Jocuri educaţionale

La loc pe hartă
Harta administrativă a României
Geografie Clasa a VIII-a

Duelul primăverii
Probleme care se rezolvă prin 1-2 operaţii
Matematica Clasa a II-a

Curcubeu
Elemente intuitive de geometrie. Forme spaţiale
Matematica Clasa a III-a

"COMORILE SUFLETULUI ROMÂNESC"-PROIECT EDUCAŢIONAL

Școala Gimnazială nr.27 din Timișoara - Grădiniţa P.P. Nr.3 lansează o invitație de colaborare în cadrul proiectului educațional naţional „Comorile sufletului românesc”. Scopul acestui proiect este: promovarea valorilor educativ-formative ale operelor aparținând literaturii românești pentru copii .

Nume proiect: COMORILE SUFLETULUI ROMÂNESC

Organizatori: Şcoala Gimnazială Nr. 27 Timişoara-Grădiniţa P.P. Nr.3 I Inspectoratul Şcolar Judeţean Timiş

Condiţii de participare: Cadrele didactice care doresc să se înscrie în proiectul educaţional propus trebuie să completeze protocolul de colaborare aflat la finalul proiectului, să îl înregistreze şi să îl trimită scanat pe următoarea adresă de email: ploscarmanuela

Perioadă înscriere: 30.09.2015 - 15.10.2015

Perioadă desfăşurare: 15.10.2015 - 20.06.2016

Proiectul va fi completat ulterior cu instituţiile partenere care doresc colaborarea şi cadrele didactice înscrise, la echipa de implementare. După primirea avizelor de la inspectorat  fiecare partener va primi pe email un exemplar complet al proiectului educaţional. Cadrele didactice coordonatoare se obligă să anunţe în timp util activităţle ce urmează a fi desfăşurate şi modalitatea de participare.

Interes general | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: ploscarmanuela | 29.09.2015 23:56 | 1933 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Comentarii (8)

0 0

30.09.2015 18:27 adi48

Care este adresa de email la care sa trimitem protocolul?

0 0

30.09.2015 20:31 ploscarmanuela - Autor

ploscarmanuela@yahoo.com

0 0

30.09.2015 21:37 monycry

Buna seara! As vrea si eu sa ma inscriu in echipa de implementare. Asta inseamna ca după ce o sa va trimit protocolul semnat la Școala mea, aceasta va apare în lista instituțiilor coordonare? Va multumesc frumos pentru clarificare. Toate cele bune!

0 0

30.09.2015 22:01 ploscarmanuela - Autor

Buna seara. Dupa ce primesc protocolul de la dumneavoastra, scoala va aparea ca si partener la proiect, dumneavoastra veti fi in echipa de implementare. Dupa ce am toate protocoalele voi primi avizele si de la inspectorat si va voi trimite in forma scanata pe email proiectul complet. La final veti primi diploma de participare si CD-ul cu ISBN ce va cuprinde imaginile centralizate de la toti partenerii. Coordonatori al proiectului nu pot fi decat cadrele care au propus proiectul si care monitorizeaza toate activităţile. O seara frumoasă!

0 0

04.10.2015 21:42 monycry

Buna seara!
Va multumesc frumos pentru toate clarificarile.

Va doresc spor in tot ceea ce faceti!

1 0

30.09.2015 22:03 ploscarmanuela - Autor

Am observat ca adresa de email pe care trebuie trimise protocoalele nu este completa, prin urmare.....: ploscarmanuela@yahoo.com

0 0

04.10.2015 14:24 danielaroc

Buna ziua,doamna Manuela...!mai e valabil parteneriatul?noi am mai colaborat intr-un parteneriat cu Scoala Poieni acum cativa ani,prin Vanda....Multumesc,o zi frumoasa!

0 0

04.10.2015 20:49 ploscarmanuela - Autor

Buna ziua. Va rog sa imi scrieţi pe adresa de email nr. de telefon. As vrea sa luam legătua.