Jocuri educaţionale

În căutarea morcovului
Adunări şi scăderi în concentrul 0-1000
Matematica Clasa a III-a

Curcubeu
Elemente intuitive de geometrie. Forme spaţiale
Matematica Clasa a III-a

Dale
Forme geometrice în plan
Matematica Clasa a VI-a

"Artele vizuale - baza gândirii imaginative şi creative"

Perioadă înscriere: 30.11.-0001

Perioadă desfăşurare: 30.11.-0001

Lucrarile simpozionului se vor desfăşura pe secţiuni : I. Comunicări şi referate ştiinţifice “ Artele vizuale- baza gândirii imaginative şi creative “. II Prezentare auxiliare didactice . III Expoziţia – concurs ”Muguri de primăvară” cu lucrările elevilor (participare indirectă ) IV Atelier de creaţie – câştigătorii categoriilor de vârstă la nivel de unităţi de învăţământ (participare directă) . Pot participa: - cadre didactice şi auxiliare din învăţământul de stat şi particular (preprimar, primar) ; - specialişti din domeniile: didactic, pedagogic, psihologic, organizatoric, cultural-artistic etc. cu preocupări specifice vârstei, conform temei.

Învăţământ preşcolar | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: mioara_ohii | 27.02.2010 10:43 | 1942 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Manipularea in relatia parinte copil

Comunicarea parinte - copil

Umorul in viata de familie

Simtul umorului

Disciplina copilului in perioadele stresante

Comunicarea parinte - copil

Comentarii (15)

0 0

28.02.2010 08:32 getamunteanu

Va felicit pentru organizarea si anul acesta a simpozionului si, mai ales, a concursului national! Nu faceti o exceptie si pentru gimnaziu? Avem si noi copii talentati. Multumesc!

0 0

28.02.2010 09:08 mioara_ohii - Autor

Multumim pentru felicitari si ne exprimam parerile de rau ca nu pot participa si copiii dumneavoastra, dar protocolul cu ministerul a fost incheiat, pe timp de cinci ani, pentru prescolari si scolarii mici. Acesta fiind ultimul an, sa speram ca pe viitor vom putea extinde si simpozionul si concursul si pentru gimnaziu.

0 0

28.02.2010 09:56 carmennegret

La prima sectiune se pot inscrie 2 persoane pe referat,platind separat taxa?

0 0

28.02.2010 09:56 carmennegret

La prima sectiune se pot inscrie 2 persoane pe referat,platind separat taxa?

0 0

28.02.2010 10:26 mioara_ohii - Autor

Da, se poate. Va asteptam cu drag si anul acesta!

0 0

28.02.2010 10:57 adriana50

Ce bine ca vom fi din nou impreuna .Anul trecut am fost la voi cu 5 copii care au fost foarte fericiti de premiile primite si de ospitalitatea voastra.Daca ajungem cu 1 zi 2 inainte avem conditii de cazare pentru copiii ? si cat costa?

0 0

28.02.2010 12:01 mioara_ohii - Autor

Puteti veni cand doriti. Va putem oferi cazare. Costurile ii privesc pe organizatori. Va asteptam!

0 0

28.02.2010 12:01 mioara_ohii - Autor

Puteti veni cand doriti. Va putem oferi cazare. Costurile ii privesc pe organizatori. Va asteptam!

0 0

28.02.2010 13:33 virginia_c

Va felicit ca si anul acesta organizati si simpozionul national si concursul! Anul trecut ne-am simtit foarte bine la d-voastra la scoala .Cu siguranta vom reveni anul acesta si cadre didactice si copii! Copiii sunt nerabdatori sa participe la concurs!

0 0

28.02.2010 13:39 mioara_ohii - Autor

Multumim pentru felicitari! Va asteptam cu mare drag si in primavara aceasta !

0 0

03.03.2010 15:55 77udi

Vreau sa ma numar si eu printre cei ce va acorda felicitari. Le meritati din plin. Am participat si anul trecut si rezultatele au fost pe masura. Cu siguranta ne vom inscrie si anul acesta. Dati dovada de mult profesionalism si devotament in tot ceea ce faceti!

0 0

03.03.2010 16:48 mioara_ohii - Autor

Multumesc pentru cuvintele frumoase.Va asteptam cu nerabdare la Ramnicu Valcea.

0 0

05.03.2010 23:43 madalinu

Primiti si felicitarile noastre! Nu vom lipsi nici anul acesta!

0 0

09.03.2010 22:03 mioara_ohii - Autor

Va multumim si va asteptam cu drag !

0 0

04.06.2010 18:56 carmennegret

Azi am primit diplomele si premiile.Multumim!