Concurs judetean cu participare națională,, Culorile toamnei,,

Observând că fiecare elev este bun şi creativ în felul său, ne-am propus să organizăm acest concurs, care ar putea satisface mai multe tipuri de inteligenţă. Astfel ne-a venit ideea studierii mai multor arii curriculare, armonios îmbinate într-o singură temă: " Culorile toamnei". Ne-am propus să putem oferi un control al activităţii de învăţare bazată pe teoria inteligenţelor multiple. Acest concurs se adresează mai ales acelor elevi care doresc să-şi cultive imaginaţia, care pătrund cu uşurinţă în tainele cuvintelor, ale culorilor şi ale muzicii. În speranţa că toamna se poate simţi de fiecare atât în cuvânt, cât şi în culoare, concursul "Culorile toamnei" ne va conduce pe tărâmul fanteziei şi al imaginaţiei literare şi artistice. Prin aplicarea acestui concurs vom demonstra că elevii pot să-şi atingă propriile potenţialităţi şi să-şi manifeste creativ şi adaptiv unicitatea.

Nume proiect: Culorile toamnei

Organizatori: Școala Gimnazială nr. 6 Râmnicu Sărat

Condiţii de participare: Creaţiile literare vor respecta următoarele cerinţe de redactare: - criteriile de elaborare ale unei compuneri/ poezii, în care să prezinte copilaria, relațiile de prietenie, mediul familial, sentimentele pe care fiecare copil sau adult le s

Perioadă înscriere: 15.09.2022 - 25.11.2022

Perioadă desfăşurare: 26.11.2022 - 30.11.2022

Haideți să fim alături de elevii noștri și să creem și în acest an o lume de basm, pe care să o așternem pe o foaie de hârtie, sub forma unei compuneri, poezii sau a unui desen!

Interes general | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: danadrag | 14.09.2022 15:14 | 2953 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Conflictele dintre copii

Relatii de prietenie

Complexe de inferioritate

Increderea in sine

Abilitati sociale

Relatii de prietenie

Comentarii (13)

0 0

14.09.2022 17:17 liviu73

Buna ziua!
Grupul țintă îi include și pe elevii de liceu?

0 0

16.09.2022 18:14 danadrag - Autor

Buna ziua!
Da, grupul țintă include toți elevii, de la preșcolar până la liceal.Vă așteptăm cu interes lucrările!O zi frumoasă!

0 0

17.09.2022 18:55 liviu73

Multumesc!

0 0

20.09.2022 18:11 12diana

Cum ne putem inscrie? As dori sa particip la concurs.

0 0

20.09.2022 18:45 danadrag - Autor

Buna seara!
Daca veti descarca documentul atasat anuntului veti gasi acolo toate informatiile necesare.Lucrarile copiilor, fisa de inscriere le veti trimite la adresa concurstoamna.2022@gmail.com.
Va asteptam cu drag lucrarile!

0 0

21.09.2022 10:48 nemoniknemonik

Buna ziua! Se pot trimite si creatii in limbi straine?

0 0

21.09.2022 16:33 danadrag - Autor

Buna ziua!
Da, puteti participa și cu lucrări în limbi străine.

0 0

25.09.2022 18:20 ancaroxanav

Buna ziua!
Lucrarile plastile le trimitem scanate, pe e-mail?
In documentul de prezentare a proiectului scrie ca se completeaza pe verso nume/ prenume, clasa etc.
Multumesc

0 0

25.09.2022 20:55 danadrag - Autor

Buna seara!
Da, le puteti trimite pe mail cu rugamintea sa precizati numele copilului.

0 0

27.09.2022 21:39 ancaroxanav

Va multumesc pentru precizari.

0 0

25.09.2022 18:23 ancaroxanav

*plastice

0 0

25.09.2022 18:45 AndraSpring

Buna ziua! Se poate participa cu lucrari de arta plastica? Daca da, ati putea va rog sa-mi trimiteti regulamentul si documentul care l-ati pus spre descarcare pe email? Caci din pacate nu-mi merge sa-l citesc daca dau pe el sa-l descarc si nu stiu de ce. alexamun_1@yahoo.com este emailul meu. As dori sa particip cu lucrari ale elevilor si as vrea sa ne incadram cu toate hartiile la timp, daca primiti si desene. Multumim anticipat!

0 0

25.09.2022 20:57 danadrag - Autor

Buna seara!
V-am trimis informatiile pe mail.