Jocuri educaţionale

Una din trei
Apele curgătoare şi vegetaţia României
Geografie Clasa a IV-a

Încurcatura geografică
Harta fizică a României. Puzzle
Geografie Clasa a VIII-a

Duelul primăverii
Probleme care se rezolvă prin 1-2 operaţii
Matematica Clasa a II-a

Concursul National "Ion Creanga", Braila, editia a IV a, martie 2009 (fara taxa !)

Concursul de creatie literara "Ion Creanga", desfasurat sub genericul "Hai, despre copilarie sa vorbim!", orgarizat de $coala cu clasele I-VIII "Ion Creanga", Braila, in colaborare cu Inspectoratul $colar Judetean Braila, se afla, in acest an, la cea de-a IV-a editie, la care vor fi invitati scriitorii Nicolae Baciut din Tg. Mures-membru al Uniunii Scriitorilor, in calitate de presedinte al juriului, si Anica Facina din Suceava-membru al juriului.

Perioadă înscriere: 30.11.-0001

Perioadă desfăşurare: 30.11.-0001

Concursul se va desfasura in perioada 1-7 martie 2009,cu prilejul Zilelor $colii "Ion Creanga" Braila. In niciun an nu s-a perceput taxa de participare.

Învăţământ primar | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: amz | 24.01.2009 21:35 | 3982 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Importanta primilor ani de scoala

Metode alternative de educatie

Cum eviti conflictele in familie

Comunicarea parinte - copil
Echilibrul emotional

Comentarii (32)

0 0

24.01.2009 23:42 bunica_bela

Felicitari! Am rugamintea sa specificati adresa, daca se trimit si plicuri autoadresate si daca primesc diplome toti copiii si indrumatorii lor. Multumesc anticipat!

0 0

25.01.2009 09:40 ilienina66

Felicitari si mult succes!

0 0

25.01.2009 12:02 florintarnib

Mult succes! La Piatra-Neamt asteptam inca diplomele de participare de la editia a III-a. Regret, dar pana nu vor sosi nu vom mai participa la acest concurs.

0 0

25.01.2009 12:33 soniaopait2006

Felicitări organizatorilor! Sunt convinsă că şi în acest an veţi oferi aceeaşi dragoste şi seriozitate de care s-au bucurat şi ediţiile anterioare.Multă sănătate şi putere de muncă!

0 0

25.01.2009 16:37 licuricii

FELICITARI

0 0

25.01.2009 17:58 danaz

Felicitari! O sa participam si noi, cu siguranta! As dori sa va intreb daca exist numar maxim de elevi ce pot participa dintr-o clasa? In special la sectiunea proza? Cele 3 poezii se refera la clasa sau la un singur elev?



0 0

25.01.2009 21:16 otilias

M-ar interesa daca pot trimite 2 povestioare realizate in echipa (cate 5 elevi) in cadrul optionalului de la clasa. Trebuie neaparat ca lucrarile sa fie individuale?

0 0

26.01.2009 00:39 albertina

Si fetita mea a participat anul trecut si nu am primit nici macar o adeverinta de participare,dar nici nu mi-ati trimis un mail cand vi-am cerut rezultatele concursului.

0 0

26.01.2009 00:41 albertina

Ce sa mai zic ca tema concursului a fost una si dumneavoastra a-ti premiat altceva.

0 0

26.01.2009 14:16 valiionita

Daca si lucrarile le-ati avut cu asa greseli de scriere,e normal sa nu primiti !!!!!!!!!!!!!!!

0 0

28.01.2009 17:08 vicamaftei

cele 3 poezii trebuie sa fie ale unui singur elev sau insumate pe un cadru didactic?

0 0

30.01.2009 16:22 larisa29

Va rog sa imi raspundeti la intrebarea daca vor primi diplome toti elevii participanti sau doar castigatorii. Va multumesc. Mult succes!

0 0

30.01.2009 20:44 alexandra_miri

Vă rog să răspundeţi întrebărilor adresate! Şi pe mine mă interesează dacă toţi copiii primesc diploma de participare.

0 0

02.02.2009 16:12 sil29sil

si pe mine ma intereseaza sectiunea de proza, la ciclul primar, dar aveti foarte putine informatii afisate...Daca le raspundeti colegilor, ma voi informa si de acolo, dar, haideti, ...mai cu viata...!

0 0

02.02.2009 20:33 costea_50

Felicitari! Pentru ca nu se deschide fisierul, va rugam sa ne comunicati daca si cadrele didactice din invatamantul preprimar pot participa. Va multumesc!

0 0

09.02.2009 13:36 roxana

pentru informarea dv va aduc la cunostinta ca si la Pascani avem un concurs national asemanator la a 3 a editie, cuprins in CAE al MECT pe 2007, 2008, respectiv 2009. de asemenea o expozitie ECO si un simpozion pt cadrele didactice in aceeasi perioada. Un singur plic si mai multe variante ...

Asemenator, dar fara reprosuri din partea participantilor ...

0 0

10.02.2009 17:29 vicamaftei

roxana, as dori sa particip, dar nu cunosc detalii despre acest concurs

0 0

14.02.2009 22:22 rodicahritac

VA RUGAM SA RASPUNDETI LA INTREBARI.

0 0

18.02.2009 15:57 roxana

pt vicamatei --- Concursul de la Pascani este aici pe didactic mediatizat --- Valorile copilariei,

si nu e corect sa mediatizez pe pagina altui coleg.

0 0

28.02.2009 10:16 lorybia

Concursul va fi in perioada 1-7 martie 2009 si lucrarile trebuie trimise pana in data de 28 febr 2008??de ce 2008?Sau e o gresala de tipar?

Dar rezultatele cand si unde vor fi afisate???

Va rog sa imi raspunde-ti.

Multumesc anticipat.

0 0

28.02.2009 10:17 lorybia

Roxana cum se numeste concursul despre care vorbesti tu?As vrea sa particip de aceea intreb.

0 0

10.03.2009 23:13 lilisor_adr

am gasit lista castigatorilor pe olimpiade.ro.Felicitari ptr promptitudine.Elevii care nu s-au remarcat prea mult ptr a fi premiati vor primi vreo diploma de participare?Multumesc

0 0

29.03.2009 14:17 lorra

Felicitari pentru activitatea desfasurata.Am participat si noi cu doua poezii si doua compuneri nu am primit nici un raspuns sau poate s-au publicat si nu stiu eu.Va rog daca sunteti amabili sa-mi raspundeti.Multumesc anticipat

0 0

01.04.2009 08:28 lilisor_adr

totusi un raspuns despre recompensarea cu diplome de perticipare?Sau orice alt raspuns?

0 0

05.04.2009 19:58 alinutza1984

daca nu am castigat niciun premiu, diploma de participare primim si noi????????

0 0

11.04.2009 13:20 alinutza1984

Mai raspunde cineva la intrebari?

0 0

21.04.2009 14:47 lorra

Am trimis si noi lucrari dar nu am primit nici un raspuns. S-au terminat de expediat diplomele? Asteptam un raspuns oricare ar fi.Suntem de la o scoala din Vrancea.

0 0

24.04.2009 09:14 lorra

HRISTOS A INVIIAT!

Asteptam si noi un raspuns oricare ar fi el.Va multumim anticipat.

0 0

27.04.2009 07:58 lilisor_adr

urmeaza sa se faca un site al concursului-am intrebat pe adresa de mail a unuia dintre organizatori-de unde vom vedea toti participantii si de unde putem descarca ptr a dovedi participarea.

0 0

08.05.2009 21:14 popesti2009

asteptam adresa site-ului .

0 0

15.05.2009 09:58 albertina

Fetita mea aparticipat si anul trecut, dar si anul acesta la concurs si nu a primit nici macar o adeverinta de participare, nici atunci, dar nici acum. Asta da seriozitate in derularea unui concurs! Bravo voua! Asa ca, dragi colegi ai site-lui, asteptati degeaba.

0 0

20.05.2009 23:05 rodicahritac

Adresa site-ului?

Comentaţi