Jocuri educaţionale

Foca la distracţie
Adunări şi scăderi în concentrul 0-10000
Matematica Clasa a III-a

Cutremur
Unităţi de măsurat lungimea
Matematica Clasa a III-a

Liliacul somnoros
Ordinea operaţiilor
Matematica Clasa a III-a

CONCURS NAŢIONAL DE CREAŢIE

Şcoala cu clasele I-VIII "Alexandru cel Bun" Bacău şi Şcoala cu clasele I-VIII Traian, Bacău vă invită să participaţi cu lucrări la Concursul naţional de creaţie cu tema "Natura în lumea fermecată a culorilor" din cadrul proiectului naţional "Suflete curate într-o lume nepoluată ... pentru că NE PASĂ!"

Perioadă înscriere: 30.11.-0001

Perioadă desfăşurare: 30.11.-0001

Concursul se adresează atât preşcolarilor cât şi elevilor din clasele I-VIII. Data limită de expediere a lucrărilor este 05.04.2009.

Învăţământ primar | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: mya2007 | 03.03.2009 21:12 | 2036 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Dintii sparti la copii

Educatie pentru sanatate

Parintii si temele copilului

Temele pentru acasa

Nu-ti lasa copilul sa ramana in urma la scoala

Note mici la scoala
Metode de invatare

Comentarii (19)

0 0

04.03.2009 13:11 manuelav14

Putem participa cu desene in paint? sau cu desene prelucrate in photoshop, gimp, etc? Deci cu desene pe calculator..

0 0

04.03.2009 14:26 mya2007 - Autor

Compoziţiile plastice vor fi realizate în tehnică de lucru la alegere, pe suport A4.

0 0

04.03.2009 19:41 simonapisi74

Mă numesc Simona Tămaş. Sunt profesoară de limba şi literatura română la Colegiul Naţional "Mircea cel Bătrân", Rm. Vâlcea. Coordonez cenaclul şi atelierul de creaţie al şcolii.

Pentru a participa la concursul de creaţie cu elevii mei, trebuie să completez şi protocolul de colaborare? Din fişă rezultă că pot înscrie doar cinci elevi... dacă nu se participă la celelalte secţiuni, se poate suplimenta numărul?

0 0

05.03.2009 08:40 mya2007 - Autor

Trebuie completat protocolul de colaborare indiferent de secţiunea la care doriţi să participaţi. Un cadru didactic poate trimite un număr nelimitat de lucrări indiferent de secţiune. Fişa de inscriere este model şi poate fi completată (în funcţie de numărul de participanţi).

0 0

09.03.2009 15:00 lenus78

Protocolul de colaborare trebuie trimis,semnat si stampilat,in 3 exemplare?Sau in unul?

0 0

09.03.2009 20:41 mya2007 - Autor

Ar fi de preferat să îl trimiteţi în 3 exemplare. Veţi primi înapoi un exemplar semnat, împreună cu diplomele.

0 0

24.03.2009 15:52 georgianamihai

suntem o profesoara si o educatoare de la aceeasi scoala care vrem sa participam la concursul dv ,trimitem o singura fisa de inscriere si lucrarile in acelas plic sau 2 plicuri distincte? dpo trimite pe mail parteneriatul?

0 0

26.03.2009 15:53 lorra

Felicitari pentru initiativa.M-as inscrie si eu .



Se mai pot face inscrieri?Se trimit si diplome de participare?

0 0

28.03.2009 13:13 mya2007 - Autor

Puteţi trimite lucrările în acelaşi plic, dar e de preferat să aveţi fişe de înscriere separate.

0 0

28.03.2009 13:16 mya2007 - Autor

Se pot expedia lucrările până la 05.04.2009(data poştei).Fişa de înscriere şi protocolul semnat se pot trimite împreună cu acestea.Se acordă şi diplome de participare.

0 0

04.04.2009 14:08 aehas

5.04.este duminica. se primesc plicuri cu data postei de luni, 6.04 ? va rugam sa ne raspundeti in timp util. multumim!

0 0

05.04.2009 20:18 mya2007 - Autor

6.04, data poştei, e ultima zi în care se mai primesc lucrări

0 0

28.05.2009 15:04 lenus78

Multumim pentru diplome!Felicitari pentru seriozitate si corectitudine!Gradinita Beresti-Sascut

0 0

30.05.2009 19:19 iarna

Noi, la Buzau, nu am primit inca nicio diploma. Nici nu stiu unde sunt afisate rezultatele. e 30 mai deja. Sa mai asteptam?

0 0

30.05.2009 19:20 iarna

Noi, la Buzau, nu am primit inca nicio diploma. Nici nu stiu unde sunt afisate rezultatele. e 30 mai deja. Sa mai asteptam?

0 0

31.05.2009 16:27 tirumarcela

Si in Iasi-Girbesti asteptam diplomele.

0 0

08.06.2009 13:59 avprs

Mulțumim pentru premii! Felicitări pentru organizare!

0 0

08.06.2009 14:00 avprs

ȘCOALA CU CLASELE I-VIII NR.11 SATMĂREL SATU MARE

0 0

12.07.2009 20:45 ne_bunyk

Multumim pentru diplome, felicitari organizatorilor!

Comentaţi