Jocuri educaţionale

Podul
Adunarea şi scăderea fracţiilor cu acelaşi numitor
Matematica Clasa a IV-a

Încurcatura geografică
Harta fizică a României. Puzzle
Geografie Clasa a IV-a

Baloane
Adunări şi scăderi fără trecere peste ordin
Matematica Clasa a II-a

Proiect educaţional "Educaţia timpurie"

Cadrele didactice din învăţământul preşcolar pot participa la simpozion cu lucrări pe tema: Educaţia centrată pe copil, acestea putând cuprinde: metode de predare – învăţare – evaluare – clasice sau alternative, proiecte de activităţi, materiale didactice,studii individuale. La concurs pot înscrie un număr maxim de 2 lucrări; toate lucrările vor fi premiate; se vor acorda premiul I, II, III şi menţiuni.

   Proiectul educaţional "Educaţia timpurie" este organizat de Grădiniţa cu P.P. nr. 4 Alexandria, Teleorman, în parteneriat cu Casa Corpului Didactic Teleorman şi Inspectoratul Şcolar Judeţean Teleorman, cooordonator prof. înv. primar Flămînzeanu Elena şi se desfăşoară în perioada 14 martie-14 aprilie 2011.

   Proiectul cuprinde două secţiuni: un Simpozion naţional  pe tema "Educaţia centrată pe copil" adresat cadrelor didactice din învăţământul preşcolar şi un Concurs naţional de creaţie plastică cu tema "Familia" adresat copiilor.

Învăţământ preşcolar | Toate disciplinele | Ştiri

Propus de: pavmar1981 | 16.03.2011 15:18 | 1969 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Dezvoltarea copilului la 5 ani

Echilibrul emotional

Emotiile pozitive si invatarea

Echilibrul emotional
Motivatia pentru invatare

Comentarii (8)

0 0

18.03.2011 20:16 eli_epi24

lucrarea sa fie redactata cu alignement dreapta?...,nu justified?

0 0

18.03.2011 20:50 pavmar1981 - Autor

Lucrarea va avea maxim 2 pagini, format A 4, titlul la centru (Times new roman),IAR
autorul şi unitatea de învăţământ (Times new roman) aliniat dreapta.

0 0

19.03.2011 10:54 eli_epi24

Am inteles acest lucru ,ma refeream la restul lucrarii ,cum trebuie sa fie aliniat left ,right sau justified?Am participat si anul trecut la acest simpozion si o sa particip si in acest an ,vreau insa sa trimit lucrarea redactata corect,tocmai de asta va intreb.Va multumesc!

0 0

19.03.2011 20:07 pavmar1981 - Autor

Restul lucrării va fi scris cu "align justify".
Vă mulţumim pt. colaborare!

0 0

20.03.2011 20:56 flaminzeanuelena

Rog pe cei interesati de participarea la acest proiect sa puna in plic, alaturi de materiale, taxa aferenta, pt. a inlesni activitatea organizatorilor!
Multumim pt. intelegere!

0 0

08.06.2011 19:53 deeiutza

mai expediati diplomele? peste cate luni? a trecut o luna jumatate de la jurizare? cat mai dureaza?

0 0

17.06.2011 12:50 eli_epi24

asteptam diplomele,a trecut deja foarte mult timp

0 0