Jocuri educaţionale

Pinguinii
Înmulţiri în concentrul 0-1000
Matematica Clasa a III-a

Fagurele
Noţiunea de fracţie
Matematica Clasa a IV-a

Girafa la dietă
Aflarea termenului necunoscut. Metoda balanţei
Matematica Clasa a III-a

,,Mama, fiinta cea mai draga"

Scoala Nr.1 din Rm.-Sarat va invita sa participati la Concursul de creatie plastica si literara .

Perioadă înscriere: 30.11.-0001

Perioadă desfăşurare: 30.11.-0001

PARTENERI: INSPECTORATUL ŞCOLAR BUZĂU ŞCOALA CU CLASELE I-VIII, NR. 1, RÂMNICU SĂRAT SECŢIUNI: 1 ) Mărţişoare şi felicitări 2 ) Creaţii literare închinate mamei 3 ) Creaţii plastice ,,Chipul mamei’’, ,,Pentru mama’’. COORDONATORI : *Institutor : Mona Lisa Chirac ; *Învăţătoare : Viorica Popa PROGRAMUL CONCURSULUI: *1 FEBRUARIE- 15 MARTIE-primirea şi înscrierea lucrărilor în concurs; *16 MARTIE-prejurizarea lucrărilor participante la concurs ; *17 MARTIE-25 MARTIE-organizarea unei expoziţii cu lucrările trimise; *26 -27 MARTIE- jurizarea lucrărilor; *28 MARTIE- 25 APRILIE-trimiterea prin poştă a diplomelor. REGULAMENTUL CONCURSULUI: Fiecare cadru didactic se poate înscrie cu maximum două lucrări pentru fiecare secţiune.Compoziţiile plastice vor fi realizate în tehnică de lucru la alegere, pe suport A4,pe verso regăsindu-se titlul lucrării, numele şi prenumele elevului, numele şi prenumele cadrului didactic îndrumător, clasa, şcoala, localitatea, judeţul. Pentru mărţişoare se ataşează etichete cu aceste date.Felicitările vor fi creaţiiale elevilor, tehnica şi formatul fiind la alegere. Creaţiile literare se pot scrie de mână sau pot fi tehnoredactate. Până la data de 15 Martie 2009,rugăm fiecare cadru didactic coordonator să trimită lucrările pe adresa: Scoala cu clasele I-VIII, Nr. 1,str. Ştefan cel Mare, nr. 17, localitatea Râmnicu Sărat, Judeţul Buzău, cod 125300. Lucrările primite după data transmisă nu vor intra în concurs. Taxa de participare este de 15 RON pentru fiecare cadru didactic coordonator şi va fi trimisă prin poştă pe adresa şcolii cu menţiunea,,Pentru concurs’’.Ataşaţi lucrărilor copie după chitanţa de achitare a taxei, tabel nominal cu elevii participanţi şi un plic format A4 cu adresa dumneavoastră. NOTĂ: Toţi elevii înscrişi în concurs precum şi cadrele didactice vor primi diplome de participare. Participarea la concurs presupune acordul cu cele menţionate mai sus. Informaţii la nr de telefon : 0722449111-d.na Popa V. 0721207180- d-na Chirac M-L. Adrese de email : nelupopa56@ yahoo.com chiracmonalisa@ yahoo.com

Interes general | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: mona_lisa | 13.02.2009 16:50 | 3227 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Parinte echilibrat, copil cooperant

Comunicarea parinte - copil
Echilibrul emotional

Treburi casnice pentru copii - beneficiile lor

Independenta
Responsabilitatea

Comentarii (27)

0 0

13.02.2009 21:04 bulibuli

pot trimite si educatoarele materiale?

0 0

13.02.2009 21:33 13magdutza

taxa prin mandat postal? pe ce nume? nu am putea pune in plicul cu lucrarile?ar fi mai usor pt noi( din HD)

0 0

13.02.2009 22:25 felicia1970

DA, AR FI MAI CONVENABIL SA PUNEM BANII IN PLIC, ALATURI DE LUCRARI.

0 0

13.02.2009 22:33 deli_nico

pot participa si prescolarii la acest concurs?

0 0

13.02.2009 22:35 deli_nico

pot participa si prescolarii la acest concurs?

0 0

14.02.2009 11:34 mihaeladrg

Felicitari pentru initiativa!15 ron indiferent de numarul de elevi?Mult succes!

0 0

14.02.2009 11:55 stoicadorina64

Concursul este national?

0 0

14.02.2009 13:46 tania13

Elevii de liceu pot participa?

0 0

14.02.2009 17:48 motfloare

Va rugam raspundeti prescolarii pot participa ??

0 0

14.02.2009 19:03 mona_lisa - Autor

Concursul este national. Pot participa si prescolarii. Se vor acorda cate 2 premii I, 2 premii II, 2 premii III si 2 mentiuni pentru fiecare clasa si grupa de prescolari.Taxa se poate trimite pe adresa scolii pe numele Chirac Mona-Lisa sau Popa Viorica . Daca va este mai usor, puteti trimite banii in plicul cu lucrari.Va multumim pentru participare!

0 0

14.02.2009 19:48 badila_miha

felicitari.. voi participa si eu cu copii din clasa I.este obligatoriu sa se participe la toate etapele ??sau sunt la alegere?

0 0

14.02.2009 20:45 mona_lisa - Autor

Puteti participa la orice sectiune. Clasele I si a II-a pot participa doar la sectiunile 1 si 3.

0 0

14.02.2009 22:50 badila_miha

multumesc mult... sigur ca da..

0 0

15.02.2009 14:37 mona_lisa - Autor

Concursul se adreseaza prescolarilor si scolarilor din ciclul primar.

0 0

18.02.2009 20:19 valerica12

pentru taxa de 15 RON se pot trimite lucrari penru cele trei sectiuni?

0 0

19.02.2009 13:14 mona_lisa - Autor

Da, 15 RON este taxa pentru participare, indiferent de sectiunile la care participati ( o sectiune, doua sectiuni sau toate sectiunile).

0 0

20.02.2009 18:19 caro

Daca suntem mai multe cadre didactice din aceeasi scoala care doresc sa participe la cocurs, putem sa trimitem lucrarile in acelasi colet?

0 0

20.02.2009 18:22 clarissa_clara

La sectiunea 1(Martisoare si felicitari)se pot trimite 2 martisoare si 2 felicitari?

0 0

20.02.2009 18:53 mona_lisa - Autor

Da, puteti trimite toate lucrarile in acelasi colet, dar fiecare cadru didactic trimite taxa de 15 RON. Lucrarile fiecarui cadru didactic sa fie puse intr-o folie de protectie ( sa fie separate de lucrarile celelalte).Fiecare cadru didactic primeste o diploma de participare ( diplome primesc si toti elevii inscrisi in concurs). Puteti trimite fie 2 martisoare, fie doua felicitari, fie un martisor si o felicitare. Daca participati doar la 2 sectiuni, puteti trimite 2 felicitari si 2 martisoare.

0 0

24.02.2009 23:46 dana_sauciuc

as dori sa participam si noi la sectiunea felicitari realizate la calculator.Suntem de la clubul copiilor cerc de informatica.daca da, cate am putea trimite?

0 0

26.02.2009 17:17 mona_lisa - Autor

Tinand cont ca veti participa doar la sectiunea >, puteti trimite 4 felicitari.Asteptam lucrarile dumneavoastra.

0 0

25.03.2009 20:45 cryssu

Buna ziua.As dori sa stiu daca m-am inscris in concurs, daca a ajuns coletul la dvs.O seara placuta

0 0

15.04.2009 14:28 cryssu

am primit diplomele..dar nu s-a facut nicio premiere?

0 0

20.04.2009 11:12 maria_3

Hristos a inviat !

Se pare ca s-a finalizat concursul, nu am primit nici un semn din partea dumneavoastra.Asteptam cu nerabdare! Va multumim !

0 0

21.04.2009 15:38 ale98

Buna ziua!Astazi am primit diploma (Premiul I) pentru care sunt foarte fericita si va multumesc! Nu este specificata sectiunea si nicio data...Pentru doamna invatatoare nu mi-ati trimis nimic.

0 0

26.04.2010 08:43 izapop

am primit si eu diplomele si ma bucur foarte tare de ele.Va multumesc frumos pentru seriozitatea de care ati dat dovada in realizarea acestui concurs

0 0

31.08.2011 13:25 AnnaMariaMindrescu

Buna ziua, ma numesc Anna Maria Mindrescu si am concurat la acest concurs la care am luat premiul intai.Din nefericire mi-am pierdut poezia si nu stiu cum as putea sa o recuperez. V-as ruga din suflet daca puteti sa ma ajutati.Va multumesc si astept un raspuns,va rog!

Comentaţi