Jocuri educaţionale

Încurcatura geografică
Harta fizică a României. Puzzle
Geografie Clasa a IV-a

Cu răţuştele la culcare
Formarea numerelor. Clasa miilor, clasa unităţilor
Matematica Clasa a III-a

Pinguinii
Înmulţiri în concentrul 0-1000
Matematica Clasa a III-a

Simpozion Național „Valoarea umană - esența vieții”

Colegiul Economic Râmnicu Vâlcea organizează Simpozionul Național „Valoarea umană - esența vieții” în data de 15.05.2010, pentru a oferi prilejul unor dezbateri şi a unui schimb de experienţă cu privire la determinarea, promovarea și conservarea valorilor umane în societatea românească.

Perioadă înscriere: 30.11.-0001

Perioadă desfăşurare: 30.11.-0001

Acesta va avea două părți, o sesiune de comunicări științifice cu două secțiuni și un concurs pentru elevi, iar lucrările se pot trimite până la data de 02.05.2010, conform regulamentului atașat.

Interes general | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: silviaturbureanu | 05.04.2010 11:35 | 1386 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Sfaturi pentru parinti cu copii adolescenti

Comunicarea parinte - copil

Cum il inveti pe copil empatia

Exprimarea empatiei

Comentarii (14)

0 0

05.04.2010 11:40 silviaturbureanu - Autor

Vă rog să redenumiți fișierul atașat, întrucât nu au fost salvate corect diacriticele: valoarea_umana_-_esenta_vietii.doc. Vă mulțumesc.

0 0

06.04.2010 20:18 letuta

Va rog sa specificati, care este valoarea donatiei, in cazul cind dorim publicarea lucrarii????Multumesc.

Felicitari pt initiativa, si mult succes !!

0 0

06.04.2010 21:26 silviaturbureanu - Autor

Valoarea donatiei/sponsorizarii pentru publicarea lucrarii este de 40 lei. Va multumesc si va asteptam!

0 0

10.04.2010 12:02 anyta1972

Sa inteleg ca simpozionul este fara taxa? Donam/sponsorizam numai daca dorim publicarea lucrarii?

0 0

11.04.2010 10:13 silviaturbureanu - Autor

Nu, este cu donatie/sponsorizare pentru cadrele didactice si fara donatie/sponsorizare pentru elevi.Daca nu se doreste publicarea lucrarii sau daca in urma evaluarii acesteia nu se primeste acceptul pentru publicare, din partea echipei de proiect, contributia este de 25 lei. Suma respectiva este utilizata pentru cheltuieli specifice acestui tip de eveniment: mape, diplome, , taxe postale pentru trimiterea acestora catre dumneavoastra. Elevii nu platesc intrucat am dorit sa nu limitam/conditionam participarea lor. Dorim o participare ampla caci ei sunt principalii beneficiari ai acestor manifestari(asa cum am precizat in convorbirile telefonice). Succes!

0 0

12.04.2010 20:53 bogdan93

Intradevar un simpozion la care merita sa participati. Felicitari pentru initiativa laudabila. Tema este de actualitate. Cu siguranta vom participa. Sincere felicitari!

0 0

13.04.2010 07:35 silviaturbureanu - Autor

Va multumim si va asteptam.

Succes!

0 0

15.04.2010 23:46 andrya

si esesu si PPT pentru elevi ca nu inteleg...adica un elev tb sa faca prezentarea eseului in PPT sau cum? sunt 2 lucruri diferite?

0 0

16.04.2010 14:41 silviaturbureanu - Autor

Proba concursului consta in eseu si prezentare PPT pe aceeasi tema intrucat eseul are o structura mai ampla, iar PPT-ul contine doar elementele esentiale ale acestuia la care se adauga: imagini, efecte, muzica, etc. ce necesita anumite abilitati IT. Nota finala va fi media aritmetica a celor doua lucrari. Succes!

0 0

19.04.2010 16:34 stancucrystyna

Cam mare DONATIA, tinand cont ca suntem profesori!!!!!!!!!

0 0

19.04.2010 23:24 silviaturbureanu - Autor

Asa este dar ne determina aceasta atitudine cheltuielile pe care le presupune actiunea. Daca nu ar fi asa de ridicate, noi am fi fost bucurosi sa nu percepem cost. De fapt, suntem colegi deci, profesia si salariile sunt la fel! In concluzie, nu putem fi de alta parere, insa...

0 0

06.08.2010 12:36 teo_79_il

Am trmis referat, am primit acceptul pentru publicare, am trimis 40 lei(sponsorizarea), dar nu am primit nici acum diploma, adeverinţa si publicatia! Oare cand voi primi aceste dosumente?

0 0

09.08.2010 12:11 silviaturbureanu - Autor

Am transmis date legate de finalitatea lucrarilor simpozionului (prin e-mail sau telefon) dar este posibil ca dumneavoastra sa fi fost omisa din greseala! Imi cer scuze pentru incident si va raspund alaturat. Deci, conform planului simpozionului termenul limita de trimitere in tara a diplomelor, mapei si cartilor este 30.08.2010. Noi ne-am straduit sa le trimitem si mai repede insa a durat foarte mult relatia cu editura pentru obtinerea ISBN-ului si implicit tiparirea cartilor. Dupa ultimele discutii se pare ca intr-o saptamana ar fi gata. Cat priveste diploma pentru lucrarea publicata si mapa simpozionului vor fi trimise odata cu cartea datorita taxelor postale(ele au fost gata in ziua simpozionului). Cand le voi trimite va voi informa personal prin e-mail si, pentru siguranta, voi anunta si pe didactic astfel incat dumneavoastra sa le asteptati. Daca mai sunt intrebari le asteptam si vom raspunde cu promptitudine!

0 0

13.09.2010 13:04 silviaturbureanu - Autor

Stimați colegi



Astazi, 13.09.2010, am trimis către dumneavoastra, sub formă de colet, diploma, mapa și volumul cu ISBN promis! Vă rugăm urmăriți la poștă sosirea lor pentru a ajunge, cu siguranță, la dumneavoastră.

De asemenea, vă dorim un an școlar plin de reușite și vă așteptăm, cu drag, la ediția a II-a pe care Colegiul Economic, Rm. Vălcea o va desfășura, mulțumindu-vă încă o dată pentru participarea din acest an.

Comentaţi