Jocuri educaţionale

La loc pe hartă
Harta administrativă a României
Geografie Clasa a IV-a

Ispita fructelor
Ordinea operaţiilor şi folosirea parantezelor rotunde în exerciţii
Matematica Clasa a III-a

Încurcatura geografică
Harta fizică a României. Puzzle
Geografie Clasa a IV-a

SIMPOZION NATIONAL

Sc cu cls I-VIII Daneasa si CN ,,Ionita Asan\" Caracal, Olt va invita sa participati la simpozionul national cu tema ,,EDUCATIA-un ansamblu al activitatilor aplicate constient, sistematic si responsabil\"Activitatea se incadreaza in proiectul national cu aceeeasi tema.

Perioadă înscriere: 30.11.-0001

Perioadă desfăşurare: 30.11.-0001

„Dacă te gândeşti la ziua care va urma – ia-ţi de mâncare. Dacă te gândeşti la anul care va urma – plantează un copac. Dacă te gândeşti la secolul care va urma – educă-ţi copiii.” (proverb chinezesc) „Să exprimăm ceea ce simţim, să simţim ceea ce exprimăm; vorba să semene cu fapta.” « Seneca » Exprimă-te prin dans, prin muzică, sport, cuvinte… pur şi simplu exprimă-te cum poţi… exprimă-te! Ne exprimăm ca cel de lângă noi să ştie ceea ce simţim, să ştie ceea ce ne frământă, şi ceea ce vrem să ştie despre noi. Ne exprimăm pentru a ne face sentimentele cunoscute, pentru a forma legături cu ceilalţi.

Interes general | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: yana_popa | 05.02.2009 06:38 | 1849 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Bullying sau rivalitate intre frati?

Rivalitatea intre frati
Violenta in familie

Atentia parintilor

Comunicarea parinte - copil

Efectul Dunning-Kruger

Metode de invatare

Comentarii (13)

0 0

05.02.2009 11:53 valinico

Foarte interesant şi modern! Succes deplin vă doresc!

0 0

05.02.2009 15:08 yana_popa - Autor

Buna ziua! Multumesc pentru aprecieri> Va asteptam!

0 0

05.02.2009 17:38 yoanap06

Sa fie intr-un ceas bun. Va doresc , intregii echipe, multa putere de munca , succes si sa nu uitati de concursul de desene- editia aII a

0 0

05.02.2009 21:49 yana_popa - Autor

Multumim!N-am uitat, editia a II a va fi imediat dupa simpozion. Il veti gasi tot pe didactic. Va asteptam!

0 0

06.02.2009 15:46 roval

Felicitari pentru tot ceea ce faceti!

0 0

06.02.2009 16:11 rosumitina

Pot fi doi utori pe o lucrare?

0 0

06.02.2009 17:36 yana_popa - Autor

ptrosumitina: ,,în funcţie de complexitate lucrările pot fi elaborate şi în echipe de două cadre didactice" ... din regulamentul simpozionului

0 0

06.02.2009 17:37 yana_popa - Autor

ptrosumitina: ,,în funcţie de complexitate lucrările pot fi elaborate şi în echipe de două cadre didactice" ... din regulamentul simpozionului

0 0

06.02.2009 19:57 oanamar

Pot participa cu o lucrare referitoare la exprimarea prin dans a copiilor deficienti de auz?(contine imagini, filmulet)

0 0

06.02.2009 21:48 yana_popa - Autor

EXCELENTA IDEEA! FELICITARI! Va asteptam !

0 0

07.02.2009 11:09 alinaciovnicu

putem participa si indirect? mult succes!!

0 0

07.02.2009 15:15 yana_popa - Autor

pt... roval si alinaciovnicu: Multumim!da, se poate si indirect.

0 0

11.02.2009 17:51 felicia1970

POT PARTICIPA INDIRECT TRIMITAND O PREZENTARE POWER POINT?

Comentaţi