Jocuri educaţionale

Provizii
Factor comun
Matematica Clasa a III-a

Cutremur
Unităţi de măsurat lungimea
Matematica Clasa a III-a

Pinguinii
Înmulţiri în concentrul 0-1000
Matematica Clasa a III-a

CONCURS REGIONAL DE FIZICĂ “Fizica explică ce se întâmplă !” Ediţia a IV-a

Fizica și Universul. Descrierea și explicarea fizică a unor fenomene din întregul Univers sau al oricărui lucru creat de oameni.În cadrul acestui concurs lucrările elevilor vor prezenta fenomene, mecanisme, procese, aparate, dispozitive care vor reflecta aplicarea fizicii în cunoașterea, explorarea și valorificarea resurselor materiale.GRUP ŢINTĂ: Concursul se adresează elevilor claselor III-XII şi indirect îndrumătorilor acestora, cadrelor didactice care organizează proiecte sau acţiuni cu tematică de fizică şi nu în ultimul rând, părinţilor.

Nume proiect: CONCURS REGIONAL DE FIZICĂ “Fizica explică ce se întâmplă !” Ediţia a IV-a

Organizatori: Liceul Teoretic „Aurel Vlaicu”, Breaza și Școala Internațională Gimnazială Spectrum Ploiești

Condiţii de participare: Concursul va cuprinde două secţiuni: individual și pe echipe. CATEGORII:1. REFERAT 2.POSTERE 3.DISPOZITIV EXPERIMENTAL / MACHETĂ – NUMAI CU PARTICIPARE DIRECTĂ-17 IANUARIE 2019, GRUPE DE VÂRSTĂ: I. CLASELE III- VIII II. CLASELE IX- XII

Perioadă înscriere: 01.11.2018 - 21.12.2018

Perioadă desfăşurare: 01.11.2018 - 01.07.2019

Atașăm regulamentul concursului.

Interes general | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: auravasii | 07.11.2018 13:58 | 603 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Joaca senzoriala: beneficii

Jocuri si jucarii

Comentarii (6)

0 0

13.11.2018 09:17 chimie_pitesti

Buna ziua. Va rog sa precizati daca concursul organizat de dv. este in CAEJ sau CAER.
Multumesc anticipat.

0 0

14.11.2018 04:30 auravasii - Autor

Bună ziua, concursul este propus în CAER. Mult succes.

0 0

22.11.2018 14:56 patrascu31

Buna seara! Fara acordul de parteneriat putem participa la concurs?
Multumesc anticipat.

0 0

22.11.2018 15:10 auravasii - Autor

Buna seara, sigur ca da. Mult succes!

0 0

23.11.2018 09:09 lazargeta

Buna ziua,

Sunt profesor din judetul Iasi la Şcoala Profesională Tătăruşi,pot să particip la concurs, secţiunea referate (deoarece directorul de la scoala a spus că nu am voie că este din alt judet şi nu a semnat acordul de parteneriat)?

0 0

23.11.2018 09:16 auravasii - Autor

Buna ziua, va multumim pentru interesul acordat . Sigur ca puteti participa. Mult succes.

Comentaţi