Jocuri educaţionale

Joc de colorat
Joc de colorat. Culori calde-reci etc.
Matematica Clasa a II-a

Pericol de explozie
Adunări şi scăderi în concentrul 0-10000
Matematica Clasa a III-a

Cu răţuştele la culcare
Formarea numerelor. Clasa miilor, clasa unităţilor
Matematica Clasa a III-a

Editia a IV-a a concursului INFOTEC 5+

SCOALA GIMNAZIALA NR.5 ,,ELENA DOAMNA,, TECUCI invită preşcolarii şi elevii alături de educatorii şi învăţătorii acestora, pentru a participa la Editia a IV-a a Concursului INFO-TEC 5+ , domeniul -Educatie pentru sanatate, tema -Stiu sa traiesc sanatos!!! Data limită pentru depunerea lucrărilor la şcoala organizatoare este 15 aprilie 2009 .Inscrierea este gratuita!!!!

Perioadă înscriere: 30.11.-0001

Perioadă desfăşurare: 30.11.-0001

Concursul se va desfasura pe următoarele sectiuni : Secţiunea I: - grafică – paint (desen) - clasele I – II Secţiunea II: -compunere ilustrată +clip art-uri - mapă tematică,mic proiect - clasele III – IV Premierea participanţilor va avea loc la Şcoala nr.5 „Elena Doamna”, Tecuci pe 1 iunie 2009,orele 10,00.

Învăţământ preşcolar | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: gabra | 03.02.2009 03:12 | 1824 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Cand copilul musca

Echilibrul emotional

Comentarii (18)

0 0

03.02.2009 09:03 gabra - Autor

Cei ce doresc sa participe sunt rugati sa trimita o confirmare pe infotec_5 @yahoo.com,pentru a primi anexele necesare inscrierii.

Daca sunt intrebari va rugam sa le adresati pe aceasi adresa.

0 0

03.02.2009 09:04 gabra - Autor

aceeasi adresa

0 0

03.02.2009 12:40 nicoletab

felicitari Tecuciul!Si la cat mai multe editii! Acolo unde e Pasiunea vine sigur si Reusita.

0 0

03.02.2009 14:07 licuricii

Si prescolarii.... la ce sectiune pot participa? Multumesc!

0 0

03.02.2009 14:37 gabra - Autor

Prescolarii pot participa la sectiunea I.Toate informatiile se gasesc in fisierul atasat.

0 0

03.02.2009 14:40 alinatodasca

Chiar asa? Pe prescolari unde i-ati lasat?

0 0

03.02.2009 18:01 gabra - Autor

Daca sunteti dornici sa partiipati,va rugam sa ne confirmati pe infotec_5@yahoo.com,

apoi vor urma urmatorii pasi:

1.noi o sa va lansam invitatia din partea grupuluil proiectului -infotecgroup

2.dumneavoastra dand JOIN deveniti membru al grupului unde gasiti documentele necesare in meniul FILES

3.acordul de parteneriat il completati in fisierul descarcat( numele scolii, nr.inregistrare, coordonator proiect in scoala,director),il trimiteti pe infotec_5@yahoo.com ,iar in scurt timp veti primi de la noi pe e-mail acordul de parteneriat semnat si stampilat de scoala noastra,dupa care dumneavoastra il listati si in final il semneaza directorul scolii dumneavoastra si il stampileaza.

- scanati acordul de parteneriat si ne trimiteti si noua o copie pe grupul proiectului.

Daca mai sunt intrebari va rugam sa le adresati pe adresa infotec_5@yahoo.com.

0 0

05.02.2009 23:34 anrina

Gabra, apreciez perseverenţa ta!

0 0

09.02.2009 19:49 marinicolau

Felicitari pentru proiect! As avea o intrebare: clip art-urile vor fi realizate de elevi in Paint?

0 0

09.02.2009 19:52 marinicolau

Felicitari pentru proiect! As avea o intrebare: clip art-urile vor fi realizate de elevi in Paint?

0 0

09.02.2009 20:20 gabra - Autor

Lucrarile de la sectiunea I vor fi realizate in programul Paint,iar cele de la secţiunea II in WORD.



0 0

11.02.2009 23:57 gabra - Autor

Reamintim ,celor care mai sunt interesati sa participe ,ca ultima zi de inscriere este 15 februarie,zi in care Acordul de parteneriat va trebui sa ajunga la noi.

Mai sunt doar 4 zile!Va asteptam!

0 0

12.02.2009 11:30 runa

v-am trimis un mesaj, pe adresa de email, l-ati primit?

0 0

12.02.2009 22:24 gabra - Autor

Noi stim ca v-am raspuns.Dar nu a sosit pe adresa dv de e-mail invitatia din partea grupului de a deveni membru al infotecgroup?

0 0

13.02.2009 10:49 runa

Am primit azi acordul; si nu stim daca vom reusi sa facem tot pasii, avand in vedere ca azi e vineri 13.02 si duminica e 15.02,daca vom reusi vom participa daca nu...ne pare rau. Oricum va multumesc pentru acceptul dumneavoastra.

0 0

13.02.2009 13:33 gabra - Autor

E totul OK!De acum vom comunica pe grup.

0 0

15.02.2009 23:34 gabra - Autor

Deoarece multi dintre colegii care au dorit sa participe la concursul organizat de noi n-au reusit inca sa se inscrie pe grup am hotarat ca termenul limita de inscriere sa fie 20 februarie.Va asteptam!

0 0

22.02.2009 21:29 gabra - Autor

Inscrierile s-au terminat.Din 100 de scoli din tara care au dorit sa participe , doar 36 au reusit sa intre pe grup.Ne pare rau ca ceilalti nu vor fi alaturi de noi in proiect!

Comentaţi