Jocuri educaţionale

Cu răţuştele la culcare
Formarea numerelor. Clasa miilor, clasa unităţilor
Matematica Clasa a III-a

Cutremur
Unităţi de măsurat lungimea
Matematica Clasa a III-a

Joc de colorat
Joc de colorat. Culori calde-reci etc.
Matematica Clasa a II-a

Salvati mediul de ambalajul de matrial plastic -editia a I I a cu tema Pastrati Pamantul sanatos

Perioadă înscriere: 30.11.-0001

Perioadă desfăşurare: 30.11.-0001

Scoala cu clasele I-VIII Gh,Magheru organizeaza editia a II a, a proiectului national "Salvati mediul de ambalajul de plastic "cu tema :Pastrati Pamantul sanatos , pentru a marca evenimentele ecologie din peroada aprilie -iunie .Dorim sa formam la elevi un comportament ecologic adecvat pentru a conserva si proteja mediul incepand cu cei mai mici scolari si pana la adulti.Fara taxa cu plicuri autoadresate corect timbrate. Va asteptam .

Învăţământ primar | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: fluturascornelus | 02.03.2009 20:02 | 1830 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Piramida lui Maslow

Motivatia pentru invatare

Minciuna frecventa la copii

L-am prins cu minciuna. Ce fac acum?

Cum sa iesi din zona de confort

Independenta
Increderea in sine

Comentarii (12)

0 0

03.03.2009 00:39 madalinu

Am participat si anul trecut si ne vom inscrie si anul acesta. Tema este de mare interes si seriozitatea dumneavoastra este exemplara! Va felicitam pentru initiativa si va uram succes!

0 0

03.03.2009 07:00 mel_grosu

Felicitari pentru perseverenta.La fel, am participat si anul trecut si apreciez seriozitatea si promptitudinea organizatorilor.Mult succes !

0 0

03.03.2009 11:10 manuelav14

cred ca vom participa si noi cu desene in paint. Copiilor le plac concursurile.

0 0

03.03.2009 15:35 ancka23

Felicitari pentru perseverenta.....in greseli de ortografie.Bafta mai departe.

0 0

03.03.2009 19:50 fluturascornelus - Autor

Am gresit ca nu am verificat,daca chiar crezi, ca nu stiu sa scriu "proiect "inseamna ca stai pe did . doar sa vanezi greseli, nu sa comunici sincer cu colegi din tara,tasta mea la "c" imi face oricum mereu probleme.

0 0

05.03.2009 13:55 manuelav14

Pot participa doar elevi la sectiunea de creatie(cu un prof. indrumator), sau e necesara si participarea profesorului cu lucrare personala? Si daca se poate sa participe doar elevii, profesorul indrumator primeste si el diploma de participare sau doar elevii?

0 0

05.03.2009 20:19 stoly

Eu realizez impreuna cu copiii costume ecologice si alte lucruri din aceleasi materiale refolosibile.pot participa cu asa ceva? va multumesc si va doresc mult succes.

0 0

05.03.2009 20:50 fluturascornelus - Autor

Pt.stoly,da .

0 0

05.03.2009 20:52 fluturascornelus - Autor

Pt. manuelav14 ,da si va primi adeverinta de prof. coordonator.

0 0

06.03.2009 16:36 manuelav14

Deci merge sa participam cu desene in paint...Stiu ca scrie acolo "tehnica de lucru la alegere", dar unele concursuri nu accepta acest tip de desen. Intreb ca sa fiu sigura

0 0

06.04.2009 23:44 ge

fotografii, prin e-mail, privind poluarea, nu se pot trimite?

0 0

02.07.2009 10:18 luminitacopacel

Felicitari