Jocuri educaţionale

Armonia culorilor
Fracţii egale
Matematica Clasa a IV-a

Fagurele
Noţiunea de fracţie
Matematica Clasa a IV-a

Foca la distracţie
Adunări şi scăderi în concentrul 0-10000
Matematica Clasa a III-a

E CRĂCIUNUL! C’EST NOËL!IT’S CHRISTMAS TIME!ES IST WEIHNACHTEN! ETAPA REGIONALĂ

Concursul ,, E CRĂCIUNUL! C’EST NOËL! IT’S CHRISTMAS TIME! ES IST WEIHNACHTEN!“ este organizat de către Școala Gimnazială ,, Ioan Alexandru Brătescu- Voinești” și de Școala Gimnazială ,, Vasile Cârlova”, în parteneriat cu Inspectoratul Școlar Județean Dâmbovița, Biblioteca Şcolii Gimnaziale „Vasile Cârlova’’, Târgovişte și Biblioteca Şcolii Gimnaziale ,, I.Al. Brătescu- Voineşti”, Târgovişte.

Nume proiect: ,, E CRĂCIUNUL! C’EST NOËL! IT’S CHRISTMAS TIME! ES IST WEIHNACHTEN!“

Organizatori: Şcolii Gimnaziale „Vasile Cârlova’’

Condiţii de participare: CONCURS - adresat elevilor din următoarele forme de învățământ preuniversitar: primar, gimnazial, cuprinzând trei secțiuni:

Perioadă înscriere: 31.10.2018 - 31.12.2018

Perioadă desfăşurare: 31.10.2018 - 31.01.2019

CONCURS - adresat elevilor din următoarele forme de învățământ preuniversitar: primar, gimnazial, cuprinzând trei secțiuni:

Interes general | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: marcutatiana | 31.10.2018 13:23 | 1495 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Cum dezvolti simtul numerelor la copil

Metode alternative de educatie

5 concepte utile din terapia de familie

Comunicarea parinte - copil

Cum alegem profesia

Cum alegem facultatea?

Comentarii (19)

0 0

31.10.2018 20:30 laura_bamiopol

Buna seara! Concursul este inscris in CAER? Multumesc!

0 0

01.11.2018 19:56 Energie

Da.

0 0

09.02.2019 15:34 ralbm

La ce poziţie? Trebuie să predăm un raport şi aş avea nevoie de această informaţie. Mulţumesc!

0 0

11.02.2019 08:58 Energie

In urma evaluarii MEN este concurs judetean cu participare regionala, pozitia 55.

0 0

11.02.2019 12:38 laura_bamiopol

Buna ziua! Rezultatele concursului cand vor fi publicate? Va multumesc!

0 0

16.02.2019 16:08 Energie

Nu vor fi publicate cele de la participarea indirecta. Am specificat in regulament.

0 0

17.02.2019 17:13 laura_bamiopol

Atunci, cand se vor primi diplomele?

0 0

19.02.2019 21:01 Energie

In luna martie, asa cum e precizat in regulament!

0 0

08.11.2018 17:51 profpopescuiuli

Felicitări pentru organizarea celei de-a doua ediții a acestui festival-concurs.
Am participat la prima ediție anul trecut, iar anul acesta vrem să participăm mai multe cadre didactice îndrumătoare (pe discipline diferite: engleză, franceză si romănă) de la aceeași școală. Trebuie să trimitem un singur acord de parteneriat (al școlii) sau fiecare îndrumător completează propriul acord?
Mulțumesc

0 0

11.11.2018 15:24 Energie

Un singur acord la nivel de scoala in care trebuie sa apara numele cadrelor didactive implicate! Acordul, impreuna cu fisele de inscriere, cu lucrarile si cu plicul autoadresat trebuie trimise pana la data de 10 decembrie(data postei) pt participarea indirecta! Spor la treaba!

0 0

21.11.2018 18:37 CMihaela89

Bună seara!Dacă inscriem 3 elevi la concurs trebuie completată câte o fișă de înscriere pentru fiecare?Și dacă eu predau in doua scoli pot inscrie cate 3 elevi de la ambele scoli sau doar 3 elevi in total?
Va multumesc frumos!

0 0

22.11.2018 17:28 Energie

Poate fi completata si o singura fisa de inscriere, dar regula un coordonator/doi pt 3 elevi trebuie respectata! Daca predati in doua scoli, puteti participa cu un copil dintr-o scoala si cu 2 din cealalta scoala.

0 0

22.11.2018 17:30 CMihaela89

Va multumesc frumos!

0 0

08.12.2018 14:58 raymona_r

Se mai pot înscrie elevii ? In prezentare vad perioada 31.10.2018 - 31.12.2018. Mulțumesc !

0 0

09.12.2018 13:13 Energie

Am scris mai sus. Pana pe 10 decembrie2018, data postei.

0 0

20.02.2019 17:00 nemoniknemonik

Buna seara! De unde putem afla rezultatele? Site-ul mentionat in regulament nu functioneaza. Multumesc!

0 0

04.03.2019 18:26 roxynyna

Bună seara! Elevii participanți sunt nerăbdători să afle rezultatele concursului. De unde le putem afla? Vă mulțumim!

0 0

06.03.2019 17:54 Energie

Diplomele vor fi trimise in aceasta luna dupa cum am precizat in regulament. Asadar, rezultatele vor fi cunoscute cat de curand.

0 0

06.03.2019 17:59 roxynyna

Mulțumim și felicitări pentru organizarea acestui concurs!

Comentaţi