Jocuri educaţionale

Liliacul somnoros
Ordinea operaţiilor
Matematica Clasa a III-a

Foca la distracţie
Adunări şi scăderi în concentrul 0-10000
Matematica Clasa a III-a

Încurcatura geografică
Harta fizică a României. Puzzle
Geografie Clasa a IV-a

PROIECT INTERNAȚIONAL - SIMPOZION INTERNAȚIONAL, CONFERINȚĂ NAȚIONALĂ, REVISTĂ, CONCURS Ed. a IX-a IAȘI

Simpozion Internațional “ALTERNATIVE ALE MANAGEMENTULUI PENTRU CALITATE ȘI PROGRES ÎN EDUCAȚIE” Ediția a VII-a

Nume proiect: ,,File de Tradiție Românească”

Organizatori: Scoala ,,B.P.Hasdeu" Iași, Scoala ,,Liteni" Iași

Perioadă înscriere: 11.06.2018 - 22.08.2018

Perioadă desfăşurare: 19.03.2018 - 30.11.2018

Structură proiect:

1.Concurs Județean ,,File de Tradiție Românească”, Ediția I

2.Simpozion Internațional “ALTERNATIVE ALE MANAGEMENTULUI PENTRU CALITATE ȘI PROGRES ÎN EDUCAȚIE” cu ISBN Ediția a VII-a            

3.Simpozion Județean ,,STRATEGII DE FORMARE ȘI DEZVOLTARE A COMPETENȚELOR ÎN ÎNVĂȚĂMÂNTUL PREUNIVERSITAR” cu ISBN

4.Conferință Națională,,INTEGRARE EUROPEANĂ PRIN STIMULAREA CREATIVITĂȚII ȘI VALORIFICAREA TRADIȚIILOR” cu ISBN

5.Revistă ,,VENIT-AU ZILELE ÎNVIERII”, Nr. 5, 2018 cu ISSN

6.ALBUMUL PREMIANȚILOR celor 8 ediții de concurs „Sărbătoarea Învierii – Lumina Sufletelor Noastre” 

Este ultima ediție în care mai organizăm acest proiect. 

 

Participanții la Concurs și Simpozion cu sau fără publicare primesc următoarele:

  1. Adeverință de evaluator / organizator
  2. Adeverință de participant la activitățile proiectului.
  3. Adeverință de coordonator elevi.
  4. Titlu de excelență / Diplomă de merit 
  5. Certificat de voluntar  
  6. Diplomă de participare și adeverință de autor articol ISBN 
  7. Adeverință autor articol ISBN pentru participanții cu lucrări la Conferința Națională.
  8. Diplomă de participare la Conferință Națională.
  9. Adeverință de organizator expoziție la nivel local/județean
  10. Adeverință autor articol revista cu ISSN pentru cei care publică în Revista proiectului.
  11. Adeverință de multiculturalitate /diversitate prin implicarea elevilor de alte etnii sau cu CES în proiect. 

 

Citiți cu atenție condițiile expedierii de la pagina 8.

Mai multe detalii aflati în atașament!

Interes general | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: ursuletulc | 26.07.2018 09:11 | 1152 vizualizări

Comentarii (11)

0 0

26.07.2018 15:55 tinacris

Face parte din CAEN sau CAERI?, nu am gasit nimic in acest sens

0 0

27.07.2018 03:22 andaluzia

Perioadă înscriere: 11.06.2018 - 22.08.2018

Perioadă desfăşurare: 19.03.2018 - 30.11.2018 ?

0 0

27.07.2018 14:57 ursuletulc - Autor

Nu inteleg ce nu ati inteles dvs ??? Proiectul a inceput in martie cu Etapa I. Se continua acum cu Etapa II . Urmeaza a se incheia in noiembrie . Perioada de inscriere NU coincide cu perioada de desfasurare - asta stie oricine . Sper ca v- ati lamurit .

0 0

29.07.2018 12:35 gia_d

Bună ziua! În ce calendar este inclus proiectul? CAEJ, CAER sau CAEN?

0 0

30.07.2018 08:24 samoila75

PROIECTUL ESTE INCLUS IN CAERI

0 0

09.08.2018 12:41 camelyacamy

Buna ziua! Am trimis mesaje si pe e-mail-ul din document si pe cel lasat la cealalta postare. Nu am primit inca niciun raspuns. Doresc sa particip cu un material la sectiunea Simpozion Judetean. Pe ce adresa trebuie sa trimit materialul?

0 0

09.08.2018 15:38 ursuletulc - Autor

Nu am primit nici un mail - imi pare rau . adresa de trimitere este : simpozioninviere@yahoo.com . este si aici in atasament . multumesc .

0 0

13.08.2018 19:28 tincuta80

Bună ziua! Am o nelămurire.Dacă fişa de înscriere concurs-secţiunea elevi, nu are nr. înregistrare şi nici avizul directorului,mai pot înscrie elevii?

0 0

13.08.2018 19:48 ursuletulc - Autor

Da , va puteti inscrie fara avizul directorului .

0 0

15.08.2018 15:09 tincuta80

Lucrările pentru cele doua simpozioane şi conferinţă se trimit şi listate în plic sau doar electronic?
Multumesc!

0 0

15.08.2018 22:39 ursuletulc - Autor

Trimiteti electronic in mod obligatoriu , daca doriti publicare Listarea si trimiterea in plic nu este obligatorie ,se poate si fara .

Comentaţi