Jocuri educaţionale

Armonia culorilor
Fracţii egale
Matematica Clasa a IV-a

Una din trei
Apele curgătoare şi vegetaţia României
Geografie Clasa a IV-a

Curcubeu
Elemente intuitive de geometrie. Forme spaţiale
Matematica Clasa a III-a

CONCURS REGIONAL SIMPOZION NECUVINTELE

Concursul Regional / Simpozion ”Necuvintele” se va desfăşura astfel:  CONCURS - adresat elevilor din toate formele de învățământ preuniversitar: preșcolar, primar, gimnazial, liceal, cuprinzând trei secțiuni: Secţiunea I – "Pe aripi de fantezie" materiale de promovare a bibliotecii școlare : - semne de carte; - afiș; - creații literare Secţiunea II – "Peisaje transcendente" - creații artistico-plastice: lucrări artistice realizate în diferite tehnici ( acuarelă, tempera, creion etc) inspirate din opere scrise de autori români.( ex.: Ion Creangă, I.L. Caragiale, Mihail Sadoveanu, Ioan Slavici etc.) Secţiunea III – "Pe cărările cunoașterii" - materiale știinífice realizate în format powerpoint cu tema: "Călători și călătorii" ( ex.:Marco Polo, Cristofor Columb, Fernando Magellan etc.)  SIMPOZION - ”SUB ZODIA CĂRȚII” Participanți: cadre didactice, bibliotecari, studenți Materiale: cărți, articole, lucrări pe teme diverse realizate de participanți/ lansare carte

Nume proiect: CONCURS REGIONAL SIMPOZION NECUVINTELE

Organizatori: • Şcoala Gimnazială " VASILE CÂRLOVA" Târgoviște •

Condiţii de participare: PARTICIPARE DIRECTA/INDIRECTA

Perioadă înscriere: 05.10.2017 - 20.11.2017

Perioadă desfăşurare: 05.10.2017 - 31.12.2017

Concursului-Simpozion  Regional “Necuvintele”, Ediţia a IV-a, octombrie 2017, Târgoviște.

Obiectul prezentului acord de parteneriat  îl reprezintă colaborarea dintre părţi în vederea desfăşurării Concursului Regioanl  “Necuvintele”, Ediţia IV, octombrie 2017,

Târgoviște.

Grup ţintă: elevi din învățământul preuniversitar, alte persoane interesate de tema propusă.

 

Interes general | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: marcutatiana | 05.10.2017 13:14 | 3166 vizualizări

Comentarii (17)

0 0

09.10.2017 19:10 agheorghieseidaniela

Putem participa la concurs si simpozion daca suntem din judetul Timis?
Multumesc!

0 0

10.10.2017 06:33 marcutatiana - Autor

Da,asteptam inscriereA.

0 0

12.10.2017 00:56 madalina_sca

Ce dimensiuni trebuie sa aiba lucrarile de la Secţiunea II? ( "Peisaje transcendente" - creații artistico-plastice: lucrări artistice realizate în diferite tehnici ( acuarelă, tempera, creion etc) inspirate din opere scrise de autori români.( ex.: Ion Creangă, I.L. Caragiale, Mihail Sadoveanu, Ioan Slavici etc.)

0 0

12.10.2017 08:46 marcutatiana - Autor

FORMAT A 4

0 0

27.10.2017 19:02 evaluator

Cu ce nr de lucrari putem participa?

0 0

03.11.2017 18:24 marcutatiana - Autor

La ce sectiune?

0 0

31.10.2017 08:37 Mihneaclara

Buna ziua!
Putem participa la concurs daca suntem din judetul Galati?

0 0

03.11.2017 18:23 marcutatiana - Autor

Da

0 0

03.11.2017 08:19 miha405

Dacă dorim să participăm doar la secțiunea a III-a a concursului se mai completează acordul de parteneriat?

0 0

03.11.2017 18:23 marcutatiana - Autor

Da

0 0

12.11.2017 14:57 lazarmihaela71

Bună ziua,
Fiecare profesor coordonator poate participa cu trei elevi la fiecare secțiune?
Felicitări pentru inițiativă!

0 0

12.11.2017 19:00 marcutatiana - Autor

Perioada de inscriere s a terminat.multumim!

0 0

13.11.2017 23:10 Marian-liviu

Perioada de inscriere mentionata de dvs in regulament este 20 noiembrie din cate am citit.
Mai are sens sa trimitem lucrarile copiilor pana la aceasta data sau nu se vor lua in considerare?

0 0

14.11.2017 08:02 marcutatiana - Autor

Da

0 0

15.11.2017 23:21 mihaela_antoneta

Pe data de 12.11.2017 ati precizat ca ,,perioada de inscriere s-a terminat'', iar pe data de 14.11.2017 ati raspuns afirmativ cu privire la intrebarea referitoare la posibilitatea de a trimite lucrarile copiilor pana la 20 noiembrie, data indicata in regulament. Exista o inadvertenta sau ati revenit asupra deciziei initiale? Deci mai pot fi trimise lucrari ale copiilor ?

0 0

16.11.2017 08:15 marcutatiana - Autor

Perioada de inscriere pentru Necuvinte s a incheiat, va puteti inscrie la concursul in cinstea zilei de 1 Decembrie!multumim!

0 0

18.11.2017 20:56 DinulescuBeatrice

Si eu voi trimite semne de carte. Conform regulamentului ultimul termen este 20.11. Va rog, data viitoare, sa fiti mai clara in date (de inscrierere, de sectiuni la care putem participa noi gradinitele). Daca cititi cu atentie, in prima parte se intelege ca putem trimite si lucrari artistico-plastice, iar dupa aceea suntem limitate la semne de carte. Multumesc!

Comentaţi