Jocuri educaţionale

Girafa la dietă
Aflarea termenului necunoscut. Metoda balanţei
Matematica Clasa a III-a

Duel geometrie
Liniile importante în triunghi
Matematica Clasa a VI-a

La loc pe hartă
Harta administrativă a României
Geografie Clasa a IV-a

Proiect educational: ,,Lupul in povesti"

Concurs international de creatie ,,Lupul in povesti"

Perioadă înscriere: 30.11.-0001

Perioadă desfăşurare: 30.11.-0001

Proiectul se va concretiza în desfăşurarea primului concurs în perioada Decembrie 2008- Iunie 2009 pe următoarele categorii de vârstă:  Preşcolari (Nivelul I- II)  Scolari clasa I - IV Concursul are următoarele secţiuni: 1. INTERPRETARE: (pentru prescolari) Dramatizare ( Maxim: 10 minute) Sceneta teatru de umbre( maxim: 10 minute) .Sceneta marioneta( Maxim: 10 minute) Sceneta teatru de papusi( Maxim: 10 minute) 2. CREAŢIE (pentru prescolari si scolari) Creaţii proprii puse în scenă cu tema concursului Poezii create de elevi si copii si consemnate de cadrele didactice cu tema concursului Povesti create de elevi si copii si consemnate de cadrele didactice cu tema concursului Confectionare de papusi pentru o piesa la alegere (pentru teatru- cadre didactice din orice material) Lucrari artistico plastice redand tema concursului

Învăţământ primar | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: danaluk2004 | 12.02.2009 20:03 | 3665 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Parintii si temele copilului

Temele pentru acasa

Nu-ti lasa copilul sa ramana in urma la scoala

Note mici la scoala
Metode de invatare

Tulburarea de opozitionism

Echilibrul emotional

Comentarii (10)

0 0

13.02.2009 19:48 adiac

Daca piesa de teatru dureaza mai mult de 10 min. se poate concura numai cu fragmentul in care apare lupul sau se poate trimite intreaga piesa si juriul va decide.

0 0

13.02.2009 19:51 adiac

Interpretarea se poate realiza si de cadre didactice sau numai de copii?

0 0

13.02.2009 19:51 adiac

Daca piesa de teatru dureaza mai mult de 10 min. se poate concura numai cu fragmentul in care apare lupul sau se poate trimite intreaga piesa si juriul va decide.

0 0

16.02.2009 21:26 danaluk2004 - Autor

Da,in acest caz, un fragment de cel mult 10 min. Cadrul didactic poate fi actor alaturi de copii.

0 0

17.02.2009 16:52 aurelia_panait64

Cadrele didactice din invatamantul prescolar pot participa numai cu lucrari ale copiilor sau si cu lucrari proprii la sectiunea creatie?

0 0

19.02.2009 15:11 mihaelalap

Cadrele didactice care participa cu lucrari ale copiilor primesc diploma de participare si la simpozion?

0 0

19.02.2009 15:12 mihaelalap

Cadrele didactice care participa cu lucrari ale copiilor primesc diploma de participare si la simpozion?

0 0

24.03.2009 13:57 malvina9

Nici o stire , dupa ce am trimis lucrarile si banii

Oare erati seriosi?

0 0

21.04.2009 12:39 malvina9

cati banii ati strans de Paste?

Daca tot v- am facut cu bani, folositii in acte caritabile, ca de diplome nici poveste, de vreun cuvant scris pe forum, despre concurs, nici pomeneala!

poate va gasiti nasul, de la fisc!

0 0

17.05.2009 22:54 alinutza1984

Am primit diplomele. Sunt super.

Comentaţi