Jocuri educaţionale

Provizii
Factor comun
Matematica Clasa a III-a

Pericol de explozie
Adunări şi scăderi în concentrul 0-10000
Matematica Clasa a III-a

Întrecerea
Folosirea parantezelor în exerciţii
Matematica Clasa a III-a

SIMPOZIONUL INTERNAŢIONAL ,,CREATIVITATE ŞI INOVAŢIE ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL SPECIAL” – Proiectul:,,DIFERIŢI, DAR EGALI"-ediţia I

Perioadă înscriere: 30.11.-0001

Perioadă desfăşurare: 30.11.-0001

În cadrul Seminarului DIDACTICA 2009, Etapa: "Didactica centrată pe arii curriculare", la Caransebeş, în data de 07.04.2009, se desfăşoară SIMPOZIONUL INTERNAŢIONAL ,,CREATIVITATE ŞI INOVAŢIE ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL SPECIAL” – Proiectul:,,DIFERIŢI, DAR EGALI"-ediţia I propus de Şcoala Specială Caransebeş sub patronajul Episcopiei Caransebeşului, având ca parteneri I.S.J. Caraş- Severin, C.C.D. Caraş-Severin, Primăria Caransebeş, Seminarul Teologic "Ion POPASU", Asociaţia Femeilor Ortodoxe Caransebeş şi Liceul Teoretic "Traian Doda" din Caransebeş. Vă aşteptăm cu drag! Amănuntele despre eveniment se găsesc în materialul din Attach...

Interes general | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: duma_lucian | 26.02.2009 15:14 | 2174 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Stima de sine scazuta

Increderea in sine

Obiceiuri de invatare eficienta

Metode de invatare

Etapele schimbarii

Echilibrul emotional

Comentarii (12)

0 0

27.02.2009 02:22 doina_protopopescu

Daca doresc sa particip la doua sectiuni trebuie sa platesc taxa de 2 ori?

0 0

27.02.2009 07:13 duma_lucian - Autor

Dragă Doina taxa de participare la simpozion este de 30 de RON ( cu această taxă se poate participa la toate cele trei secţiuni , la două sau doar la una singură ) . Vă aşteptăm cu drag .

0 0

27.02.2009 09:19 laura_silvana_popa

La secţiunea III fiecare cadru didactic va primi diplomă de coordonator al activităţii elevilor.

Numele cadrului didactic coordonator se va regăsi şi pe diplomele elevilor fie ca sunt de participare sau cu premii.

0 0

28.02.2009 21:52 iustiniana

Multumim pentru invitatie dragi colegi si felicitari pentru acest simpozion in ton cu cerintele europene .Speram sa ne intalnim la Caransebes .

0 0

01.03.2009 09:58 laura_silvana_popa

Vă aşteptăm cu mare plăcere!

0 0

02.03.2009 09:39 mnbvcx

ce inseamna la sectiunea III-tehnica de lucru la alegere?adica se pot face desene, picturi....?

ana

0 0

02.03.2009 17:34 stefanna

Felicitari dragi colegi, lucrez de aproape trei decenii in inv. special, va apreciez initiativa, va doresc multa sanatate in viata de zi cu zi, rabdare si calm in activitatea cu copiii speciali si succes in desfasurarea simpozionului. Va rog sa- mi spuneti pana la ce data se pot expedia lucrarile pt. sectiunea III si daca lucrarile de la sectiunea I se trimit o data cu fisa de inscriere sau ne confirmati intai inscrierea? Multumesc!

0 0

02.03.2009 17:58 laura_silvana_popa

La sectiunea III se pot trimite desene, picturi, colaje etc.(format A4).

Inscrierile (fisele), referatele, rezumatele (cu specificarea autorului si cu datele bibliografice- 1 pag. pt. CD-ul cu ISSN), dovada achitarii taxei (chitanta scanata) se trimit pana in 27.03.2009.

Lucrarile elevilor se trimit in plic pe adresa Scolii Speciale Caransebes pana la data de 27.04.2009 (data postei).

VA ASTEPTAM CU DRAG SI VA DORIM O PRIMAVARA FRUMOASA!

0 0

02.03.2009 18:00 duma_lucian - Autor

Stimată doamnă Gabriela la secţiunea a-III- a se pot trimite maxim 3 lucrări de profesor coordonator ; tehnica de lucru la alegere : picturi , desene , colaje , ouă încondeiate , etc. toate lucrările să se refere la tema concursului ; dragă Ştefana lucrările trebuie să ajungă la noi până în data de 27.03.2009 la secţiunea a-III-a , iar la secţiunea I se trimite fişa de înscriere , rezumatul lucrării , lucrarea şi copie după chitanţa de achitare a taxei pe una din adresele de mail ale persoanelor de contact . Vă aşteptăm cu drag să ne onoraţi cu prezenţa .

0 0

05.03.2009 21:51 stoicadorina64





Participa doar elevi de la scoli speciale?

Sunt prof. la o scoala partenera,pot participa? Va multumesc!

0 0

06.03.2009 13:52 duma_lucian - Autor

Sigur ca puteti participa daca aveti elevi cu CES la toate cele 3 sectiuni ,iar daca nu puteti participa la sectiunea I si III . Va asteptam cu drag .

0 0

08.03.2009 22:30 laura_silvana_popa

Acest simpozion se adreseaza tuturor cadrelor didactice si elevilor din tara si strainatate.

Asteptam cu mare drag SA PARTICIPATI ALATURI DE NOI LA ACEST EVENIMENT personal sau prin trimiterea materialelor.



SUCCES!

LAURA POPA