Jocuri educaţionale

Încurcatura geografică
Harta fizică a României. Puzzle
Geografie Clasa a VIII-a

Pericol de explozie
Adunări şi scăderi în concentrul 0-10000
Matematica Clasa a III-a

Foca la distracţie
Adunări şi scăderi în concentrul 0-10000
Matematica Clasa a III-a

Simpozion national cu participare internationala EDUCATIA LA TIMPUL VIITOR

ISJ Arges,CCD Arges,Universitatea din Pitesti-Facultatea de Stiinte ale Educatiei si Scoala Nationala O. Iorgulescu va invita sa participati la acest simpozion,la Campulung Muscel,in 4 aprilie 2009

Perioadă înscriere: 30.11.-0001

Perioadă desfăşurare: 30.11.-0001

Sesiunea de comunicari este deschisa tuturor cadrelor didactice din invatamantul preuniversitar.Sectiunile simpozionului sunt: 1.Traditional si modern in metodologia didactica 2.Noile educatii 3.Consilierea si orientarea scolara. Inscrierile se fac pana la 10 martie 2009,prin completarea si trimiterea fisei de inscriere pe mail.

Interes general | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: esvoiculescu | 15.02.2009 15:31 | 1765 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Treburi casnice pentru copii - beneficiile lor

Independenta
Responsabilitatea

Sanatatea mintala a familiei

Echilibrul emotional

Comentarii (11)

0 0

15.02.2009 17:34 cornelia75

Participarea este doar directa?

0 0

15.02.2009 18:39 esvoiculescu - Autor

Participarea este directa doar pentru cei din judetul Arges.

0 0

15.02.2009 18:43 marina

participantii on line primesc mapa si diploma prin posta?

0 0

15.02.2009 18:50 esvoiculescu - Autor

Da,prin posta.

0 0

23.02.2009 19:37 alinaciovnicu

s-a prelungit data de inscriere pana pe 10.03?????

0 0

23.02.2009 21:41 esvoiculescu - Autor

Pentru ca in zona noastra cercurile pedagogice sunt in ultimile zile ale lunii februarie si multi colegi nu acceseaza prea des didactic.ro,am considerat ca inca 10 zile sunt de ajuns pentru cine a aflat abia acum.

0 0

24.02.2009 10:39 floricika200881

Pe ce adresa trimitem desenele copiilor? Se acorda diplome de participare pentru elevi in care este mentionat si numele profesorului indrumator sau se dau diplome doar pentru premii?

0 0

24.02.2009 20:40 esvoiculescu - Autor

Se trimit pe adresa scolii,asa cum se mentioneaza in invitatie : str. Gen. Posoiu, nr.1,Campulung Muscel,Arges.

Se acorda diplome pentru premii , pe care este mentionat numele indrumatorului.

0 0

24.02.2009 21:37 floricika200881

Va rog sa-mi spuneti daca dati diplome de participare si pentru elevi si daca pe diplome este trecut si numele profesorului coordonator.

0 0

24.02.2009 21:39 floricika200881

Va multumesc pentru raspuns.

0 0

24.04.2009 14:15 adina_lumi

Care ar fi termenul pentru expedierea diplomelor pentru cei care am participat la simpozionul dumneavoastra? Va intreb deoarece am mai participat la un alt simpozion, la Satu-Mare, pe 5.04.2009 si deja am primit feed-back-ul. Va multumesc!

Comentaţi