Jocuri educaţionale

Duelul primăverii
Probleme care se rezolvă prin 1-2 operaţii
Matematica Clasa a II-a

Duel geometrie
Liniile importante în triunghi
Matematica Clasa a VI-a

Cu răţuştele la culcare
Formarea numerelor. Clasa miilor, clasa unităţilor
Matematica Clasa a III-a

CONCURS JUDETEAN BOGATIILE TOAMNEI

Concursul Judetean "BOGATIILE TOAMNEI se adreseaza prescolarilor si scolarilor ai ciclului primar si gimnazial.prin intermediul acestui concurs ne dorim sa patrundem pe taramul magic al toamnei, sa o primim cu recunostinta si sa realizam minunatii din bogatiile ei cu ajutorul copiilor

Nume proiect: BOGATIILE TOAMNEI

Organizatori: Scoala Gimnaziala "Decebal" Cricau, Gradinita cu Program Normal Cricau

Condiţii de participare: Inscrierea se va face pana la data de 31 octombrie,in cadrul concursului pot participa prescolari, scolari ai ciclului primar si gimnazial. Fiecare cadru didactic participant, poate participa cu un numar ,axim de trei lucrari, respectand tematica concursu

Perioadă înscriere: 10.10.2016 - 31.10.2016

Perioadă desfăşurare: 10.10.2016 - 31.10.2016

CONCURS JUDETEAN

Învăţământ preşcolar | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: geta_enache | 08.10.2016 21:58 | 4555 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Rusinea la parinti

Echilibrul emotional

Comentarii (12)

0 0

10.10.2016 21:02 Madalina23

Pot participa cadre didactice din alte judete? Multumesc!

0 0

11.10.2016 14:10 geta_enache - Autor

da, pot prticipa si cadre didactice din alte judete!

0 0

26.10.2016 16:42 Konyec

Astazi am telefonat pentru cateva raspunsuri,si ati zis ca din judetul Mures nu putem participa,atunci cum este de fapt??????????????????????????

0 0

11.10.2016 14:36 piticup

Buna ziua! Diplomele se trimit pe mail sau sunt expediate in plicul autoadresat?

0 0

11.10.2016 17:05 geta_enache - Autor

buna ziua,dupa jurizarea lucrarilor diplomele vor fi incarcate pe site-ul scolii Scoala Gimnaziala "Decebal" Cricau.

0 0

12.10.2016 17:47 florina_s

Acest concurs este inscris in CAER?

0 0

16.10.2016 13:42 daniluca

Noi cum primim acordul semnat de directorul dvs?

0 0

19.10.2016 20:56 geta_enache - Autor

buna seara, acordul este semnat si scanat apoi trimis prin email. O seara frumoasa!

0 0

16.10.2016 14:03 daniluca

Ce rost are eticheta pe creatiile literare? Se poate si fară?

0 0

26.10.2016 11:09 carplaura

Diplomele se pot descărca de pe site-ul școlii dvs?

0 0

26.10.2016 11:21 carplaura

Directorul dvs. nu a semnat protocolul de colaborare.

0 0

09.06.2017 08:37 den2dani

Buna ziua,eu nu am primit nici pana in acest moment acordul de parteneriat.Cum pot intra in posesia lui?