Concurs "Ion Creanga-cel mai frumos martisor al romanilor", editia a X-a, Vaslui

Concurs Interjudețean de Creaţie Literară şi Plastică PROPUS SPRE A FI INCLUS ÎN C.A.E.N. 2017

Nume proiect: Concursului Național de Creaţie Literară şi Plastică ION CREANGĂ - CEL MAI FRUMOS MĂRȚIȘOR AL ROMÂNILOR

Organizatori: Organizator: Școala Gimnazială “Constantin Parfene” Vaslui

Condiţii de participare: Sunt consideraţi înscrişi în concurs elevii ce provin de la şcolile care vor semna, prin reprezentantul legal, Protocolul de colaborare care va fi trimis scanat la școala organizatoare, la adresa concurscreanga3vs@yahoo.com, până cel târziu în 2

Perioadă înscriere: 12.01.2017 - 20.01.2017

Perioadă desfăşurare: 28.01.2017 - 04.03.2017

Concurs Interjudețean de Creaţie Literară şi Plastică  "Ion Creanga-cel mai frumos martisor al romanilor", editia a X-a, Vaslui

PROPUS SPRE A FI INCLUS ÎN C.A.E.N. 2017

Pot participa elevii din instituțiile de stat și private de învățământ (înv. preșcolar, primar, gimnazial)

Propus de: olarunastica | 13.01.2017 08:52 | 3045 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Abilitati sociale

Relatii de prietenie

Rolul povestilor in dezvoltarea abilitatilor cognitive

Lectura obligatorie
Lectura suplimentara

Comentarii (10)

0 0

18.01.2017 15:46 olarunastica - Autor

Precizam ca la Bibliografia recomandata pentru clasele III-IV este eliminata Povestea lui Ionică cel prost, atat la Creatie literara, cat si la creatie plastica! Cu scuzele necesare!

0 0

20.01.2017 16:56 Bumbaru_Mihaela

Buna ziua! Nu se poate prelungi perioada de inscriere? M-ar interesa sa particip si eu cu elevii mei, dar din pacate nu pot sa va trimit protocolul de colaborare decat miercuri 25 ianuarie. Astept un raspuns. Va multumesc!

0 0

22.01.2017 18:46 olarunastica - Autor

Avand in vedere ca avem si o minivacanta, puteti trimite miercuri Protocolul de colaborare si sa specificati care e adresa de email de corespondenta (la care veti putea primi subiectele si baremele; le puteti distribui si altor colegi din scoala care vor sa participe).

0 0

23.01.2017 11:07 Bumbaru_Mihaela

Va multumesc pentru intelegere!
Toate cele bune!

0 0

24.01.2017 14:14 ancad02

Buna ziua!Pentru concursul de creatie plastica,la clasa pregatitoare,de exemplu, vom primi subiecte in ziua respectiva?Pentru creatia literara,inteleg ,dar aici cum va fi?Multumesc!

0 0

24.01.2017 14:36 olarunastica - Autor

Da! Veti primi subiecte si bareme si la Creatie plastica! Colegii vor alege o poveste sau un episod dintr-o poveste, depinde pentru ce opteaza. Iar fiecare etapa va avea subiectele ei, "acoperind" mai multe opere literare. Subiectele pentru prima etapa vor fi transmise in seara de dinaintea zilei corespunzatoare. Ati trimis Protocolul de colaborare cu adresa de email pentru corespondenta? Succes!

0 0

24.01.2017 15:04 ancad02

Acum am inteles.Da,am trimis protocolul.Mult succes si dvs!

0 0

24.01.2017 15:22 ancad02

Revin cu rugamintea de a-mi trimite un nr.de telefon pe adresa ancad02@yahoo.com pentru a obtine mai multe lamuriri de la dvs.Daca se poate!Multumesc!

0 0

13.02.2017 16:09 imprimate

Va rog sa-mi spuneti daca la creatie plastica, clasa I, este voie desenul in creioane colorate. Multumesc.

0 0

13.02.2017 16:18 olarunastica - Autor

Tehnica este la alegere. Cu ce se descurca elevul mai bine! Multa sanatate!