecta tehnicile de redactare din regulamentul de participare !!!

1 0

04.12.2016 19:33 nela03

Buna seara! Este cuprins in CAEN?

0 0

04.12.2016 19:47 cristi112 - Autor

Bună seara! Da, concursul este la a VI-a ediție și la fiecare ediție a fost cuprins în CAER și CAEN.

0 0

05.12.2016 21:02 rominadya

Buna seara, este obligatoriu acordul de parteneriat?
Va multumesc.

0 0

05.12.2016 21:53 cristi112 - Autor

Bună seara, da este obligatoriu să trimiteți si acordul de parteneriat împreună cu fișa de înscriere.

0 0

19.12.2016 11:07 minerva75

Lucrările pot fi făcute în Paint?i Înscrierile se fac până pe 31.12 sau 23.12? Mulțumesc.

0 0

19.12.2016 15:49 cristi112 - Autor

Bună ziua. Lucrările trebuie realizate manual pentru concursul de creație plastică și pot fi trimise până pe 31 decembrie 2016.

0 0

20.03.2017 09:48 marinelia

Buna ziua,am participat la acest concurs si la simpozion si nu am primit nimic pana acum.Sa inteleg ca inca nu s-au trimis?
Multumesc!

0 0

20.03.2017 11:25 cristi112 - Autor

Bună ziua,
Ne cerem scuze pentru întârziere, la rândul nostru suntem întârziați de tipografie. În decursul acestei săptămâni, cel târziu săptămână viitoare o sa primiți documentele. Va mulțumim pentru înțelegere.