Jocuri educaţionale

În căutarea morcovului
Adunări şi scăderi în concentrul 0-1000
Matematica Clasa a III-a

Una din trei
Apele curgătoare şi vegetaţia României
Geografie Clasa a IV-a

Foca la distracţie
Adunări şi scăderi în concentrul 0-10000
Matematica Clasa a III-a

Concurs national "Lumina si culoare"

Perioadă înscriere: 30.11.-0001

Perioadă desfăşurare: 30.11.-0001

Concursul este avizat de inspectorul educativ cu activitǎţi educative formale şi nonformale şi de inspectorul general al Inspectoratului Şcolar al Judeţului Bacau. Partenerii concursului sunt: Parohia “Adormirea Maicii Domnului”Pǎnceşti-Sascut şi Parohia Letea Veche Concursul se adreseazǎ copiilor cu vârste cuprinse intre 4-11 ani si are douǎ sectiuni: picturǎ/colaj/felicitare şi creaţie literară in versuri Lucrarile se primesc pe adresa gradinitei pana la data de 20.03.2010, urmând ca in perioada 27-30 martie sa aiba loc jurizarea lucrarilor.

Învăţământ preşcolar | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: viorica_bostan | 09.02.2010 13:32 | 1824 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Manipularea in relatia parinte copil

Comunicarea parinte - copil

Umorul in viata de familie

Simtul umorului

Disciplina copilului in perioadele stresante

Comunicarea parinte - copil

Comentarii (12)

0 0

09.02.2010 23:01 raluk_norocel

felicitari pentru initiativa , insa redactarea textului lasa de dorit...

0 0

10.02.2010 18:42 danutza_s

Felicitari, fetelor! Voi participa si eu cu placere. Stiu ca dati dovada de seriozitate, ca de obicei.Mai stiu si cat efort se depune in derularea unei astfel de actiuni.Cu respect pentru munca dumneavoastra, Danuta

0 0

11.02.2010 07:22 viorica_bostan - Autor

Multumim Danuta.

0 0

11.02.2010 07:26 viorica_bostan - Autor

Am fost sunata de cateva colege de la diferite scoli din tara ,m-au intrebat daca proiectul este semnat de ISJ Bacau.

Raspuns : Da Proiectul este semnat de ISJ Bacau, iar dupa jurizare vor fi semnate si diplomele, de ISJ Bacau(stim ca altfel nu au nicio valoare)

Multumim ca sunteti interesate , dragi colege, asteptam lucrarile dv. Fie ca Saratoarea Liminii sa va aduca multa liniste sufleteasca si numai bine!(sa lasam deoparte rautatea)

0 0

12.02.2010 18:00 2760913354791

Lucrarile ati scris ca trbuie trimise pe adresa scolii, dar nu este nici o adresa a scolii. Este numai adres gradinitei. Pe ce adresa trimitem lucrarile?

0 0

14.02.2010 16:04 viorica_bostan - Autor

Adresa gradinitei. Gradinita cu program normal Nr. 1 Pancesti-Sascut, jud. Bacau( educ. Bostan Viorica)cu mentiunea "Pt. concurs"

0 0

25.02.2010 15:11 predoaia_dorina

felicitari pentru initiativa. O intrebare totusi , la sectiunea creatii literare nu primiti si proza(compuneri pe tama data)

0 0

01.03.2010 20:52 viorica_bostan - Autor

Ne-am orientat la versuri, am observat ca elevii au mai mult talent, cine stie este o idee poate in viitor vom pune si compuneri.Multumim si mult succes !

0 0

23.03.2010 17:12 cryssu

Buna ziua. Cand primim rezultatele si diplomele?

0 0

28.03.2010 19:17 viorica_bostan - Autor

la sf lui aprilie

0 0