Jocuri educaţionale

Duel geometrie
Liniile importante în triunghi
Matematica Clasa a VI-a

Întrecerea
Folosirea parantezelor în exerciţii
Matematica Clasa a III-a

Duelul primăverii
Probleme care se rezolvă prin 1-2 operaţii
Matematica Clasa a II-a

CONCURSUL NAŢIONAL INTERDISCIPLINAR "LA ŞCOALA CU CEAS"

Între 15-17 ianuarie 2010, la Şcoala "Take Ionescu" din Râmnicu-Vâlcea va avea loc a XIII-a ediţie a Concursului Naţional Interdisciplinar "La Şcoala cu Ceas",având ca probe:limba şi literatura română, limba engleză, geografie şi istorie. Pentru detalii şi pentru a intra în contact cu organizatorii accesaţi:www.scoalacuceas.ro

Perioadă înscriere: 30.11.-0001

Perioadă desfăşurare: 30.11.-0001

În cadrul acestui concurs, are loc şi o sesiune naţională de comunicări ştiinţifice pentru cadre didactice.

Învăţământ gimnazial | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: anairam1 | 28.12.2009 08:39 | 14060 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Managementul clasei de elevi

Comunicarea cu cadrele didactice
Note mici la scoala
Violenta la scoala

Dintii sparti la copii

Educatie pentru sanatate

Tulburarea de opozitionism

Echilibrul emotional

Comentarii (8)

0 0

28.12.2009 22:54 kts_nico

Nu am vazut nimic despre taxa, perioada de inscriere... avand in vedere ca se reincep cursurile pe 4 ian, cred ca timpul este foarte scurt

0 0

29.12.2009 08:44 anairam1 - Autor

Se lucreaza inca la site, de aceea nu sunt afisate aceste informatii. Pana luni, 4 ianuarie 2010, va vor sta la dispozitie detaliile privitoare la taxa si inscriere. Va multumim pentru intelegere si pentru interes.

0 0

29.12.2009 16:41 birlan

Va rugam sa dati detalii pe site-ul concursului si despre sesiunea de comunicari. Eu sunt din alt judet si as dori sa particip la sesiune. Se poate?

0 0

29.12.2009 19:12 anairam1 - Autor

Tema sesiunii de comunicări este:"Teorii ale inteligentelor multiple" şi, desigur, vă puteţi înscrie, dar rugamintea noastră, a organizatorilor este să ne mai acordaţi putin timp pentru actualizarea site-ului. Aşa cum am spus anterior, veţi găsi toate detaliile necesare înscrierii până pe 4 ianuarie. Multumesc încă o dată pentru înţelegere.

0 0

04.01.2010 18:50 light_blue

Felicitari si multa putere de munca profesorilor de la aceasta scoala!Salutari multe de la Deva...

0 0

05.01.2010 08:25 anairam1 - Autor

Multumim mult light blue! Va asteptam la concurs!

0 0

16.02.2010 22:29 alina_ianet

PE CAND DIPLOMELE?

0 0

30.09.2010 22:48 alina_ianet

eu nu am primit diploma....pentru ce am mai platit inscrierea?

Comentaţi