Jocuri educaţionale

Cutremur
Unităţi de măsurat lungimea
Matematica Clasa a III-a

Dale
Forme geometrice în plan
Matematica Clasa a VI-a

Întrecerea
Folosirea parantezelor în exerciţii
Matematica Clasa a III-a

Simpozion Internațional "Apa un miracol", ediția a X-a

Colegiul Național Pedagogic "Spiru Haret" Buzău și Inspectoratul Școlar Județean Buzău în parteneriat cu Centrul Carpato-Danubian de Geoecologie București, Asociația profesorilor "Chem-Bio-Phyz" Buzău și unități școlare din: Georgia, Portugalia, Armenia, Republica Moldova, Letonia, Serbia şi România, vă invită să participați în data de 23 martie 2019 la Simpozionul Internațional "Apa un miracol", ediția a X-a.

Nume proiect: Simpozion Internațional "Apa un miracol", ediția a X-a

Organizatori: Colegiul Național Pedagogic "Spiru Haret" Buzău și Inspectoratul Școlar Județean Buzău în parteneriat cu Centrul Carpato-Danubian de Geoecologie București, Asociația profesorilor "Chem-Bio-Phyz" Buzău

Condiţii de participare: Condițiile de participare, precum și fișele de înscriere se găsesc în fișierul atașat.

Perioadă înscriere: 26.01.2019 - 08.03.2019

Perioadă desfăşurare: 23.03.2019

Colegiul Național Pedagogic "Spiru Haret" Buzău și Inspectoratul Școlar Județean Buzău în parteneriat cu Centrul Carpato-Danubian de Geoecologie București, Asociația profesorilor "Chem-Bio-Phyz" Buzău și unități școlare din: Georgia, Portugalia, Armenia, Republica Moldova, Letonia, Serbia  şi România, vă invită să participați în data de 23 martie 2019 la Simpozionul Internațional "Apa un miracol", ediția a X-a.

Secţiuni cadre didactice:

-Managementul integrat al resurselor de apă

-Apa ca factor de mediu – exemple de bună practică

-Apele maritime şi oceanice – potenţiale ale dezvoltării durabile

-Apa şi cultura

-Apa şi ştiinţele

Secţiuni elevi învăţământul gimnazial şi liceal

-Apa şi dezastrele – probleme globale ale apei

-Apa – factor esenţial pentru echilibrul şi sănătatea omului

-Apa – factor esenţial pentru echilibrul mediului

-Poluarea şi protecţia apelor

-Apa şi securitatea alimentară

-Apa şi energia

-Concurs de grafică, machete, fotografii şi colaje

 Secţiune pentru preşcolari şi învăţământul primar

Concurs de grafică, machete, fotografii şi colaje: „H2O cu ochelari”

Interes general | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: serenella_dinu | 27.01.2019 07:24 | 2719 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Cum mentii o relatie apropiata cu copilul tau

Comunicarea parinte - copil

Bucuria de a fi parinte

Echilibrul emotional

Comentarii (17)

0 0

27.01.2019 14:23 pui_andreea26

Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti daca simpozionul este inscris in CAEN?
Multumesc!

0 0

27.01.2019 14:30 serenella_dinu - Autor

Bună ziua! Da este cuprins în Anexa nr. 9 la OMEN nr. 3016/09.01.2019, poziția 668!

0 0

28.01.2019 14:02 santavan

Buna ziua! Pot participa doar elevi , fara ca profesorul coordonator sa participe la simpozion? ma refer la participare indirecta, sa trimitem lucrarile elevilor.

0 0

28.01.2019 14:05 serenella_dinu - Autor

Da! Puteți trimite, maxim 3 lucrări!

0 0

29.01.2019 18:15 doinasuciu

Buna seara! Se pot trimite proiecte educaționale?
Mulțumesc!

0 0

29.01.2019 19:08 serenella_dinu - Autor

Bună seara! Da, puteți trimite și proiecte educaționale!!!

0 0

31.01.2019 13:53 aly_bio79

Buna ziua! Cei care nu achita taxa de 50 lei pot primi o adeverinta care sa ateste faptul ca au intocmit lucrarea pt publicatie ?( Sa se specifice in adeverinta de participare faptul ca au avut lucrarea cu titlul.....etc???)

0 0

01.02.2019 04:29 serenella_dinu - Autor

Conform regulamentului, taxa de participare la simpozion este 25 lei /cadru didactic, 35 lei/ soț+soție, părinte+ fiu (fiică).
Dacă nu doriți publicarea materialului dvs. a (rezumatului acestuia), primiți mapa ce conține: certificat în limba română, certificat în limba engleză, programul lucrărilor înscrise și alte materiale (pix, block-notes).
Cei care doresc și publicarea materialului, plătesc o taxă de 50 lei, ce reprezintă costul publicațiilor în limba română și limba engleză (de traducere se ocupă, colegele mele, profesoare de limba engleză)!
Așteptăm cu interes materialele dvs.!

0 0

31.01.2019 17:05 ditza

Buna ziua! Aș dori acordul de parteneriat. Va multumesc!

0 0

31.01.2019 18:16 educatoarea

Buna ziua

Imi puteti trimite si mie acordul de parteneriat?

Multumesc

0 0

01.02.2019 04:21 serenella_dinu - Autor

Solicitați acordul de parteneriat la adresa apaunmiracol2019@yahoo.com.
Mulțumim!!!

0 0

08.02.2019 11:22 cris_tina_cris

Buna ziua!
Din cate inteleg, cadrele didactice trebuie sa intocmeasca o lucrare cu o tema din cele prezentate. Este necesar si rezumatul referatului respectiv?
Cate pagini ar trebui sa contina referatul?

0 0

09.02.2019 04:32 serenella_dinu - Autor

Bună ziua!
Dacă doriți publicarea materialului, este necesar să realizați un rezumat al lucrării dvs. care trebuie să fie de max. 2 pagini (format A4, diacritice). Din experiența anilor trecuți, am avut colegi care au trimis și lucrări de dizertație.
Prin urmare, pe noi ne interesează rezumatul, pe acesta îl publicăm atât în limba română, cât și în limba engleză (după ce a fost tradus de colegele mele, prof. de limbă engleză).

0 0

10.02.2019 12:52 gigi61

anul trecut am trimis materiale si nu am primit nimic!

0 0

10.02.2019 12:53 gigi61

Anul trecut scolar am trimis materiale si nu am primit nimic!

0 0

10.02.2019 13:34 serenella_dinu - Autor

Stimate coleg,
Sunteți sigur că ați trimis materiale la simpozionul nostru?
Am verificat baza de date, numele dvs. și unitatea școlară de unde sunteți, nu există.

0 0

14.02.2019 07:03 mirelagurau

Bună ziua,
La secțiunea elevi se poate participa cu ppt ?
Mulțumesc!

Comentaţi