Jocuri educaţionale

Duel geometrie
Liniile importante în triunghi
Matematica Clasa a VI-a

Armonia culorilor
Fracţii egale
Matematica Clasa a IV-a

Dale
Forme geometrice în plan
Matematica Clasa a VI-a

Simpozionul International "Impreună pentru VIITORUL TERREI!"si Concursul International „MESAJ DESPRE TERRA!”, ed.a II-a, la PITESTI

I.Ş.J.ARGEŞ şi ECO-ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 "MIHAI EMINESCU" - PITEŞTI vă invită să participaţi la Simpozionul International "Impreună pentru VIITORUL TERREI!", ediţia a II-a,10-11 Aprilie 2009.

Perioadă înscriere: 30.11.-0001

Perioadă desfăşurare: 30.11.-0001

I.Ş.J.ARGEŞ şi ECO-ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 "MIHAI EMINESCU" - PITEŞTI vă invită să participaţi la Simpozionul International "Impreună pentru VIITORUL TERREI!", ediţia a II-a, între 10-11 Aprilie 2009. SCOP: Promovarea şi popularizarea preocupărilor de educaţie ecologică în mediul preuniversitar. LOCUL DE DESFĂŞURARE: Ziua I: VINERI - 10.04.2009, a) Casa Cărţii – Centrul Cultural Piteşti: Expoziţia –Concurs „ART' ECO-2009”; Ziua II: SÂMBĂTĂ – 11.04.2009, b) Muzeul Judeţean Argeş – Piteşti: lucrări în plen şi premierea Concursului Internaţional „Mesaj DESPRE TERRA!”; c) Eco-Şcoala cu clasele I-VIII Nr.11 „Mihai Eminescu”: lucrări pe secţiuni. SECTIUNI: •CONCURS INTERNAŢIONAL „MESAJ DESPRE TERRA!” (pentru elevi) 1.Lucrări plastice 2.Poster 3.Fotografie: a.Artistic - însoţită de un motto b.Fotoreportaj - succesiune de fotografii însoţite de un comentariu. c.Instantaneu - care surprinde un fapt inedit 4. Lucrare SIMBOL (realizată în echipă) - pentru şcolile piteştene pentru trofeul oferit de Centrul Cultural Piteşti în cadrul Expoziţiei – Concurs „ART' ECO-2009” •LUCRĂRI ŞI COMUNICĂRI ŞTIINŢIFICE (pentru cadre didactice) TEMATICĂ: a.Alternative educaţionale (lecţii, parteneriate şi proiecte de educaţie ecologică); b.Strategii didactice pentru educaţia ecologică (articole, studii, cercetări, inovaţii, metode aplicate, etc.); c.Prezentarea unor programe, auxiliare, publicaţii, pliante, postere, broşuri, s.a. •Persoane de contact pentru informaţii suplimentare: Inst. SORINA VICTORIA GROSU: 0724307726/ 0770309636/ 0248250959/ 0348402643, e-mail: sorina_grosu@yahoo.com Prof. LAVINIA ELENA ORĂŞANU: 0744336823/ 0770 177962;e-mail: lavi_or@yahoo.com; Prof. CORINA ARGHIRA: 0040741016817, 004077958761,e-mail: corina_arghira@yahoo.com IFORMAŢII COMPLETE:se pot afla descărcând FIŞIERUL ATAŞAT.

Interes general | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: sorina_grosu | 17.02.2009 00:18 | 2754 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Ce inseamna iubirea conditionata in parenting

Comunicarea parinte - copil

Lipsa de respect la adolescenti

Comunicarea parinte - copil

Cum mentii o relatie apropiata cu copilul tau

Comunicarea parinte - copil

Comentarii (10)

0 0

17.02.2009 08:16 gmihaela

taxe...si iar taxe......

0 0

17.02.2009 09:02 gabriana

daca organizezi nu vei mai adauga comentarii

0 0

17.02.2009 16:34 dinel

Se anunta interesant cu multe cai de abordare ....importanta este participarea la o sectiune , la libera alegere a cadrelor didactice .

Succes !

0 0

18.02.2009 15:30 albinutzafbm

Da, se anunta interesant; am vorbit acum cateva minute la telefon cu una dintre colegele organizatoare - o doamna profesoara extrem de amabila, acum urmeaza sa trimit mailul cu intentia de participare/inscrierea.

0 0

18.02.2009 15:30 albinutzafbm

Da, se anunta interesant; am vorbit acum cateva minute la telefon cu una dintre colegele organizatoare - o doamna profesoara extrem de amabila, acum urmeaza sa trimit mailul cu intentia de participare/inscrierea.

0 0

22.02.2009 16:15 aercon

daca doresc participare doar elevii , ar trebui sa le dam sansa , insa fara diploma de participare nu stiu cine reuseste sa se inscrie. Elevii au dreptul sa participe la deschiderea /desfasurarea simpozionului,poate doresc si ei sa vada, macar "Simfonia lalelelor"? Daca dati dovada de profesionalism, raspundeti la intrebari:pot veni elevii si pot participa cu lucrari fara a fi constransi de participarea profesorului coordonator si pot primi diploma de participare? astept cu interes raspunsul, in timp util. Multumesc!

0 0

22.02.2009 16:21 aercon

este destul de ambiguu regulamentul. Laelevi nu percepem taxa, nu diploma ,la profesori 35 plus 25 ,nu diploma.Se inscrie unitatea scolara sau profesorul sau elevul? Suntem din Dambovita, judet limitrof , am dori sa participam, dar nu intelegem cum ar fi mai bine pentru elev (el primeaza ,nu!?)

0 0

22.02.2009 23:03 ecosim

Interesant cat de bine se aseamana cu Festivalul nostru care se afla la a VII-a editie!!!! Si sectiunile, cu mici retusuri, parca ar fi la indigo!! Mai multa originalitate nu ar strica! Poate si o colaborare cu cei de la care v/ati inspirat. Poate nu stiati, dar ECO ARTA si alte sectiuni sunt marca inregistrata. Verificati inainte de a expune lucruri ce vi se par originale...

0 0

22.02.2009 23:04 ecosim

Oricum, stim ca nu este usor sa organizezi asa ceva... MULT SUCCES!

0 0

24.02.2009 15:40 sorina_grosu - Autor

Celor interesati: Va rugam sa ne contactati pe adresele de e-mail sau la numerele de telefon mentionate pentru lamuriri suplimentare. Va multumim si va asteptam alaturi de noi! Echipa .



Comentaţi