Jocuri educaţionale

Încurcatura geografică
Harta fizică a României. Puzzle
Geografie Clasa a VIII-a

Una din trei
Apele curgătoare şi vegetaţia României
Geografie Clasa a IV-a

La loc pe hartă
Harta administrativă a României
Geografie Clasa a IV-a

INVATATORUL BUCURESTEAN- Revista Asociatiei Invatatorilor din Municipiul Bucuresti si judetul Ilfov- publicatie cu ISBN destinata invatatorilor/ institutorilor

Ideea realizării unei asemenea publicaţii a aparut în cadrul Asociaţiei Învăţătorilor din municipiul Bucureşti şi judeţul Ilfov. Sperăm din tot sufletul că această revistă va deveni o punte de legătură între toţi învăţătorii din Bucureşti (şi nu numai) , un adevărat laborator şi templu al cadrelor didactice care predau la ciclul primar. Aşteptăm materialele dumneavoastră ( referate, articole de specialitate, gânduri, proiecte etc) în vederea publicării lor. Atât condiţiile de publicare cât şi persoanele de contact se regăsesc în fişierul ataşat.

Învăţământ primar | Toate disciplinele | Ştiri

Propus de: b93lva | 05.01.2009 14:44 | 3708 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Asertivitatea

Comunicarea parinte - copil

Creativitate copii

Metode alternative de educatie

Stima de sine scazuta

Increderea in sine

Comentarii (24)

0 0

05.01.2009 21:38 miola

Care e costul publicarii unui articol?

0 0

05.01.2009 21:40 miola

Cum ajungem in posesia revistei?

0 0

05.01.2009 21:43 emil

Cum adica? Sa platiti ca sa publicati un articol? In cel mai bun caz sa fiti platiti pentru publicare, in cel mai rau sa vi se transmita multumiri si un exmplar gratuit din revista!

0 0

05.01.2009 22:29 marga_825

dati mai multe informatii

e interesant

0 0

06.01.2009 15:21 emil

Se vede treaba ca organizatorilor nu prea le pasa de stirile pe care le propun... Sa fie oare ceva serios?...

0 0

06.01.2009 16:20 costyyy

Care este termenul limita de trimitere a unui articol? Raspundeti la intrebari!!!

0 0

06.01.2009 20:07 asoc_inv_bucuresti

Pentru publicarea unui articol nu se percepe taxa, insa pentru a intra in posesia revistei ( in cazul in care doriti sa o cumparati), mentionati adresa completa odata cu trimiterea materialului.

0 0

06.01.2009 20:08 asoc_inv_bucuresti

Termenul de trimitere a unui articol este 15 ianuarie.

0 0

06.01.2009 20:11 asoc_inv_bucuresti

Ne cerem scuze pentru intarzierea cu care am raspuns la intrebarile dumneavoastra; speram sa fim prompti de acum inainte. Va rugam sa trimiteti materialele numai pe adresa invatatorul.bucurestean@yahoo.com

0 0

06.01.2009 20:31 asoc_inv_bucuresti

Speram sa coste cat mai putin, insa nu cunoastem pretul ( cel putin deocamdata).

0 0

09.01.2009 18:17 trifoi_30

Educatoarele pot publica un articol in revista dumeavoastra?

0 0

10.01.2009 20:51 asoc_inv_bucuresti

desiur,pot publica si educatoarele

va asteptam

0 0

11.01.2009 10:58 trifoi_30

Cand va fi publicata revista?

0 0

13.01.2009 15:30 trifoi_30

De ce nu primesc raspuns la intrebare?

0 0

19.01.2009 21:02 asoc_inv_bucuresti

scuze, am avut probleme cu calculatorul si nu am putut raspunde

intentionam ca la sfarsitul lunii februarie sa fie gata primul numar

0 0

23.01.2009 13:41 viviana

Se mai primesc materiale daca primul numar va fi gata la sfarsitul lunii februarie?

Mult succes initiatorilor!

0 0

28.01.2009 16:46 sanda_simona

Nu am trimis materialul pe adresa invatatorul.bucurestean@yahoo.com,deoarece ati propus alta adresa in anunt. Este vreo problema?

0 0

30.01.2009 14:17 asoc_inv_bucuresti

Nu este nicio problema. Toate materialele trimise la ambele adrese sunt primite pentru publicare.

0 0

30.01.2009 21:22 alexandra_miri

Acum am văzut anunţul. Ce-i drept cam târziu!

Se mai primesc material?

0 0

31.01.2009 23:27 kyky3

Felicitari!

As dori sa va intreb daca si cei din afara Bucurestiului - jud. CS - pot publica in revista dvs. Sunt prof. psihoped.

va multumesc

0 0

02.02.2009 14:48 costyyy

Eu am trimis materiale pentru revista si as vrea sa stiu cand apare si mai ales cat costa.

0 0

16.04.2009 20:04 ioanaalexia2007

poezie publicati?

0 0

16.04.2009 20:08 ioanaalexia2007

sa inteleg ca revista se plateste in momentul primirii?cand apare urmatorul numar?data limita de trimitere a articolului care este?

0 0

24.11.2010 13:31 sil29sil

Salut si eu initiativa d-voastra. Ma intereseaza si pe mine urmatoarele aspecte: data limita de trimitere a materialelor, daca pot publica si cadre didactice din alte judete (din Dolj...) si un cost estimativ al revistei d-voastra. Va multumesc.