Jocuri educaţionale

Ispita fructelor
Ordinea operaţiilor şi folosirea parantezelor rotunde în exerciţii
Matematica Clasa a III-a

Una din trei
Apele curgătoare şi vegetaţia României
Geografie Clasa a IV-a

Duel geometrie
Liniile importante în triunghi
Matematica Clasa a VI-a

CONCURS „MAMA-CUVÂNT ŞI CULOARE”,înscris în CAER, OMEN 3076/ 17.01.2018, anexa 7, poziţia 885

Concursul „MAMA-CUVÂNT ŞI CULOARE” este adresat elevilor din clasele P-VII

Nume proiect: „MAMA-CUVÂNT ŞI CULOARE”

Organizatori: Colegiul Național „I.C.Brătianu”/Şcoala Gimnazială „Aron Densusianu” Hațeg

Condiţii de participare: Concursul se adresează elevilor din clasele P-VII

Perioadă înscriere: 15.02.2018 - 05.03.2018

Perioadă desfăşurare: 15.01.2018 - 15.06.2018

Înscriere:

Se pot înscrie la concurs elevii ciclului primar, gimnazial şi special.

Înscrierea presupune trimiterea lucrărilor, a fişei de înscriere, a acordului de parteneriat în două exemplare (opțional) şi a unui plic A4 autoadresat şi timbrat corespunzător (data limită a expedierii materialelor: 5 martie 2018) pe următoarea adresă: Şcoala Gimnazială „Aron Densusianu”, Str. Independenţei, nr. 2, loc. Hațeg, Cod 335500, jud. Hunedoara, cu menţiunea pe plic: pentru concursul „MAMA-CUVȂNT ŞI CULOARE”.

 

Secţiuni:

I -felicitări

a)         Clasa pregătitoare

b)         Clasa I - clasa a II-a

c)         Clasa a III-a – clasa a IV-a

II -compuneri

a) Clasa a II-a – clasa a III-a

b) Clasa a IV-a – clasa a V-a

c) Clasa a VI-a – clasa a VII-a

 

Realizarea lucrărilor:

1. Concursul de felicitări

         Lucrările din această secţiune vor fi realizate conform instrucţiunilor de mai jos:

- pe format A5, carton, tehnica de lucru la alegere, cu respectarea tematicii concursului;

- în colţul din dreapta, jos, pe spatele lucrării, se vor specifica: numele şi prenumele elevului, clasa, şcoala, numele cadrului didactic îndrumător.

2. Concursul de compuneri

- lucrările vor avea formatul A4 şi vor respecta tematica concursului;

- compunerile vor fi scrise de mȃnă!!!

- sub titlul compunerii, fiecare participant ȋși va scrie numele, școala de proveniență și numele cadrului didactic ȋndrumător

            Vor fi apreciate în mod deosebit originalitatea şi sensibilitatea lucrărilor.

            Fiecare cadru didactic poate participa în concurs cu maxim 5 lucrări, indiferent de secţiune.

            Realizarea lucrărilor să aparţină în totalitate elevilor!

            Lucrările nu se restituie!

Propus de: marank2006 | 15.02.2018 07:03 | 1909 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Cruzimea fata de animale

Echilibrul emotional
Violenta in familie

Carti despre prietenie pentru copii

Lectura suplimentara
Vacanta in familie

Comportamente dificile, dar normale ale copiilor

Echilibrul emotional
Educatia sexuala
L-am prins cu minciuna. Ce fac acum?

Comentarii (6)

0 0

06.03.2018 10:56 didel

Buna ziua ! Sunt prof. Pistae Simona din Constanta si doresc sa stiu daca , Se mai poate participa la acest concurs ?
Am adunat lucrarile elevilor cu dificultate deoarece in judetul Constanta nu s-au tinut ore timp de o saptamana. Stiu ca termenul limita era 5 Martie .Ma puteti ajuta cu un raspuns . Va pot contacta telefonic dar a nevoie de un numar de telefon din partea dumneavoastra pentru acest lucru.
Astept un raspuns din partea dumneavoastra.Va multumesc frumos.

0 1

08.03.2018 18:58 marank2006 - Autor

Buna ziua,
Avand in vedere ca a fost o stuatie speciala, va rugam sa trimiteti lucrarile pana in data de 9 martie (data postei).

0 0

22.05.2018 15:06 liliana72

Buna ziua! Ma numesc Marinescu Niculina si doresc sa stiu cand se vor trimite diplomele pentu acest concurs.Multumesc frumos!

0 0

26.05.2018 13:05 marank2006 - Autor

Buna ziua,
Luna iunie este prevazuta pentru trimiterea diplomelor.

0 0

10.06.2018 16:50 laura_maria

Buna ziua!
Se mai trimit diplomele? Deja este 10 Iunie ,am vrea sa stim daca am primit ceva. Multumesc.

0 0

11.06.2019 03:47 mese74

Școala Gimnazială ”G. Coșbuc” din Târgu-Mureș a trimis lucrări la concursul inițiat de Dvs. Dorim să știm dacă se vor trimite înapoi parteneriatele și diplomele elevilor?

Comentaţi