Jocuri educaţionale

Una din trei
Apele curgătoare şi vegetaţia României
Geografie Clasa a IV-a

Pericol de explozie
Adunări şi scăderi în concentrul 0-10000
Matematica Clasa a III-a

Cutremur
Unităţi de măsurat lungimea
Matematica Clasa a III-a

CONCURS INTERNAŢIONAL - CAER 2016 - 1443

TEMA CONCURSULUI: EU SIMT, EU CREEZ, EU EXPRIM SECTIUNEA: CREATIVITATE TEHNICI DE LUCRU: PICTURA, COLAJ, TEHNICA QUILLING Se vor acorda premiile I, II si III, mentiuni si premii speciale pentru creativitate si originalitate pe fiecare nivel de grupa/clasa; se vor acorda diplome si adeverinte de participare tuturor cadrelor didactice indrumatoare

Nume proiect: "Veselie-n miez de vara"

Organizatori: GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT “PITICII ISTEŢI”, ZALAU, SALAJ, ROMANIA DIRECŢIA JUDEŢEANĂ PENTRU CULTURĂ SĂLAJ, ROMANIA ASOCIAŢIA PITICII ISTEŢI, ZALAU, SALAJ, ROMANIA SUSSEX ROAD COMMUNITY PRIMARY SCHOOL, TONBRIDGE, KENT, ENGLAND

Condiţii de participare: REGULAMENT DE PARTICIPARE 1. La concursul international “Veselie in miez de vara” pot participa toate cadrele didactice si copiii din invatamantul prescolar si primar.

Perioadă înscriere: 21.05.2016 - 03.06.2016

Perioadă desfăşurare: 07.06.2016

OBIECTIVE:

{ incurajarea schimbului de experienţă între şcoli si gradinite;

{ cultivarea respectului pentru  artă;

{ dezvoltarea şi valorificarea capacităţilor şi talentelor elevilor în vederea constituirii simtultui artistic;

{ dezvoltarea imaginatiei, creativităţii si formarea de abilităţi practice;

{ atragerea in competitie a unui numar cat mai mare de elevi si prescolari cu inclinatii spre activitatile artistice.

 

Învăţământ preşcolar | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: stirbmihaela | 22.05.2016 23:27 | 9683 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Cand copilul musca

Echilibrul emotional

Comentarii (26)

0 0

23.05.2016 22:12 crisztina2000

Nu puteti trimite si in format doc. fisa de inscriere? Multumim

0 0

23.05.2016 22:27 stirbmihaela - Autor

Cu mare drag, lasati-mi adresa de e-mail.

0 0

23.05.2016 22:48 crisztina2000

crisztina2000@yahoo.com

0 0

23.05.2016 23:15 al-crys

Aș dori și eu formatul doc. daca se poate- alycris1980@yahoo.com. vă mulțumesc !

0 0

24.05.2016 06:16 devi_gabrielle

Devi_gabrielle@yahoo.com

0 0

24.05.2016 10:28 lucia_pop21

lucia_pop21@yahoo.com

0 0

24.05.2016 14:43 miki66

La fel, va rog , format doc, cu multumiri si respect, o zi frumoasa.
Mihaela Dragu
dragumiha66@yahoo.com

0 0

24.05.2016 15:06 loreloredana

Aş dori și eu formatul doc.,vă rog, dacă se poate. Adresa de e-mail este dumitrana_loredana@yahoo.com Mulțumesc anticipat!

0 0

24.05.2016 22:58 marinelacaluta

Aş dori și eu formatul doc. , vă rog.
Adresa de e-mail este marinelacaluta@yahoo.com.
Mulțumesc!

0 0

24.05.2016 23:39 Aherghiligitei

As dori si eu formularul. Adresa de e-mail lyna.1966@yahoo.com Multumesc !

0 0

25.05.2016 06:45 stefanescu_luminita

Buna dimineata. As dori si eu formatul doc. Multumesc.
hritcu_luminita@yahoo.com

0 0

25.05.2016 13:31 197676

As dori si eu. serea.sorin@yahoo.com
Multumesc

0 0

25.05.2016 13:33 197676

As dori si eu. serea.sorin@yahoo.com
Multumesc

0 0

25.05.2016 17:55 aura65

Aș dori formularul de înscriere doc. Adresa mea este auroprea@yahoo.com. Vă mulțumesc!

0 0

25.05.2016 22:32 luciaoboroc

DORESC SI EU FISA DE INSCRIERE ,luciaoboroc@yahoo.com

0 0

26.05.2016 18:50 Marcudanagradinita

As dori formularul de inscriere, va rog. Adresa: marcudanaro@yahoo.com Multumesc!

0 0

26.05.2016 19:49 simona16

Va rog sa-mi trimiteti si mie formularul! simomire21@yahoo.com

0 0

26.05.2016 21:10 flory_ie

As dori si eu formularul. flory_ie@yahoo.com

0 0

27.05.2016 14:29 airam0804

Va rog frumos sa- mi trimiteti formularul de inscriere si acordul de parteneriat la adresa de email bzonica@gmail.com.

0 0

27.05.2016 14:30 airam0804

Va rog trimiteti - mi formularul de inscriere si acordul de parteneriat la adresa de email bzonica@gmail.com.

0 0

27.05.2016 20:53 iris58

As dori formularul de inscriere si acordul de parteneriat .maria_cepoi@yahoo.ie

0 0

30.05.2016 21:36 lumi_if

Va rog frumos sa-mi trimiteti formularul de inscriere si acordul de parteneriat.Multumesc!
iftime_l@yahoo.com

0 0

31.05.2016 15:58 monica_cernat

Va rog sa-mi trimiteti formularul de inscriere si acordul de parteneriat. Multumesc! monica_cernat2007@yahoo.com

0 0

02.06.2016 18:03 yahooo

Va rog sa-mi trimiteti formularul de inscriere si acordul de parteneriat. Multumesc!
monikka_6@yahoo.com

0 0

02.06.2016 18:05 yahooo

Va rog as, dori si eu formularul de inscriere si acordul de parteneriat!Multumesc! monikka_6@yahoo.com

0 0

26.07.2016 20:24 elena_boureanu

Buna seara. Ma numesc Elena Boureanu, sunt din Iasi si as dori sa va felicit pentru promptitudine , corectitudine si modul deosebit de organizare si desfasurare a concursului. Am primit diplomele (am fost plecata din localitate), pentru care va multumesc foarte mult,si cu mare drag ,va rog, sa ma anuntati si cu alte ocazii.
Va doresc o vara linistita,racoroasa si odihna muuulta pentru viitorul an scolar.
Cu mult grag.

Comentaţi