Jocuri educaţionale

Cutremur
Unităţi de măsurat lungimea
Matematica Clasa a III-a

Provizii
Factor comun
Matematica Clasa a III-a

Ispita fructelor
Ordinea operaţiilor şi folosirea parantezelor rotunde în exerciţii
Matematica Clasa a III-a

CONCURS INTERNAȚIONAL DE CREAȚIE PLASTICĂ- MAGIA TOAMNEI 2016

Școala Gimnazială nr. 27 din Timișoara vă invită să participați la a V-a ediție a Concursului Internațional MAGIA TOAMNEI.

Nume proiect: MAGIA TOAMNEI

Organizatori: Inspectoratul școlar Județean Timiș, Școala Gimnazială nr. 27 Timișoara

Condiţii de participare: Concursul se adresează elevilor din învățământul primar și gimnazial, precum şi cadrelor didactice de specialitate care îi îndrumă în realizarea lucrărilor (învățători, profesori de educație plastică, profesori de educație tehnologică

Perioadă înscriere: 10.11.2016 - 30.11.2016

Perioadă desfăşurare: 01.11.2016 - 15.12.2016

Școala Gimnazială nr. 27 din Timișoara vă invită să participați la a V-a ediție a Concursului Internațional MAGIA TOAMNEI. Pentru detalii cu privire la organizarea concursului și la modalitatea de înscriere puteți descărca regulamentul și de pe site-ul școlii noastre: http://scoala27timisoara.weebly.com/concursuri.html

VĂ RUGĂM SĂ CITIȚI CU ATENȚIE REGULAMENTUL! Materialele se trimit în format electronic. (Lucrările jpeg iar fișa de înscriere- document Word).

Vă așteptăm cu drag!

Propus de: manuela1302 | 11.11.2016 10:44 | 2156 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Obiceiuri de invatare eficienta

Metode de invatare

Siguranta emotionala in familie

Echilibrul emotional
Siguranta copilului

Comentarii (7)

1 0

11.11.2016 11:03 geaninab

Buna ziua!
Concursul este inscris in Calendarul Activitatilor Educative?

0 0

12.11.2016 20:01 manuela1302 - Autor

Concursul este cuprins în Calendarul Activităților Educative Școlare și Extrașcolare al I.S.J. Timiș.

0 0

12.11.2016 20:01 manuela1302 - Autor

Concursul este cuprins în Calendarul Activităților Educative Școlare și Extrașcolare al I.S.J. Timiș.

0 0

13.11.2016 21:38 mihaelar2

Nu are acord de parteneriat?

0 0

18.11.2016 16:16 manuela1302 - Autor

Nu.

0 0

17.11.2016 09:08 55al55

Lucrarile executate pe calculator sunt acceptate ?

0 0

23.04.2017 19:11 raymona_r

Concursul "Magia toamnei" din 2015 a fost cuprins în Calendarul Activităților Educative Școlare și Extrașcolare al I.S.J. Timiș ?
Va multumesc !