Jocuri educaţionale

Provizii
Factor comun
Matematica Clasa a III-a

Dale
Forme geometrice în plan
Matematica Clasa a VI-a

Foca la distracţie
Adunări şi scăderi în concentrul 0-10000
Matematica Clasa a III-a

CONCURS NATIONAL DE EDUCATIE RELIGIOASA

Perioadă înscriere: 30.11.-0001

Perioadă desfăşurare: 30.11.-0001

Stimati colegi care doriti ,sa desfasurati o educatie religioasa corecta ,va invitam ,sa participati alaturi de colegii din judetul Braila la CONCURSUL NATIONAL CU TEMATICA RELIGIOASA -EDITIA aIV-a ,"CRACIUNUL-SARBATOAREA NASTERII MANTUITORULUI IISUS"! Concursul va avea 2 sectiuni :de creatie artistica -plastica si de creatie literara!Inscrierile se fac pana pe 15 dec ,a.c.,data la care se trimit si lucrarile(cititi cu atentie ,documentul din fisierul atasat!).POT PARTICIPA :PRESCOLARI,ELEVI DIN CICLUL PRIMAR ,GIMNAZIAL SI LICEAL ,ALATURI DE CADRE DIDACTICE :EDUCATOARE,INVATATOARE ,PROFESORI DE RELIGIE !VA ASTEPTAM ! P.S.Va invitam ,de asemenea sa va inscrieti in noul proiect international de educatie religioasa "TANARA GENERATIE SI INVATATURA CRESTIN-ORTODOXA"care va fi prezentat in curand pe Didactic .ro

Învăţământ preşcolar | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: tita2008 | 02.12.2009 20:15 | 961 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Emotiile copiilor

Echilibrul emotional

Comentarii (8)

0 0

08.12.2009 20:05 tita2008 - Autor

Scuze pentru că nu am trecut adresa de trimitere a plicurilor!Adresa este :TOMESCU TIȚA .mun. BRĂILA ,str.CALEA GALAȚI Nr. 62,BL . 7, ap.27, cod poștal 810115 !Am ales această adresă , deoarece vom intra în concediu fără plată și este posibil ca la grădiniță , să nu fie nimeni care să primescă plicurile!

P.S.Toți copiii vor fi premiați cu premiul I ,deoarece este o sărbătoare sfântă care are menirea de bucura sufletele și de a răsplăti munca elevilor,preșcolarilor și a cadrelor didactice care îi îndrumă!Vă așteptăm!

0 0

08.12.2009 20:09 tita2008 - Autor

ACȚIUNEA VA FI MEDIATIZATĂ ÎN PRESA LOCALĂ ! CADRELE DIDACTICE CARE SE ÎNSCRIU ÎN COMPETIȚIE ȘI CARE SUNT DIN ALTE LOCALITĂȚI ,NU VOR FI DEZAMĂGIȚI ,VOR PRIMI PLICUL AUTOADRESAT CU DIPLOMELE COPIILOR ȘI CU INVITAȚIA CU TOATE SEMNĂTURILE INSTITUȚIILOR CARE APROBĂ DESFĂȘURAREA CONCURSULUI ,DUPĂ DATA DE 10 IANUARIE 2010(DEOARECE VERNISAJUL EXPOZIȚIEI VA FI PE DATA DE 22 DEC.2009,LA CASA CORPULUI DIDACTIC BRĂILA ȘI DUREAZĂ PÂNĂ CE OBȚIN SEMNĂTURILE PE DIPLOME).NU PERCEM TAXĂ DE PARTICIPARE,DAR RUGĂM CADRELE DIDACTICE SĂ TRIMITĂ UN PLIC AUTOADRESAT A4 ,CU TIMBRE ÎN VALOARE DE 3 LEI ( dacă sunt mai puțini participanți,la un număr mai mare ,vă rugăm , să măriți și valoarea timbrelor!) ȘI 2,5 LEI PENTRU DIPLOMA FIECĂRUI COPIL ÎNSCRIS.!PUTEȚI PARTICIPA CU CÂTE LUCRĂRI DORIȚI! ATENȚIE!LUCRĂRILE NU SE RETURNEAZĂ!

0 0

08.12.2009 20:11 tita2008 - Autor

ACEST CONCURS SPERĂM ,CĂ A DEVENIT O TRADIȚIE! ESTE O OCAZIE DEOSEBITĂ ÎN CARE DORIM , SĂ OMAGIEM NAȘTEREA MÂNTUITORULUI IISUS HRISTOS, ACEASTĂ SĂRBĂTOARE CREȘTINEASCĂ IMPORTANTĂ ,CARE AN DE AN ADUCE BUCURIE SUFLETESCĂ ,PACE ȘI SPERANȚĂ ÎN SUFLETELE TUTUROR CREȘTINILOR!DORIM ,SĂ ANGRENĂM: COPIII PREȘCOLARI,ELEVII ȘI CADRELE DIDACTICE CARE ÎI COORDONEAZĂ , ÎN REALIZAREA UNEI EXPOZIȚII CU LUCRĂRI,CARE SĂ ÎNCÂNTE SUFLETUL ȘI INIMA!Vă mulțumesc !

0 0

12.12.2009 18:28 tita2008 - Autor

Data de trimitere a lucrarilor se prelungeste pana pe 18 decembrie .2009,deoarece stirea a aparut mult prea tarziu !

0 0

04.02.2010 17:46 landis28953

Mai există vreo speranţă să primim diplomele ?

0 0

09.02.2010 21:57 tita2008 - Autor

Stimaţi colegi imi cer scuze de intârziere,am avut sesiune !Astăzi am luat diplomele de la I.Ş.J.,de la semnat.De maine voi pune plicurile la poştă!VĂ MULŢUMESC CĂ AŢI PARTICIPAT LA CONCURSUL ORGANIZAT DE NOI!Vă aşteptăm la o nouă ediţie de SĂRBĂTOAREA SFINTELOR PAŞTI!SCUZE !!!

0 0

21.02.2010 18:53 landis28953

Am primit diplomele .Copiii au fost încântaţi,iar eu vă mulţumesc în numele lor şi al meu personal.

0 0

02.03.2010 20:14 tita2008 - Autor

CU MULTA PLACERE!VA ASTEPT ,SA PARTICIPATI DE PASTI!