Jocuri educaţionale

Girafa la dietă
Aflarea termenului necunoscut. Metoda balanţei
Matematica Clasa a III-a

Pinguinii
Înmulţiri în concentrul 0-1000
Matematica Clasa a III-a

Foca la distracţie
Adunări şi scăderi în concentrul 0-10000
Matematica Clasa a III-a

Concurs national "Joc de creion"-domeniul cultural -artistic

Scoala cu cls. I-VIII "Mihai Viteazul" Pucioasa, in colaborare cu ISJ Damvovita lanseaza concursul national "Joc de creion" adresat claselor I-VIII

Perioadă înscriere: 30.11.-0001

Perioadă desfăşurare: 30.11.-0001

Scoala cu clasele I-VIII "Mihai Viteazul" Pucioasa, in colaborare cu ISJ Dambovita, Primaria Pucioasa, Centrul Cultural si Clubul Copiilor Pucioasa, are placerea sa va invite la concursul national "Joc de creion". Acest concurs are mai multe sectiuni: dans modern, majorete, teatru, recitari, solist vocal, creatie literara, creatie plastica, prezentari Power Point si se adreseaza elevilor claselor I-VIII, pe doua categorii I-IV si V-VIII. Proiectul este propus la minister pentru a fi inclus in Calendarul activitatilor educative 2009. Pentru informatii detaliate consultati fisierul atasat.

Învăţământ primar | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: yvonne | 26.01.2009 15:34 | 3609 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Cum eviti conflictele in familie

Comunicarea parinte - copil
Echilibrul emotional

Dintii sparti la copii

Educatie pentru sanatate

Comentarii (12)

0 0

26.01.2009 22:35 lilisor_adr

extraordinar de divers si atractiv.ptr toate categoriile de elevi,caci stim prea bine ca unii sunt talentati la mizica,unii la desen,altii la literatura...Frumos.foarte frumos.

0 0

27.01.2009 08:34 toxic_flow

se pot face prezentari Power Point pe teme ecologice?

La ce se refera :"diverse teme"?

multumesc anticipat!

0 0

27.01.2009 09:00 apavamaria

Forte bine conceput, multe activitati, isi justifica pe deplin tilul, pacat ca invatamantul preprimar nu este inclus. Sau se poate include de acum? Ne-am bucura sa putem participa si noi cu grupele pregatitoare.

0 0

27.01.2009 17:53 yvonne - Autor

Multumim pentru aprecieri, ne bucuram cand altii ne apreciaza munca. Prezentarile pot avea orice tema, pentru prima etapa. Cei calificati in a doua etapa vor afla tema la intrarea in sala de concurs. Imi pare rau, dar nu am inclus invatamantul preprimar, dar daca aveti copii cu varsta de 6 ani, pot participa la un loc cu cei de clasa I.Va asteptam

0 0

27.01.2009 21:18 ramonicu9

Felicitari pentru initiativa!Sunt incantata sa particip cu elevii mei.

0 0

27.01.2009 21:35 vica

Putem participa cu dansuri populare?

0 0

28.01.2009 17:26 yvonne - Autor

Multumim pentru aprecieri, va asteptam la concurs. Despre dansuri populare nu stiu ce sa zic, nu avem sectiune. Sa ma consult cu colegii si va comunic dupa ce vom lua o hotarare. Deja avem foarte multe sectiuni, proiectul va fi foarte amplu si va necesita un efort foarte mare.

0 0

01.02.2009 20:44 danaz

E super gandit! Sunteti o echipa serioasa! La editia trecuta am participat cu lucrarile elevilor la sectiunea "poezie", deci va cunosc modul de lucru. Totusi sunteti cam departe pentru o eventuala participare directa!!! O sa inscriu totusi elevii in concurs, dar ce se intampla daca cei anuntati nu vor putea participa?

0 0

01.02.2009 22:53 yvonne - Autor

Vom vedea atunci, nu stiu ce sa zic inca, poate vom rezolva cumva. Anul acesta vrem sa iasa ceva mult mai frumos.Va asteptam!

0 0

16.02.2009 21:38 mirela_nita

Ma intereseaza acest concurs.As vrea sa stiu daca un elev poate face parte din mai multe formatii(teatru,dansuri,etc).Am scos fisa de inscriere si as vrea sa ma inscriu la acest concurs.Este nr.limitat de participanti de la aceeasi scoala?Astept raspunsul dumneavoastra pe adresa mea:mirelanita@ymail.com

0 0

17.02.2009 18:03 elenastef

M-ar interesa daca la sectiunea teatru pot inscrie un copil cu monolog,iar la dans modern, o singura pereche.

0 0

17.02.2009 18:58 yvonne - Autor

Da, se poate, monologul intra la recitari.

Comentaţi