Jocuri educaţionale

Podul
Adunarea şi scăderea fracţiilor cu acelaşi numitor
Matematica Clasa a IV-a

Duel geometrie
Liniile importante în triunghi
Matematica Clasa a VI-a

Joc de colorat
Joc de colorat. Culori calde-reci etc.
Matematica Clasa a II-a

PROIECT NAŢIONAL ,,COPILĂRIA PRIN MAGIA CULORILOR” , EDIŢIA a VII-a

CONCURS NAŢIONAL ,,COPILĂRIA PRIN MAGIA CULORILOR” este un proiect educaţional cuprins în CAERI la poziţia 159, Anexa A, Domeniul cultural artistic, arte vizuale. Proiectul de faţă oferă copiilor posibilitatea de a reda prin desene copilăria după imaginaţia şi îndemânarea lor, transmiţând mesaje pe care noi, cei implicaţi în proiect să le descoperim şi să îi stimulăm,iar cadrele didactice pot să-și exprime gândurile legate de cea mai frumoasă etapă a vieții fiecărei persoane-copilăria.

Nume proiect: PROIECT NAŢIONAL ,,COPILĂRIA PRIN MAGIA CULORILOR”

Organizatori: Şcoala Gimnazială Cruşeţ, Judeţul Gorj

Condiţii de participare: Pentru sectiunea I - Formularul de înscriere – pentru fiecare cadru didactic ( anexa 1 ) si acordul de parteneriat în 2 exemplare(anexa 3) vor fi completate şi trimise impreună cu lucrările elevilor prin poştă. Înscrierea elevilor se face oblig

Perioadă înscriere: 05.05.2017 - 25.05.2017

Perioadă desfăşurare: 05.05.2017 - 06.06.2017

PROIECT  NAŢIONAL ,,COPILĂRIA PRIN MAGIA CULORILOR”, EDIŢIA  a VII-a

 

Propus de: eleonorapopa | 04.05.2017 23:22 | 3017 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Abilitati emotionale

Echilibrul emotional

Un exercitiu care dezvolta autocontrolul

Independenta
Impulsivitate

Comentarii (5)

0 0

07.05.2017 20:42 n_corina

Bună seara,
Pentru a publica concursul dvs. v-aţi abonat la Didactic Premium?
Nu se mai pot publica evenimente pe didactic decât cu bani ? Vă mulţumesc!

1 0

07.05.2017 20:43 n_corina

Bună seara,
Pentru a publica concursul dvs. v-aţi abonat la Didactic Premium?
Nu se mai pot publica evenimente pe didactic decât cu bani ? Vă mulţumesc!

0 0

07.05.2017 21:01 eleonorapopa - Autor

Da, m-am abonat la Didactic Premium.
Nu se mai pot publica evenimente dacă, nu aveţi unul din abonamentele Didactic Premium

0 0

13.05.2017 09:02 georgi55ana

Buna ziua!
Primim adeverinte de participare la simpozion si de colaborator la realizarea cartii?
Multumesc!

0 0

13.05.2017 10:36 eleonorapopa - Autor

Bună ziua!
Pentru simpozion veţi primi diplomă de participare,iar pentru concurs adeverinţă de coordonator elevi