Jocuri educaţionale

Dale
Forme geometrice în plan
Matematica Clasa a VI-a

Una din trei
Apele curgătoare şi vegetaţia României
Geografie Clasa a IV-a

Duel geometrie
Liniile importante în triunghi
Matematica Clasa a VI-a

Proiect CAEJ „Basmele de altădată...”

Stimularea interesului pentru desfăşurarea unor activităţi de tip artistic și științific, valorificarea și aprofundarea cunoştinţelor dobândite la diverse discipline (limba și lietatura română, literatură universală) , precum şi implicarea elevilor şi a cadrelor didactice în activităţi extracurriculare. Activităţile proiectului oferă posibilitatea încurajării și valorificării potenţialului creativ al elevilor, precum și stimularea spiritului competitiv.

Nume proiect: Concurs/ Simpozion „Basmele de altădată...

Organizatori: Liceul Teoretic „Callatis” , profesori coordonatori: Angheluță Cristina și Mihalache Corina

Condiţii de participare: elevi şi cadre didactice din toate categoriile de învăţământ preuniversitar, pasionaţi de basmul românesc și universal.

Perioadă înscriere: 20.02.2018 - 01.04.2018

Perioadă desfăşurare: 20.11.2017 - 15.06.2018

Concurs/ Simpozion BASMELE DE ALTĂDATĂ...

SECȚIUNEA I.
ELEVI - CONCURS (participare indirectă):
1. Creaţie literară: proză, poezii, eseu (originale sau inspirate de personaje, fapte, scene din literatura română sau universală, din filme sau alte manifestări artistice), cu subcategorie de lucrări în limba engleză;
2. Creaţie artistico – plastică: desene, picturi (acuarelă, creion etc) care să se încadreze în tema proiectului. Aici se va organiza și o secțiune specială, pentru elevii cu CES.
3. Creaţie tehnologică/ abilităţi practice: ppt, pptx, pps, postere, colaje

SECTIUNEA II.
CADRE DIDACTICE – SIMPOZION/COMUNICĂRI ŞTIINŢIFICE (participare indirectă):
- lucrări științifice, referate, proiecte educative, proiecte de lecție, teste evaluative etc care să se înscrie în tema simpozionului

Propus de: Cristina_Angheluta | 20.02.2018 22:40 | 1392 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Managementul clasei de elevi

Comunicarea cu cadrele didactice
Note mici la scoala
Violenta la scoala

Dintii sparti la copii

Educatie pentru sanatate

Tulburarea de opozitionism

Echilibrul emotional

Comentarii (8)

0 0

28.02.2018 14:19 elena_mocanu

Nu se intelege foarte bine: simpozionul este pentru profesori sau pentru elevi? Este specificat ca lucrarile elevilor pot fi si in limba engleza. Profesorii pot fi doar coordonatori de lucrari? Multumesc anticipat pentru raspuns.

0 0

28.02.2018 14:38 Cristina_Angheluta - Autor

SECȚIUNEA I.

Extras din Regulament
ELEVI - CONCURS (participare indirectă):
1. Creaţie literară
2. Creaţie artistico – plastică
3. Creaţie tehnologică/ abilităţi practice

SECTIUNEA II.
CADRE DIDACTICE – SIMPOZION/COMUNICĂRI ŞTIINŢIFICE

Da, profesorii pot fi doar coordonatori.

0 0

28.02.2018 21:04 diemonate

Buna seara! Nu gasesc anexa 2, acordul de parteneriat.

0 0

01.03.2018 00:21 Cristina_Angheluta - Autor

Da, am observat că nu s-a atașat și acordul și nu mi s-a permis revenirea și încărcarea lui ulterioară, așa că, pot să vi-l trimit pe mail. Contactați-ma la adresa anghelutacristina@yahoo.com

0 0

05.03.2018 13:24 voicucristinag5

Doresc si eu acordul de parteneriat , va rog! Adresa scgruiu@yahoo.com

0 0

11.03.2018 21:22 marioara2008

Va rog,doresc si eu acordul de parteneriat.Adresa de email:
marley_demis2008@yahoo.com
Multumesc mult!

0 0

13.03.2018 16:52 elena_mocanu

Multumesc pentru precizari Lucrarea de la Simpozion poate fi ppt?
Va rog sa-mi trimiteti acordul de parteneriat. Multumesc.
adresa mocanu.vsl@gmail.com

0 0

13.03.2018 18:55 minet

Buna seara,as putea primi si eu acordul de parteneriat pe adresa lili_silvas@yahoo.com?
Va multumesc si va urez o seara frumoasa!

Comentaţi