Invitatie de participare la CONCURSUL NATIONAL ,,ACVILA" (prevenirea delicventei juvenile)

Perioadă înscriere: 30.11.-0001

Perioadă desfăşurare: 30.11.-0001

Concursul se va derula in cadrul unui proiect care va fi inaintat catre MECI pentru includerea in CAE 2009-2010 si are ca scop constientizarea tinerilor in scopul prevenirii delicventei juvenile prin activitati cultural-artistice si prin oferirea de alternative de petrecere a timpului liber. Sectiunile concursului (postere, eseuri, prezentari PPT) se adreseaza elevilor claselor VII-XII (14-20 ani) Cadrele didactice interesate pot gasi atat informatii detaliate (regulament de organizare a concursului), cat si informatiile legate de inscriere in fisierul atasat. Prof. Daiana Calin, SAM-PMT Craiova, Dolj

Învăţământ liceal | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: daianacalin | 07.11.2009 18:45 | 1828 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Puncte forte ale personalitatii

Increderea in sine

Timiditatea la adolescenti

Echilibrul emotional

Comentarii (11)

0 0

08.11.2009 21:35 helen25

interesant concurs!au fost anuntati si inspectorii responsabili cu activitatile educative,pt. a se putea organiza faza judeteana?

0 0

08.11.2009 22:13 daianacalin - Autor

ISJ Dolj este partener in acest proiect si va promova proiectul la nivelul tuturor ISJ-urilor. Multumim pentru apreciere.

0 0

09.11.2009 12:57 senzitive25

E UN CONCURS FARA TAXE, E BINE !DAR DELICVENTA JUVENILĂ NU E UN FENOMEN CARE SA MERITE ATATA ATENŢIE:POLIŢIE, TRIBUNAL, ETC. HAI SA FIM SERIOSI, TOTI AM FOST COPII SI AM FACU NAZDRAVANII, VINA E NUMAI A NOASTRA, A PROFESORILOR CARE SUNTEM COMOZI SI NU LE UMPLEM TIMPUL ÎN MOD ACTIV.PUNEŢI CREATIVITATEA LA TREABĂ, SI TOTUL VA FI LA SUPERLATIV. NU PARICIP LA PROIECTE CU POLITIA, ASTEA SUNT ULTIMILE DE PE LISTA MEA. EU MAI CRED IN IDEILE PROFESORILOR CARE POT SALVA ORICE SITUAŢIE MAI DEOSEBITĂ.

0 0

09.11.2009 17:57 ascella

Se "bate moneda" pe violenta in mediul scolar. Nimeni nu poate fi obligat sa participe la un concurs daca nu vrea. Chiar daca e o raritate faptul ca e subventionat. Dar sa vedeti cu cat interes privesc elevii actiunile in care e implicata Politia. Succes !!!

0 0

10.11.2009 16:52 gretairina

Cum se transmite protocolul de colaborare la concurs? Dorim sa participam

0 0

10.11.2009 18:19 daianacalin - Autor

Protocolul de colaborare il puteti descarca din fisierul atasat si-l transmiteti semnat si stampilat, in forma scanata, la adresa daianacalin@yahoo.com. De asemenea, trebuie completata fisa de inscriere pe care o gasiti tot in fisierul atasat articolului.

0 0

10.11.2009 21:31 gretairina

Fisa de inscriere se va transmite odata cu protocolul? Unde sunt trecute cd participante la proiect? Multumesc.

0 0

10.11.2009 22:52 daianacalin - Autor

Fisa de inscriere se transmite impreuna cu protocolul. Cadrele didactice participante vor primi adeverinta de coordonator sau indrumator, dupa caz.

0 0

10.11.2009 23:11 gretairina

Maine o sa trimitem de la Bacau

0 0

15.11.2009 17:24 andreea_apostol

Am si eu o intrebare:mai putem trimite protocolul de colaborare si fisa de inscriere?Sunt interesata de proiectul dvs, dar la noi in scoala a avut loc schimbarea directorului chiar pe data de 11 si nu am putut trimite la timp totul. Astept un raspuns.

0 0

17.11.2009 22:18 daianacalin - Autor

Scuze pentru raspunsul intarziat. Va puteti inscrie, daca mai doriti. Astept protocolul pe adresa de mail din fisierul atasat.